Gönderen Konu: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın  (Okunma sayısı 378796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın
« Yanıtla #80 : 04 Ocak 2010, 19:20:50 »
İnfamy sorununu hala çözebilmiş değilim aslında baya azlıyor ama savaş yapmadan duramıyorum ;D Ekonomi iyi durumda. Ülkeyi westernize yaptım ama batılılar arayı çok açmıştı o aralıkta şuan yetişemiyorum. Tam manasında duraklama dönemine girdim önüme Bohemya, Avusturya, Fransa gibi aşırı güçlü ülkeler var ve asker sayısında yakalasam bile teknolojik olarak geri kaldığım için yenemiyorum, Bohemya ile bir kere karşı karşıya geldim üst üste 2 ağır yenilgi alınca biraz para vererek resmi olarak duraklamaya girmiş bulunmaktayım ;D Doğuya saldırarak ülkeyi yormak istemiyorum hedefim batıydı çünkü yapılabilecek birşey var mı :-\

İtalya'daki üniversiteler teknolojini ilerletecektir. Infamy 0 olana kadar savaş yapma derim.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #81 : 04 Ocak 2010, 19:31:22 »
bence 500 bin kişilik bir ordu kurup önüne gelene dal ve bu işi bitir.
infamy'i düşürmeye kalksan en az 50 yıl sürer.
hem sonra yine artacak (düz bir mantık işte :P)
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 04 Ocak 2010, 19:38:11 »
Oyuna başlamadan önce belli bir amaç belirlemek lazım. Daha zevkli olur.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2010, 19:38:19 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Veletiz

• Sipahi
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 04 Ocak 2010, 19:39:51 »
Oyuna başlamadan önce belli bir amaç belirlemek lazım. Daha zevkli olur.

Kesinlikle ben sırf amerikayı müslüman yapcam dedim ve evet başardım  ;D
Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 05 Ocak 2010, 00:16:46 »
hehe :D
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sipahi
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 06 Ocak 2010, 14:31:09 »

1474

Sizce nasıl? ;D :P
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #86 : 06 Ocak 2010, 14:46:39 »
az

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 06 Ocak 2010, 14:47:44 »
Arabistanın içlerini almaya gerek yok. Infamy kaybı. :)
Bir ara Osmanlı ile kim daha hızlı büyüyecek diye bir yarışma yapmıştık, onu hatırladım.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 06 Ocak 2010, 14:51:43 »
Arabistanın içlerini almaya gerek yok. Infamy kaybı. :)
Bir ara Osmanlı ile kim daha hızlı büyüyecek diye bir yarışma yapmıştık, onu hatırladım.

orayı sırf memlükleri daha çabuk annexleyebilmek için aldım. başka bir sebebi yok. :)
land teknolojide herkes fark attım (ikinciyle aramda 1 teknoloji fark var.) naval ve diğerlerinde geri düştüm. (navalda 4 teknoloji gerideyim, diğerleride 2-3 teknoloji)
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı nuri_fb

• Sekban
  • *
  • Europa Universalis III
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 06 Ocak 2010, 15:50:51 »
Osmanlı ile oynarken doğuyu bırakıp İtalya seferler düzenleyip küçük devletleri alt etmeye bakıcaksın.İtalyada üniversite ve manpower baya olduğu için çizme benim için her Osmanlı ile açtığımda amacım olmuştur..
Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan;
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir:Kabristan.

Ziya Gökalp

Çevrimdışı Veletiz

• Sipahi
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 06 Ocak 2010, 16:01:24 »
Ben direk avrupaya kökledim kutsal savaşları bahane ederek.  ;D
Ve yine altta Cezayirler başlayıp , tunusu ele geçirdikten sonra , amerikayı müslümanlaştırıp kültürünü berberi yapışım  ;D

Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #91 : 06 Ocak 2010, 16:15:53 »
hiç granada ile oynayıp da ispanyayı yenebilen var mı?

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 06 Ocak 2010, 16:24:21 »
hiç granada ile oynayıp da ispanyayı yenebilen var mı?
elbette bir yolu vardır.  :-\  adamlar candaroğullarıyla falan imparatorluk kuruyor.

bana göre paradox oyyunlarında her ülkeyle büyümenin bir formülü var. bu ister hoı'de komünist çin olsun, ister eu'da granada. tabi yapabilene. (aslında komünist çin'le tüm çin'i alırımda biraz sabır istiyor. neyse konu kaymasın. ;D)

Osmanlı ile oynarken doğuyu bırakıp İtalya seferler düzenleyip küçük devletleri alt etmeye bakıcaksın.İtalyada üniversite ve manpower baya olduğu için çizme benim için her Osmanlı ile açtığımda amacım olmuştur..

ben bunları hesaba katmadfım aslında. amacım iskender'in imparatorluğunu yapmak.

şöyle diyeyim her şehrimde temple ve workshop var. sanmayın ki sadece ordu yapıyorum.  (birde doğuya gitmemi nedeni doğulu ülkelerin profosseionlar orduarının olmayışı. sırf kalabalık orduları var.)

ben oyunun çoğu kısmını kaptım, sadece teknolojyi nasıl daha hızlı ilerletiriz onu kapamdım.  ;D  :-[
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 16:26:01 Gönderen: Hoihastası »

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #93 : 06 Ocak 2010, 16:28:16 »
granada belki de en zoru. ispanya başlar başlamaz savaş açıyor. yani hazırlanamıyorsun da.

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 06 Ocak 2010, 16:40:09 »
Granada ile inanılmaz zor ben başlangıçta hemen borç alıp asker bastım yine ezdiler. Yine başladım borç alıp İspanya'ya hediyeler gönderdim 3 kere üst üste insult gönderip yine saldırdılar. Kıbrıs'a kaçıp orayı aldım orayada geldiler ;D
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #95 : 06 Ocak 2010, 16:57:49 »
ben savaşta çok feci yendim bunları, sonra paralı askerler de aldım ama adamlardaki manpower ve bitmek bilmeyen askerleri ezdi geçti en sonunda.
onurlu bir yenilgi olmuştu :D

Çevrimdışı bir_dost

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 06 Ocak 2010, 17:17:02 »
Paradoxplaza'da Granada AAR'ı görmüştüm. Adam Fransa'yı, İspanya'yı ve tüm Amerika'yı ele geçirmişti. Arayın paradoxplaza'da bulursunuz.

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 06 Ocak 2010, 17:44:48 »
Bölgedeki tüm müslüman devletlerle ittifak yap. :)

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 06 Ocak 2010, 18:00:59 »
Granada ile birşeyler yapmak imkansız gibi paradox forumlarındaki bazı Oyun hikayeleri bana pek inandırıcı gelmiyo. Mesela Prawnstar die bir oyuncu İroques kabilesiyle neredeyse dünyayı feth etmişti. Bu sitedede oyunu iyi oynadığını düşündüğüm bir çok kişi var fakat hiç kimsenin bu konuda bir iddaası olacağını sanmam.

Ekleme: Bu aşşağıdakide Etiyopya İmpratorluğumun son başarısı.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 19:16:07 Gönderen: Manwell »

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 06 Ocak 2010, 19:27:40 »
Hehe :D :D
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing