Gönderen Konu: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın  (Okunma sayısı 373021 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın
« Yanıtla #60 : 02 Ocak 2010, 16:41:14 »
Urallardaki mavi devlet nedir?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 02 Ocak 2010, 16:41:55 »
Evet Oyunun başından beri küçük küçük ilerleyerek ele geçirdiler balkanları.
Urallardaki devlet astrakhan bir tatar devleti. İsmini Hazarın kuzeyindeki ticaret merkezi olan bölgeden alıyo.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2010, 16:43:06 Gönderen: Manwell »

Çevrimdışı Caine

• Imperator
  • Sipahi
  • *
  • it all returns to nothing
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 02 Ocak 2010, 16:43:04 »
Benim şimdiki oyunumda da Anadoluyu ele geçirdi. İlk defa HTTT'de rastladım böyle duruma.  ??? Cihad yüzünden oluyor.

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 03 Ocak 2010, 01:27:36 »
Bu da Whole World modundaki Osmanlı imparatorluğum. Ekonomim çok iyi durumda ülke de güçlü fakat tek sorunun infamy bu kadar fetih yaparsak yapacak başka şeyde yok ;D Bir ara 5-6 devlet bana saldırdılar devlet çok zor zamanlar geçirdi ama sonunda tekrar toparlamayı başardım.

« Son Düzenleme: 03 Ocak 2010, 10:51:12 Gönderen: Ömer »
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 03 Ocak 2010, 10:52:38 »
Infamy fazla ama düşürülemeyecek gibi de değil. Bundan sonra sebepsiz ilhaklar yapmazsan ve kültürel gelişimini infamy'yi azaltacak yönde kullanırsan rahatlıkla düşürürsün.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 03 Ocak 2010, 19:29:13 »
Buda imparatorluğumun ulaştığı son teknoloji :) artık çok rahat bir oyun oldu Osmanlınında gücü kırıldı.

Stratejist

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 03 Ocak 2010, 19:31:55 »
Teknoloji nasıl geliştiriyoruz?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 03 Ocak 2010, 19:36:46 »
Afrkialıların 3d şehir modelleri de çok iyiymiş. Özellikle kilimler :)

Çevrimdışı Veletiz

• Sipahi
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 03 Ocak 2010, 19:37:45 »
Afrkialıların 3d şehir modelleri de çok iyiymiş. Özellikle kilimler :)

bnmde dikkatimi çekti baya hoşlar.
Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 03 Ocak 2010, 19:38:06 »
Evet :)
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 03 Ocak 2010, 19:40:09 »
Şimdi aklıma geldi, kuşatma sırasında o mini 3d şehre saldıran ordu animasyonu konulabilirmiş.

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 03 Ocak 2010, 19:42:26 »
Teknoloji nasıl geliştiriyoruz?

Oyunda 7 farklı teknloji grubu var bunların her birinin aldığı bonus ise birbirinden farklı. Benim oyunumu ise ilginç kılan afrikadaki son derece geri kalmış bir kabile ile oyuna başlayıp batı teknoloji gurubuna girmeyi başarmış olmam. Benim ülkeminde artık teknoloji olarak ingiltere yada fransadan geri kalır bir yanı yok. Bunu ise batılılaşma yolunda bazı adımlar atarak yapıyosun. Geriye kalan kısmında ise en çok hangi alanda gelişmek istersen gelirini o alana aktarman gerekiyo. Aşşağıya teknoloji gruplarının aldığı bonusları yazdım.

western 1.0 (İspanya,Venedik,Fransa, Avusturya gibi ülkeler)
eastern  0.9 (Rusya,Osmanlı,Macaristan,Bizans,Polonya gibi ülkeler)
muslim   0.8 (Memlük ve İran gibi ülkeler)
indian    0.5 (Hindistan ve civarındaki ülkeler.)
chinese  0.4 (Çin,japonya,kore gibi ülkeler)
sub_saharan  0.2 (Kuzey afrika dışındaki tüm afrika kabileleri)
new_world  0.1 (Tüm güney ve kuzey amerika kabileleri)

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 04 Ocak 2010, 17:40:10 »
Osmanlının 1600'lere kadar felan bence Avrupayla başabaş gimesi gerekiyordu. Rusyada bence Petrodan sonra Avrupayla aynı gitmeli.
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #73 : 04 Ocak 2010, 17:50:19 »
hükümdarların da etkisi var ama aslolan batılılaşmak.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 04 Ocak 2010, 17:52:31 »
Savaşlara girip stability düşürmek de teknolojiyi önemli ölçüde yavaşlatabilir. Benzer şekilde geliri düşük çok sayıda şehir almak da öyle.

Çevrimdışı kwlf

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 04 Ocak 2010, 17:54:49 »
Ortadoğudaki bölgeler avrupaya göre daha az gelire sahip.Bu ne kadar gerçekçi sizce ?
Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #76 : 04 Ocak 2010, 17:56:30 »
gelire göre derken?
şehirlerin stabiliteyi artırması core olup olmamasına ve din durumuna göre değişiyor diye biliyorum

@kwfl

ben oyunu ilk oynadığımda çok şaşırmıştım. oyun keşifleri falan anlatıyor doğru ama erken dönemde mısır gibi bölgelerin çok zengin olması lazım. zamanla etkisi azalabilir tabi. böyle bir sistem getirilebilir.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 04 Ocak 2010, 17:59:00 »
gelire göre derken?
şehirlerin stabiliteyi artırması core olup olmamasına ve din durumuna göre değişiyor diye biliyorum
Geliri az olan şehirler aylık gelirin az kalmasına neden oluyor, bu da dolaylı olarak stabiliteyi çabuk yükseltemememize neden oluyor.

ben oyunu ilk oynadığımda çok şaşırmıştım. oyun keşifleri falan anlatıyor doğru ama erken dönemde mısır gibi bölgelerin çok zengin olması lazım. zamanla etkisi azalabilir tabi. böyle bir sistem getirilebilir.
Gelir ve manpower dağılımı ne yazık ki öyle, kendimiz mod yapmadıkça istediğimiz şekle geleceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 04 Ocak 2010, 19:11:57 »
İnfamy sorununu hala çözebilmiş değilim aslında baya azlıyor ama savaş yapmadan duramıyorum ;D Ekonomi iyi durumda. Ülkeyi westernize yaptım ama batılılar arayı çok açmıştı o aralıkta şuan yetişemiyorum. Tam manasında duraklama dönemine girdim önüme Bohemya, Avusturya, Fransa gibi aşırı güçlü ülkeler var ve asker sayısında yakalasam bile teknolojik olarak geri kaldığım için yenemiyorum, Bohemya ile bir kere karşı karşıya geldim üst üste 2 ağır yenilgi alınca biraz para vererek resmi olarak duraklamaya girmiş bulunmaktayım ;D Doğuya saldırarak ülkeyi yormak istemiyorum hedefim batıydı çünkü yapılabilecek birşey var mı :-\

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 04 Ocak 2010, 19:17:40 »
Bende şimdi Memlukleri feci bir yenilgiye uğrattım fakat infamy fena arttı ve insan gücü olmadığı için tek orduyla devam ediyorum 4 bir yandan saldıryorlar. Bir de isyanlar acayip artıyor.

Bu infamy 1490'a kadar kontrollü bir şekiilde yürüttüm ama Memluk gibi üleklerle savaşınca haliyle artıyor. Memluğun bütün askerli yok etmişim napim bekliyeyim sayın EU3 yapımcıları?
Denn nur Eisen kann uns retten...