Gönderen Konu: Bizans Hayatta Kalma Rehberi  (Okunma sayısı 165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pro1453

Bizans Hayatta Kalma Rehberi
« : 21 Haziran 2018, 14:08:19 »
İlk olarak moreada bulunan kalemizi yok ediyoruz. Sonra tüm orduyu moraya alıyoruz tüccarlarımızı ayarladıktan sonra nobility'den general alıp ordunuzu talime sokuyorsunuz. Heavy ship basana kadar borç alın ondan sonra force limit doldurun. Arkasından hemen memlük,polonya,macaristan gibi devletlerle müttefik olmamız gerekiyor. Osmanlı arnavutluğa savaş açtığı anda ve ordusunu venedikle savaşmaya gönderdiği zaman (ordusu dalmaçya,treviso,corfu'da olursa) hemen arnavutluğa müttefiklik atıyorsunuz sizi savaşa çağıracak. İskenderin yardımıyla osman venedikle uğraşırken sizde edirne ve selaniği düşürüyorsunuz kocaeli,suğla kalesinide düşürdünüz mü gel keyfim gel. Arnavutluk size corelarınızın hepsini ya da birkaçını muhakkak veriyor. Savaştan sonra borçlarınızı ödeyin gemi basıp force limit doldurun. Kaleleri kapayın selanikteki kaleyi yıkın bize istanbuldaki kale ve edirnedeki kaleler lazım. Eğer İskender ölmüşse arnavutlukla müttefikliği bozun. Şansıma osmanlı arnavutluğa reconquest attı hiçbir şekilde arnavutluğa bağlantısı yokken. Bende o arada arnavutluğa saldırdım venediği de yendim. 2. savaşınızda osmanlının memlüğe savaş açmasını bekleyeceksiniz. Bu arada söylemeyi unuttum osmanlı donanma savaşında yenmek istiyorsanız amiral ve 3 heavy ship olmak zorunda savaştada yenmek istiyorsanız st.micheal iconu + disiplin ya da moral veren advisor. Memlüğü biraz dövmeli orduları anadoluya hızlıca getirmemesi için bekliyoruz küdüse kadar inmişse macar+polonya saldırın. Askeri teknolojide sakın ha geri kalmayın. Osmanlı 7'deyse siz 7 veya 8 ken savaşa girin. İdealar olarak ilk başta quantity sonra din ideası almamız şart çünkü osmanlı toprakları sünni ve isyan çıkıyor. Sonra defensive ya da diplomatic ideas alınabilir. Oynanışınıza bağlı sonraki idealar ama ilk 2 idea çok mühim.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2018, 14:12:56 Gönderen: pro1453 »

Çevrimiçi Furkan 65

Ynt: Bizans Hayatta Kalma Rehberi
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2018, 14:14:07 »
Hangi DLC'ler aktifti bunu yaparken?

Çevrimdışı pro1453

Ynt: Bizans Hayatta Kalma Rehberi
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2018, 14:16:59 »
Cossacks önemli olan nobility lazım çünkü. Başka dlcye zaten gerek yok. 1.25'te oynadım ekstradan mandate of heaven açıktı. Ve army drill getiren güncelleme şuan oyunda değilim hatırlamıyorum
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2018, 14:18:06 Gönderen: pro1453 »