Gönderen Konu: Custom Nation Konusunda Yardım  (Okunma sayısı 241 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Laius27

  • Köylü
  • *
  • İleti: 4
  • Yeni üye oldum.
Custom Nation Konusunda Yardım
« : 09 Temmuz 2018, 19:05:51 »
Arkadaşlar 2-3 saate bizim arkadaşlarla custom nation oynuyacağız ve bu yüzdende ben sizden bir konuda yardım almak istiyorum. Büyük ülkeler tarafından yem olmayacağım kendimi rahata alabileceğim etrafımda küçük yutabileceğim devletler olacak iyi bir ticari gelirde olabilir çok fazla şey gibi gözüküyor ama ben iskenderiye taraflarını düşünüyorum bu konuda sizce napmalıyım aynı zamanda askeri olarakda gelişmem lazım.
 

Çevrimdışı Laius27

  • Köylü
  • *
  • İleti: 4
  • Yeni üye oldum.
Ynt: Custom Nation Konusunda Yardım
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2018, 19:07:09 »
Büyük İhtimalle 400 puan üzerinden olacak.
 

Çevrimdışı bbjx

Ynt: Custom Nation Konusunda Yardım
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2018, 12:32:55 »
Naples'in tamamını,Sicilya adasını,malta adasını da al,malta üstünden afrikaya çıkacaksın.Papal State'i düşman seç.Roma'yı Reformasyondan önce alma,SOnrasında prostestan olmanı öneriyorum Romayı o zaman al,o zamana kadar da kuzeye doğru devam et italya yarım adasında Shadow kingdom eventi geldikten sonra.Malta adası üstünden Tunus'a saldır osmanlı ile müttefik olmadan burdaki ticareti genoa ya yönlendir.Fasa gittikçe Sevilla daki gücün de artacak o ticareti de genoa ya yönlendirirsen büyük ölçüde zengin olursun.National idea istiyor musun anlamadım fakat yine de önerebileceğim şeyler var.
tradition olarak:1. core creation cost alabilirsin hem berber ideaları afrikadaki toprakların %50+ daha pahalı core yaptırıyor hem de italya'daki gelişmiş topraklar yüksek administrative puanı isteyecektir.teknolojide geri kalmamanı sağlar. 2. olarak da moral army alabilirsin ya da sonraki söyleyeceklerimle yer değiştir sana bağlı.
national idea olarak
3.Galley combat ability al akdeniz iç deniz büyük ölçüde içeride deniz savaşı yapacaksın işine yarar
4.diplomatic reputation (kuzey afrikadaki kabileleri corelamak yerine vassal alıp annexlemek daha mantıklı olabiliyor hız için de dip rep önemli
5.Aggressive expansion impact italyadan kuzeye giderken 2 ve ya 3 topraktan fazlasını alınca yüksek ihtimalle birilerinin canı sıkılacaktır.Koalisyondan kaçınmak için lazım olabilir.
6.Infantry combat ability ( nicelikten ziyade nitelik daha önemli az fakat etkili vuran ordulara sahip olabilirsin


bunlar bence gerekli geriye kalan 2 idea ve 3 tane idea açınca en son açılan ambition sana kalmış ihtiyacına göre alırsın.Genel olarak bence bu şekilde yapman faydalı olur.
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.