Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 25 Nisan 2016

Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 1484636 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunafani

İlk inka oyunum. Cusco ile kurdum. İslamı benimsediğim ve meksika,afrika bölgesinde genişlediğim için idari tek baya geride kaldı. Biraz daha takılıp aragon üzerinden emperyalizm gelince avrupaya açılmayı planlıyorum. Osmanlı ve aragon müttefik, Yao vasal. Önerilere açığım. Diğer elemanlar kolonileri genişletsin hepsini öpücem. Erkenden Avrupaya açılmaya çekiniyorum askeri dışında teknoloji kötü. Tahminimce cezayir i öpüp aragon a girerim.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2018, 22:11:23 Gönderen: yunafani »

Çevrimdışı Elessar

Fena değil ama Kuzey Amerika'yı çok boşlamış gibisin? Baya Avrupalılar at koşturuyor.
Vesselam.

Çevrimdışı yunafani

Fena değil ama Kuzey Amerika'yı çok boşlamış gibisin? Baya Avrupalılar at koşturuyor.

Bende at koşturmalarını bekliyorum biraz daha kolonileştirsinler yaptıkları topraklara çökücem. Bu da son hal. Aragon ile ittiyi bozunca yalnız kaldı kolay oldu topraklarına çökmem. Anlamadığım bir şekilde osmanlı ittiyi bozdu rakip olarak seçti yalnız kaldım şu sıra.

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 155 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
@yunafani teknoloji durumları nasıl, Avrupalılar ile eş değerdeyse kolaylıkla yenersin diye düşünüyorum.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı yunafani

@yunafani teknoloji durumları nasıl, Avrupalılar ile eş değerdeyse kolaylıkla yenersin diye düşünüyorum.

idari kötü Askeri üstün diplomatik 1 seviye düşük. Ama idealar kötü. Gelen yöneticiler de çöp oldu 1700lere doğru anca topladım. Ordu 1.sırada donanma orta. Şu an en büyük güç onumundayım ancak avrupada commonwealth falan çok güçlendi bakalım afrika kıtasını alıp fransaya dalsam kafi. İngiliz donanmasına karşı zaten yapacak bişey yok. Fransaya dalmadan önce ingiltere ile kanka olabilirsem çok faydası dokunur ona uğraşıyorum.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2018, 21:18:59 Gönderen: yunafani »

Çevrimdışı yunafani

Sıradan timur memluk ve afrika ülkeleri biticek ispanya üzerinden burgonya ve ingiliz toprakları düşer. Ming e girer miyim bilmiyorum dünya fethi gibi bir amacım yok. Zaten başlama amacım acaba hayatta kalabilecek miyim idi :D

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: 5 6 2

Çevrimdışı 5 6 2

@yunafani Eğer hile hurda karıştırmadıysan gerçekten tebrik ederim.(Şu sınırlarıda düzelt yahu, göz kanatıyor  :yes: )

İstanbul Üniversitesi/Tarih

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

Rusya sınırı beni koparıyor yemin olsun.  evil*  Enteresan bir oyun olmuş.
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı yunafani

@yunafani Eğer hile hurda karıştırmadıysan gerçekten tebrik ederim.(Şu sınırlarıda düzelt yahu, göz kanatıyor  :yes: )

Teşekkür ederim zaten bizans a başlama amacım artık oyundan sıkılmak acaba hayatta kalabilecek miydim idi. Ülkeyi iflas ettirerek bu hallere getirdim :D Sınırlar da osmanlı dan alışığım ülke bölmeye falan bizans yazısının ordaya gideceğini bilsem almazdım toprakları. Ama sıktı bıraktım bi ara devam ederim :D En niyahetinde oyunun sonu belli rusya memluk timur düşer avrupaya girilir oyun biter. Ulm reis ile emperor olmayı deneyeceğim sarar oynaması :D

Çevrimdışı RoadWarriror

• Community Manager
  • Yönetici
  • Senyör
  • *
  • Beğenildi: 67 kere
  • Bütün insanlar dünyadaki denizler gibi kardeşlerdi
    • Profili Görüntüle
Adeta Roma İmparatorluğu`nu tekrar kurmuşsun, tebrik ederim. tbrk*

Çevrimdışı yavyeter

Bizansı role play yaparak oynayayım dedim bu çıktı ortaya

Çevrimdışı yunafani

Bizansı role play yaparak oynayayım dedim bu çıktı ortaya

Bizans ile oynaması sarıyor ama :D Tebrikler iron man de bizans zor zanaat

Çevrimdışı yavyeter

Bizans ile oynaması sarıyor ama :D Tebrikler iron man de bizans zor zanaat

Teşekkürler :D

Çevrimdışı RoadWarriror

• Community Manager
  • Yönetici
  • Senyör
  • *
  • Beğenildi: 67 kere
  • Bütün insanlar dünyadaki denizler gibi kardeşlerdi
    • Profili Görüntüle
Iron Man'da, Bizans? Vaay be! :B Helal olsun.

Çevrimdışı cagatay18

• Soylu
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Hre son reforma kadar yapıldı,Fransa,İspanya,İngiltere Pu Portekizde düşmek üzere :D

Çevrimdışı HaylHitler

Koalisyonlardan başımı kaldıramadığım için Macaristan'a saldırma fırsatı hiç bulamadım. Avusturya da PU'ya aldı adamı zaten. Fransa'nın belini doğrultup Avusturya savaşım için hazır olmasını sağlayacağım.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.