Gönderen Konu: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın  (Okunma sayısı 378793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veletiz

• Sipahi
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın
« Yanıtla #40 : 23 Aralık 2009, 19:32:26 »
kasmana değmiş ama helali hoş olsun  :)
Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sipahi
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 23 Aralık 2009, 23:09:50 »
oha, ebesinin anası.  :o
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Anatole France

• Ağır Süvari
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 24 Aralık 2009, 21:58:56 »
Sizler kadar başarılı değilim.

1405 yılında Duşan'ın torunları olan Sırp krallığını seçtim. Önce Karadağı işgal ettim. Sonra Bosna tahtını ele geçirdim.-Stefan öldü.yerine Drujan geçti. Venedikle Arnavutluk için savaşlarımız sonuç vermedi. Eflakı evlilik yoluyla ilhak ettim. Osmanlıya Bizans-Boğdanla beraber savaş açtık. 1. Drujan öldü. Nis'i aldım ve barış yaptık. Yeni kralın büyümesini 14 yıl bekledik. Sonunda büyüdü derken benim sayemde kurulan Arnavutluk Kralı Bosna tahtına ortak oldu ve bu savaş demekti. Bosnaya Ragusa-Macaristan-Ben savaş açtık. Humu aldım barış yaptım ama Boğdanda bana savaş açmıştı. Boğdanı vasalım yaptım sonrada haddini bilmez Arnavut Kralın ülkesini dümdüz ettim. Şimdi gözüm Macar-Hırvat savaşının sonucunda.

Bizansın komşusu olan o kahverengiyim işte :) Boğdanda vasalım :)
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 25 Aralık 2009, 00:25:38 »

Bu sınırları 1408'de yapmıştım. Sonra ülke isyanlar ve savaşlar sonrası çöktü diyelim. Bir çok ülke bağımsızlık aldı. İnfamy 51lere çıktı.  :D  :(
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

• Ağır Süvari
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 25 Aralık 2009, 19:30:50 »
Son hali. Ama Krallarda coluğu cocuğu büyütmeden ölmese iyi. ülkeyi sürekli konsul eline bırakmaktan bıktım artık. Macaristanda Bohemia vasallı olmasaydı iyiydi ama.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 25 Aralık 2009, 19:40:04 »
Noble Republic yap en kolayından tbr*
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 25 Aralık 2009, 21:12:15 »
Bence de ya da Merchant Republic yapıp ticaret merkezi açarsın ekonomik olarak da güçlü bir ülke olursun.
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 26 Aralık 2009, 11:38:39 »
sırplarla büyük bir imparatorluk kurmuşssun. bravo.

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #48 : 29 Aralık 2009, 19:40:17 »
Eskilerden bir resim, Meiou modu, Trabzon'u aldıktan sonra orada çıkan bir isyan;

Komutan'ın adına dikkat. :)
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

• Ağır Süvari
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Aralık 2009, 19:41:13 »

Yıl 1439... Bizans Prensesi Helena, Anadolu'da ki Müslümanlara savaş ilan etmiştir. Bu savaş çağrısına Müslüman olan Mervaniler destek vermemişlerdir. Zaten neden versinler değil mi? Zer Mircan Mircan Mircan...Hobeleeyy

http://www.youtube.com/watch?v=9d4FNK0QXKc

Puhaahahahahaha  ;D ;D ;D

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #50 : 29 Aralık 2009, 19:52:36 »
Eskilerden bir resim, Meiou modu, Trabzon'u aldıktan sonra orada çıkan bir isyan;

ahaha bomba ya bu :)
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Aralık 2009, 20:24:52 »
Forumda hiç şöyle uzun soluklu bir hikaye yazmayı düşünen yokmu? Takip etmesi güzel olurdu. Eğer düşünen varsa 4-5 devlet seçip anket yapıp oynayacağı devleti seçme işini forumdaki üyelere bırakırsa dahada güzel olur.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Aralık 2009, 20:33:56 »
Ömer'in hikayesi var.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #53 : 29 Aralık 2009, 22:19:49 »
şu an milan ile oynuyorum hiç aklıma gelmedi hikaye yazmak. akıl etseydim başlarken yazardım çok da zevkli bir oyun oldu politik açıdan.
ama eğer hikaye yazma işiyle uğraşmak isteyen olursa başlasın. 20'şer yıllık periyotlar halinde oynasın ve her bölümün sonunda yapılması gereken hamlelere okuyucular karar versin :P
biraz ilginç ve eğlenceli kılabilir

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #54 : 29 Aralık 2009, 22:35:22 »
Şu anki yerden başlayarak hikâye yazabilirsin annibal. Oyunlarla ilgiliş hikâyeler forumlar için en önemli konulardandır. Oyunlara ilgiyi en çok çeken konulardır.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #55 : 29 Aralık 2009, 22:41:38 »
asıl önemli olanı kuruluş aşaması. şimdi italya falan oldum bundan sonrası ful işgal. keyifli olacağını sanmam.
biraz da üşenmiyor değilim.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 30 Aralık 2009, 02:02:43 »
Taktık sen de Milan'a :P

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 30 Aralık 2009, 03:18:28 »

:o İyiyimiş ;D
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 02 Ocak 2010, 16:37:40 »
Bu aşşağıdaki resimlerde benim Etiyopya imparatorluğuma ait. Bu aşamaya gelene kadar çok şeyler atlattık. :) Öyle zamanlar oldu ki tek bölgeye düştüğümüz oldu. İki kere memlüğün işgaline uğrayıp topraklarımın %80 ini keybettim ama son gülen ben oldum.  ;D şimdi ise en büyük sorun Osmanlı

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #59 : 02 Ocak 2010, 16:40:03 »
balkanlar ingilizlerin mi?