Gönderen Konu: Para hilesi olmadan oynayamıyorum  (Okunma sayısı 824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmeterol

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Para hilesi olmadan oynayamıyorum
« : 17 Aralık 2016, 21:36:28 »
Arkadaşlar para hilesi olmadan oynayamıyorum. Hilesiz nasıl para kazanabilirim, ekonomiyi iyi hale getiririm.

Çevrimdışı kerem1249

Ynt: Para hilesi olmadan oynayamıyorum
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2016, 21:58:07 »
Vergileri arttırmaya çalışabilirsin. Savaşlarda rakibinden altın yağmalayabilirsin. Ordu masraflarını düşük tutmaya çalışabilirsin.

Ayrıca ekonomi konusunda daha düzenli olan, yeni nesil Europa Universalis; Europa Universalis IV'ü öneririm.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı ahmeterol

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2016, 11:45:54 »
Ekonomi rehberini de okuyaraktan oyuna en baştan başladım. Fakat yine sorun var :D Asker limitim maximum 170 küsürlerde bende ise 40 asker var. Ayrıca tüm şehirlere trade ve production ile ilgili binaları diktim açık olanları. Savaşta olmadıkça askerlerin maaşlarını kısıyorum. Kendi ticaret merkezimle birlikte toplamda 4 merkeze merchant gönderiyorum ve buralarda monopoly kısmındayım. Fakat para bölümüne gelince -2'lerdeyim. Ne yapmam lazım herşeyi yaptım askerde fazla yok maaşları az zaten. Daha fazla merchant mı göndermeliyim başka yerlere. Şehir sayımda az. Toplam 5 şehrim var. Bundan da mı olabilir. Toprak mı katmalıyım kendime. Yardımcı olursanız sevinirim  :wall:

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2016, 19:00:16 »
5 şehir oldukça düşük bir rakam. Şehir sayın 20 üzeri olursa daha fazla vergi kazanmış olursun.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~