Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 25 Nisan 2016

Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 1368547 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TürkHan

Ynt: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« Yanıtla #12080 : 03 Şubat 2018, 22:22:36 »
(aç/kapa)
Karaman tekrardan başladım Selçukluyu kurmuştum belki denemem. Ama denersem kesinlikle idealarını değiştirmem. Karamanın ideaları Rumdan daha etkili bence. :))
Çok güzel gitmişsin. Nasıl başladın ?
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12081 : 03 Şubat 2018, 23:54:15 »
Çok güzel gitmişsin. Nasıl başladın ?
İlk önce Osmanlı ve memlükle ilişki kastım o ara ramazana dalıp onu aldım sonra dulkadire girip en alt toprak hariç bütün topraklarını aldım. O ara Osmanlı ile ne olduysa evlenme sansım oldum evlendik sonra memlüklede evlendim. Müttefik olmadım hiçbiri ile. bu savaşlardan alabildiğim kadar prestif alıp improve relation advisor alıp agresifliğin düşmesini bekledim. Sonra sansım yaver gitti birak Karakoyunlu ak koyunluya uyarı çakmış müttefigide yoktu fırsat bu fırsat onada girip vasalladım. Düşündümki akkoyunluyu vasallasam bile Libery Desire düşürmem zor olur diye direk ıqta yönetimine geçtim. Böylelikle daha rahat vasalladım. O ara Osmanlı bana ittifak attı kabul ettim. 1600 lerdeyi suan Kafkaslar iranın azerbeycan bölgesi kırım ve nogai astrakhan bölgeleri bende Osmanlı sadece avrupaya genişleyebiliyor. Ama yine tutamıyorlar adam yukarda moskovaya batıda viyanaya kadar aldı. polonya ve Litvanya diye bişey yok şuan oyunda Osmanlı heryeri almış. Sıkıldım bu Osmanlının durdurulamaz güc gibi heryeri yoketmesinden. Şuan sinirlendim saveyi sildim. Saveyi silmemde diğer bir sebebte rusyanın colonicilik faaliyetleri oldu. adam uzak doğuya kadar ilerlemiş o kadar haritayı siegemek işime gelmedi dogrusu..Oyuna başladığımda aldığımda ilk iki idea grubu aristokratik ve admin idea ve bu ikisinin combo politikasını etkin kullanıyordum. üçüncüyü pek hatırlamıyorum ama galiba influence veya espionage ideadı. ( Dip not düşecek olursam Müslüman dinini oyunda aşırı berbat yapmışlar local misyoner gücü -2 nedir arkadaş resmen din değiştirmek için illa religion idea alacaksın şu kısıtlamalar beni öldürüyor. )
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 00:14:45 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12082 : 04 Şubat 2018, 03:08:03 »
(aç/kapa)
Custom Nation mp olunca keşmekeş oluyor. Arkadaş Venedikte 7k para varmış dedi dalıp aldık bütün parasını. Arada Savoydanda 1k tokatladık.
(aç/kapa)
Biz Protestanlığı koruyoruz Lion from the North uyuyor orada.
(aç/kapa)
Ana fikir Şinto dinini benimseyen iki beylik bizans ve osmanlıyı oyun başlamadan yıkıp yerine geçerse ne olur gibi bir şeydi. Custom Nation olayı op olduğu için zorda açtık savaşlar bayağı keyifli geçiyor. Production bayağı op bir gelir kaynağıymış. Yemişim ticareti ayda 80 düka falan geliyor net gelir. Son resimde görüleceği gibi venedikten gelen parayı yine direk manufactorylere yatırdım. Şinto eventleri ve seçtiğin izolasyon politikaları bayağı güzel aslında. Anadolunun ortasında işe yarıyor :D

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12083 : 04 Şubat 2018, 08:39:31 »
(aç/kapa)
Custom Nation mp olunca keşmekeş oluyor. Arkadaş Venedikte 7k para varmış dedi dalıp aldık bütün parasını. Arada Savoydanda 1k tokatladık.
(aç/kapa)
(aç/kapa)
Ana fikir Şinto dinini benimseyen iki beylik bizans ve osmanlıyı oyun başlamadan yıkıp yerine geçerse ne olur gibi bir şeydi. Custom Nation olayı op olduğu için zorda açtık savaşlar bayağı keyifli geçiyor. Production bayağı op bir gelir kaynağıymış. Yemişim ticareti ayda 80 düka falan geliyor net gelir. Son resimde görüleceği gibi venedikten gelen parayı yine direk manufactorylere yatırdım. Şinto eventleri ve seçtiğin izolasyon politikaları bayağı güzel aslında. Anadolunun ortasında işe yarıyor :D

Ahahahahah Erdemoğulları ;D

Ben devletin adını Erdemli veya Erdemliler koyuyordum ;D Hatta abartıp Erdemli Türkiye / Erdemli Turaneli tarzında isimler koyduğum da olmuştu ;D
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 08:40:04 Gönderen: erdem13 »
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12084 : 04 Şubat 2018, 12:51:58 »
Role-play yapıldığı zaman her türlü eğlenilebiliyormuş. Zamire Erdemi yaptım başka ne olur bilemedim. Commonwealth Ile sınırlar düzgündü Protestan ligi savaşında iki claim topraklarimi bana verdi imparator sağolsun. Sınırı kaydırdı.

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12085 : 04 Şubat 2018, 21:44:20 »
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)
benimde var böyle bir mp forum dışı bir arkadaşla batı türk devleti doğu türk devleti diye ama sünniyiz

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12086 : 06 Şubat 2018, 18:31:32 »
Sünni olsak devleti Selçuklu yapabilecekmişiz aslında ama Şinto bonusu bayağı güzel.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 2 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12087 : 09 Şubat 2018, 11:33:14 »

1 2 aydan beri ilk oyunum. Katolonya March.

Çevrimdışı Scandavian Ottoman

• Azab
  • *
  • Kominist ülkücü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12088 : 11 Şubat 2018, 09:44:04 »
Burgonya hâlâ nasıl yaşıyor ve neden ilhak etmedin ???
Eskort yazısını görünce aklım başka yere kaydı  :-[

O senin inancın işte, herkes aynı şeye inanmıyor.

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #12089 : 11 Şubat 2018, 09:52:23 »
İlk defa İtalya'ya yaklaşan yapay zeka görüyorum.

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12090 : 11 Şubat 2018, 12:49:06 »
Devletin önceki hali
(aç/kapa)

Save'in şimdiki hali. Cultural shift ile yunan oldum ayrıca protestanlığa geçtim.
Ragusa ile dolaylı yoldan savaştık ve toprağını aldım ayrıca venedikle savaşıp dalmaçyayı aldım lika ise macarlar osmanla müttefik olduğu için ayrı barışla aldım
Osmanlıya bir savaşta yenilip kırımda toprak kaptırdım (sadece azov kalmıştı)
çıkan bazı savaşlarla ittifakta sadece avusturya kaldı ama sonra osmanlıda internal conflicts başladı fırsatı görüp avusturla birlikte daldım hemen epirus , achaea ve naxos'u alıp yunanistanı kurdum

sonraki savaşta 3 ülke daldık edirne istanbul sofya ve üsküpü aldım ayrıca cwye silistreyi ve rusyaya bahmutu verdirdim. savaştan sonra isyanla kırımda 2 toprakta trabzon kuruldu dalıp aldım

en son savaştada theodoro, sakız, eğriboz corfu ve izmiri aldım ayrıca bulgarlara toprak aldım
(aç/kapa)

Müttefikler, trade league üyeleri
(aç/kapa)

Oyun en sonunda bitti(bitmedi ama sıkıldım daha oynamam heralde )
önce merchant republicden diktatörlüğe sonra cons monarşiye sonra decisionla oligarşik monarşiden cons republiğe dönüştüm

https://www.youtube.com/v/JwvuxVcPGgw&fs=1&wmode=transparent

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12091 : 11 Şubat 2018, 14:29:44 »
Ben bu aralar oyun açamıyorum canım istemiyor yeni dlc yi bekliyorum. avaria veya hisn kayf oynamayı düşünüyorum tekrardan.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12092 : 11 Şubat 2018, 15:15:41 »
Burgonya hâlâ nasıl yaşıyor ve neden ilhak etmedin ???

Event gelmedi. Bende İber üzerine oynadım. İber'den ve  İtalya'dan fazla agresif yedim. Burgona girdim fakat 2 3 toprak dışında fazla toprak alamadım.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12093 : 11 Şubat 2018, 17:55:55 »
1580 civarı itaya'ya gireceğim. Oradan balkana sarkarım belki. Bu arada Katalonya'nın hayvani yardımı oluyor. Birde başına subay bağladım. Mükemmel destek sağlıyor. Daha toprak vermem heralde. İber'i ben yerim.

(aç/kapa)

(aç/kapa)

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #12094 : 11 Şubat 2018, 18:01:15 »
Ecdad ile mütto musun?

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12095 : 11 Şubat 2018, 18:09:36 »
Rival attı. Atmasaydı agresif magresif dinlemezdim, topraklarım 2 katı olurdu :) Papadan da 3.5 k tokatladım. Keriz parası da güzel oluyor xd

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #12096 : 11 Şubat 2018, 18:16:05 »
Rival attı. Atmasaydı agresif magresif dinlemezdim, topraklarım 2 katı olurdu :) Papadan da 3.5 k tokatladım. Keriz parası da güzel oluyor xd
Aziz rahiplerin Tanrı adına halktan topradıkları parayı nasıl alırsın? (!) :D
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12097 : 11 Şubat 2018, 18:22:19 »
Aziz rahiplerin Tanrı adına halktan topradıkları parayı nasıl alırsın? (!) :D

Asiyim hocam ben. Lutherciyim xd. Tanrı manrı dinlemem.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12098 : 12 Şubat 2018, 19:54:50 »
Ecdad ile mütto musun?

Mütto asdşjsadçasfmödslşgjshdfh
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı Victoria2ci