Gönderen Konu: Eflak Prensliği'ne gelen Osmanlı görevi  (Okunma sayısı 750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı basar_

Eflak Prensliği'ne gelen Osmanlı görevi
« : 03 Ekim 2018, 14:53:10 »
Yeni güncelleme ile Eflak Prensliği'ne yeni bir görev gelmiş.


Bu göreve göre Eflak Prensliği eğer Osmanlı'nın başkentinin kontrolünü sağlarsa Padişah ve şehzade'yi kazığa oturtabiliyor.


İşin komiği ise, tarihe baktığımızda tam tersi olması gerekiyor.


Sanırsam paradox gerçek tarihi değil dracula untold filmini referans almış.  :thumbsdown:


« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, 14:53:36 Gönderen: basar_ »
 

Çevrimdışı battle4royal

Eflak Prensliği eğer Osmanlı'nın başkentinin kontrolünü sağlarsa Padişah ve şehzade'yi kazığa oturtabiliyor.


bu dip notu verip de neye takıldın acaba?

Çevrimdışı burock06

E adamın adı kazıklı voyvoda, yakalarsa tabi oturtacak. Vlad tepeş, 15-20 bin Osmanlı askerini kazığa oturtarak öldürdü:/

Biz onları oturtmadık zaten, normal öldürdük.

Eski insanlar ne zalimmiş, şimdi bunu yapan bi manyak olsa tüm dünya ona savaş açar. Yaşasın insan hakları ✌️
 

Çevrimdışı basar_


bu dip notu verip de neye takıldın acaba?


Osmanlı'yı bir başka nerfleme olayı da ondan.


Yeni güncelleme ile birlikte Osmanlı'yı bırakın oyuncuları, yapay zeka bile kolaylıkla yok edebiliyor. Şahsen ben geçen hafta başlattığım Arnavutluk oyunumda Osmanlı'yı her savaşta kolaylıkla mağlup edebildim ki eğer bu görev Arnavutluğa da gelseydi oyunun başında Osmanlı'yı bitirebilirdim. (Genellikle bu görevin ardırdan uzun bir fetret devri başlıyor)


Kısacası söylediğimden de anlayacağın gibi olay tarihteki bu güçlükteki bir ülkenin güncellemeler ile bu duruma getirilmesinden başka bir şey değil. Ispanya da olsa Britanya da olsa Fransa da olsa güçlü bir devletin gücü oyunda bu derece geriletilse aynı mesajı yazardım. :)

Bu arada evet yakalasa kazığa oturturdu. Fakat sadece bir tarafa böylesine etkili görev verilmesi de komik.


Yeni güncelleme ile Polonya-Lehistan bir çok ülkeye PU atıyor.


Bu kadar görevleri düşünen Paradox, baksın 1577'ye. Lehistan'ın nasıl Osmanlı himayesine girdiğine baksın. Osmanlı'nın kral atayıp, vassal yaptığına baksın.

http://www.wilanow-palac.pl/a_turkish_vassal_on_the_polish_throne_and_his_policy_towards_the_sultan.html

tarihte yaşanabilir doğal denilen görevleri koyup güçlü devleti güçsüzleştirip, tarihte yaşanmış olanları ile çok güçlü olurlar deyip koymamak bana göre kaypaklık. :)


Lehistan bir örnekti. Bana göre de görev olarak böyle bir şeyin konması çok güçlü yapar fakat seçimlerine Osmanlı birisini koyabilmeli.
E adamın adı kazıklı voyvoda, yakalarsa tabi oturtacak. Vlad tepeş, 15-20 bin Osmanlı askerini kazığa oturtarak öldürdü:/ Biz onları oturtmadık zaten, normal öldürdük. Eski insanlar ne zalimmiş, şimdi bunu yapan bi manyak olsa tüm dünya ona savaş açar. Yaşasın insan hakları ✌️


Kafası kesilip, İstanbul'da dolaştırıldı. :)
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2018, 10:45:18 Gönderen: basar_ »
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Bumin

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

Bence farklı bir event olmuş. Osmanlı'nın bu kadar küçük bir nerfden etkileneceğini zannetmiyorum.
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.
 

Çevrimdışı bbjx

Bunu Osmanlıyı nerflemek olarak görmüyorum. İnsanlar sürekli aynı devletler ile oynuyor ve oyunu safece bu devletler üzerinden anlatabiliyor. Fakat yaptıkları şeyi takdir ediyorum. Bir çok devleti oynanabilir hale getiriyorlar eğlenceli kılarak. Bu sadece bir oyun tarihsel gerçeklik doğrultusunda ilerlemiyor çoğu zaman. O yüzden oyun olarak bakmak lazım diye düşüyorum. Hepimiz ecdad torunuyuz. Meseleyi kişiselleştirmemek lazım :)

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Frederik Barbarossa

Çevrimdışı erdem13

Oyuna başladıktan sonraki ilk işimiz belli oldu her şeyden önce Eflak'ı yerle bir edeceğiz...
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: basar_, bbjx

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

Oyunda alternatif tarih anlayışı komedi durumuna düşürür halde ilerleme kaydediliyor. Tarihsellikle alakası olmayan şeyler. Medeniyetlerin beşiği Dlc'sinde gelen tribal yönetim şeklini resmen yokettiler. Akkoyunlu ve Karakoyunlu 1.27 ile ağır nerf yedi yönetim şeklinden. Artık tribal federasyon warscore ve süvari oranı vermiyor. sadece -5 milliyetçilik veriyor. Fatihin erken gitmesi oyun başı Osmanlının ilerleyişini aşırı etkiliyor. Bu durum ona yönelik bir event olmuş. Yeniçeri kullanmanın bir espirisi kalmamıştı zaten . Orduda yeniçeri varsa salak saçma eventlerle para kaybı ve yeniçeri disiplini ile alakalı eventlere sebep oluyor. Osmanlıyı Osmanlı yapan %33 force limit onu kaldır bakalım Osmanlımı kalıyor. Oyunda atlı oranını değiştirici unsurların olmaması hala büyük bir sıkıntı benim için.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2018, 16:05:34 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.