Gönderen Konu: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın  (Okunma sayısı 373120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın
« Yanıtla #2980 : 30 Mayıs 2012, 17:24:33 »
En iyisi HTTT bence.

Çevrimdışı paradoxical

• Azab
  • *
  • Genelde Europa Universalis oynamakta.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2981 : 31 Mayıs 2012, 01:31:45 »
Ben de HTTT'yi tercih ediyorum, divine wind'e göre daha dengeli oyunlar oluyor sanki.  tbrk*

Yalnız divine wind'de savaş ilanı ekranında müttefiklerimizi savaşa çağırıp çağırmayacağımızı ve de çağırsak tepkilerinin ne olacağını görebiliyoruz. HTTT'de böyle bir şey yok değil mi, yoksa ben mi görmedim.  :-[   :D
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2012, 01:33:36 Gönderen: paradoxical »

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2982 : 31 Mayıs 2012, 07:28:41 »
Yok. :(

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2983 : 31 Mayıs 2012, 09:09:41 »
Arada sırada nostalji iyi oluyo bea :P
All day and all of the night!

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2984 : 17 Haziran 2012, 13:11:46 »
Ben de HTTT'yi tercih ediyorum, divine wind'e göre daha dengeli oyunlar oluyor sanki.  tbrk*

Yalnız divine wind'de savaş ilanı ekranında müttefiklerimizi savaşa çağırıp çağırmayacağımızı ve de çağırsak tepkilerinin ne olacağını görebiliyoruz. HTTT'de böyle bir şey yok değil mi, yoksa ben mi görmedim.  :-[   :D
Zaten DW yi oynamamızın önemli sebeplerinden biri savaş ekranı. Aslında ekran görüntüsü de daha iyi ama bu şeye benziyor; RTW ekran özellikleri düşük olmasına rağmen ETW den daha çok oynamışımdır.  :D
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Wüsten Fuchs

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2985 : 19 Haziran 2012, 00:27:05 »
Timur ile barış imzaladıktan sonra , Avusturya ile savaşta olan macaristanı işgal etmek zor olmadı. Sonradan Polonya, Avusturya ve Bohemya birbirleri ile savaştayken önce Avusturyayı yok ettim sonra da Bohemyad'an toprak aldım. Bu sırada Timur dağıldı ve Memlüklüler ile barış imzalayarak doğu sınırımı garantiye alarak hem şehitlere core larımın geçmesini bekledim, hem şehirleri İslamlaştırdım hem de Fransa ile girişeceğim büyük savaşa hazırlandım. Fransa'nın Burgundy'ye son vermesinden sonra Flanders Fransaya savaş açtı ve Fransa ile hiç bir torak alış verişi yaşanmadan barış imzaladı. Daha sonra Papal State'in Fransaya savaş açmasını fırsat bilerek Fransa'ya savaş ilan ettim ve bütün şehirlerini işgal ettim ve Fransa'dan büyük miktarda toprak aldım. En sonunda Fransa'nın içlerine kadar olan tüm topraklarımdaki vatandaşlarımı Müslüman yaparak tabiri caizse avrupanın çoğunu İslamlaştırdım. Ama ne yazık ki Avusturyayı yok ederken fırsatları değerlendirebilmek için stability hilesi kullandım :(
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2012, 00:28:08 Gönderen: Wüsten Fuchs »

Çevrimdışı Wüsten Fuchs

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Kazak

• Sekban
  • *
  • bad translations only
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2987 : 12 Eylül 2012, 23:34:02 »
Konu takip.

Çevrimdışı Jagdpanzer

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • الله اكبر Allahu Ekber!!!
    • Profili Görüntüle
İmana gelin!!!

Dönitz genel ev kursun :smoking:

STURM DER FLAMME: YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg424436#msg424436
İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI YAZI DİZİSİNE DE YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=25043.msg583257#msg583257

Gemideki kadınların %10'u hamile kalmış. asg*

YA kim ateyiz ya  :wall:

STURM DER FLAMME DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg508380#msg508380

Sikkim çok küçük.

Niye ki Sikkimle oynamak çok eğlencelidir, herkese öneririm.

Darbe yapinca darbe oluyor...

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
« Yanıtla #2989 : 13 Eylül 2012, 20:43:57 »
1500 Senesi Kastilya,

1600 Senesi İspanya,

İlk olarak Reconquista'yı bitirip Granada'nın işini hallettim. Oyunun başında Müslüman ülkeler teknolojik olarak Avrupa devletlerinden önde olduğu için onlara daha fazla sataşmayıp, ileride ihmal etmem halinde teknolojik olarak beni geçip daha ciddi sıkıntılar çıkarabilecek ve hatta kolonileşebilecek Portekiz ve Aragon'un üstüne gittim. İlk savaşta Aragon'un İber yarımadasının kuzeyini oluşturan (fransız core'si roussilion dahil) topraklarını aldım. Aragon'a olası bir Fransız saldırısına karşın o toprakları kendim işgal ederek sınırsal bütünlüğü koruduktan sonra Mısırdan 1-2 kez savaş ilanı aldım hepsi White Peace ile sonuçlandı.

Aragon ile yaptığım son savaşta savaşa Napoli'de katıldı. Onun da tüm topraklarını işgal edip vassallığa zorladım. Savaş sonucu Aragon'un Sardinya'nın kuzeyindeki toprağını da topraklarıma katmıştım. Güneyinde bulunan Sardinya devletini az bir uğraş sonucu diplomatik olarak vassallığa aldım.  Ardından Mısır tekrar savaş ilan etti bu savaş esnasında savaşa katılan Tripoli'yi de vassal ettim Kuzey Afrikayı sadece kıyıları ele geçirip, geri kalan tüm ülkeleri ileride vassalize etmeyi planlayarak.

Ancak işler öyle gitmedi. Fransa Kuzey Afrikada kolonileşmeye başladı. Ben de bunun ardından oradan vazgeçip Portekizi tamamen bitirip ardından ne varsa yeni dünyaya yatırım yapmaya karar verdim. Kuzey Amerika Cenevizliler, İngilizler ve Norveçlilerin arasında paylaşılmış durumda kıyıları.  İçlerde halen yerliler var. Afrikadaki alamadığım kısımda ciddi bir Fransız kolonisi ve 1-2 bölgelik Avusturya ve Ceneviz kolonileri bulunuyor.

Gelir sıralamasında birinciyim ama hakettiğim farkı yakalayamadım diğer devletlere oranla. Benden sonra Ming, ardından Burgundy geliyor. Neden Burgundy diyecekseniz adamların kralı 1 senenin başlangıcında aynı anda tam 3 ülkeyi inherite'ledi. Bu ülkeler 1 İrlanda ülkesi, kısmen çökmüş Brittany ve en önemlisi Bohemia'ydı.  Ancak bu güce rağmen Fransaya varlık gösteremedi neden bilmiyorum ama adamlar savaşmıyor.

Kolonileşme ekonomime ciddi bir zarar sağladı. Bu sebeple paranın bir kısmını hazineye aktarmam gerekti bu da teknolojik olarak Avrupa'nın baba devletlerinden, özellikle Alman devletlerinden teknolojide bir nebze geri kalmamı sağladı.  Onun dışında protestanlık isyanlarını iyi atlattım ülkenin istisnai bölgeleri dışında tamamı Katolik. Kolonizasyonun ekonomideki sıkıntısı bir 30 sene sonra geçer muhtemelen çünkü hepsi şehre dönüşmüş olacak ve kaymağını yemeye başlayacağım bu durumun. Ama sıkıldım oyundan o yüzden 1600 de bıraktım.

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2990 : 13 Eylül 2012, 21:45:17 »
S neden öyle uzun?

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
« Yanıtla #2991 : 13 Eylül 2012, 22:08:07 »
Yazı fontunun azizliği. :D

Çevrimdışı Jagdpanzer

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • الله اكبر Allahu Ekber!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2992 : 14 Eylül 2012, 02:18:02 »
S neden öyle uzun?
Ülke de adı da kıtadan kıtaya. :P
İmana gelin!!!

Dönitz genel ev kursun :smoking:

STURM DER FLAMME: YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg424436#msg424436
İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI YAZI DİZİSİNE DE YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=25043.msg583257#msg583257

Gemideki kadınların %10'u hamile kalmış. asg*

YA kim ateyiz ya  :wall:

STURM DER FLAMME DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg508380#msg508380

Sikkim çok küçük.

Niye ki Sikkimle oynamak çok eğlencelidir, herkese öneririm.

Darbe yapinca darbe oluyor...