Gönderen Konu: Eu4 Teknoloji geriliği dip 6 adm 6 military 12 YIL: 1538  (Okunma sayısı 492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ThunderBolt

• Köylü
  • *
  • Yeni üye oldum.
Herkese merhaba. 
Osmanlı ile oynuyordum. teknoloji olarak en iyi benim yıl da 1538 askeri teknolojim 12 Lakin Adminstrative ve Diplomatic  teknoloji seviyesinde benden geri yok ikiside 6

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1586742383

Ve art arda savaşlara girdiğim için durmadan core yapıyordum

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1586744126

bu teknolojileri beklemekten başka bir yolla nasıl hızlıca arttırabilirim ?

Administrative idea grubu ile core creation cost -25 düşüyor, birde iyi advisorlar ile sağlam puan kazanabilirsin.Bir diğer vereceğim taktik ise vassallarına yedirmen olucaktır, bırak onlar puan harcasın en son annexlersin.

Çevrimdışı Ügüt

Admin idea+vassal feed ve enstitüde gerideyken tech geliştirme idea kas.enstitüyü benimseyince tech kas.
BrokenArmy

Çevrimdışı KiymaliBaklava

Administrative idea grubu ile core creation cost -25 düşüyor, birde iyi advisorlar ile sağlam puan kazanabilirsin.Bir diğer vereceğim taktik ise vassallarına yedirmen olucaktır, bırak onlar puan harcasın en son annexlersin.

annexlerkende puan kaybediyorsun bu arada
Hz.Muhammed(resul-ü ekrem)

Kalpler, kendilerine iyilik edenleri sevmeye meyilli olarak yaratılmışlardır.

Çevrimdışı Ügüt

annexlerkende puan kaybediyorsun bu arada

Bana kalırsa adm dipden daha önemli.Ben daha çok önemsiyorum o sebepten.
BrokenArmy

Çevrimdışı PhoenixtheGreat

Dikkatli oyna,agresif oynuyorsan core creation cost'a dikkat et.Fazla costu olanları diğer savaşa bırak.Her savaştan max 4 toprak al.Teknolojide -10 -5 gibi değerleri yakaladığında arttır.

Adm veya Inovasyon idea aç.

Vassal feed yap,diplomatik olarak geride kalırsın.

Vassal feed rehberi

Konu biraz eski ama mantığı anlatıyor.
Monarşi getirip sürgün Şah'ı Sikkim'in başına koyacağız.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.