Gönderen Konu: Türk-Arap Kültürü Birleştirilmiş! - Kültür Yaması ÇIKTI !  (Okunma sayısı 6556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türk-Arap Kültürü Birleştirilmiş
« Yanıtla #20 : 05 Nisan 2016, 23:37:10 »
Hadin geçmiş olsun

Şuanda ciddi ciddi oyuna dair tüm zevkim gitti. Bu bir dlc'den mi ibaret olacak yoksa oyunun yeni sürümlerinde artık hep böyle mi olacak? :wall: :wall: :wall:
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı defective1907

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Nisan 2016, 08:46:19 »
hakikaten saçmalık olmuş...

Çevrimdışı fyagiz

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Nisan 2016, 11:32:05 »
DLC'yi almıştım ama geri iade ettim, bu durum düzelene kadar da EU4 ile ilgili bir şey alacağımı da oyuna gireceğimi de sanmıyorum.  :-\

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Nisan 2016, 11:50:27 »
Şu saçmalığa bak ya. Bu bildiğin İngiltere ile Form Ireland kurmak kadar saçma.  Hangi akla uyup yaptılar bunu yemin ediyorum durduğum yerde deli oldum.  :fpalm: :fpalm: :fpalm:
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2016, 11:50:54 Gönderen: lithium26 »

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Nisan 2016, 12:10:37 »
Paradox şirketi bu işi ya çok cahil insan evlatlarına yaptırıyor ya da bu insanlar gerçekten art niyetli. Resmen açık açık Osmanlı = Arap diye anırıyorlar. Gerçekten yazık piyasadaki en sağlam oyunlardan birinden böyle böyle soğutuyorlar.
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Nisan 2016, 12:40:15 »
bkz: Bir oyunun nası a*. koyulur...

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Nisan 2016, 12:44:52 »
Bu dlc yi aldım incelemesinede yazdım. Bu durumu düzeltmezlerse hiçbir paradox yapımını dahada satın almam.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Nisan 2016, 14:04:03 »
Şimdi öncelikle Form Arabia decision'u 1.16 ile geldi DLC ile değil. Yani DLC olsada olmasada bundan sonra o decision orada duracak.
İkincisi Form Arabia decision'u otomatik olarak eklendi oyuna özellikle düşünmediler yani. Çünkü eğer oyunda bir kültüre ait bir kurulabilir devlet var ise o kültür grubu olan her devlete o seçenek çıkıyor. Misal ileride olurda Form Turkey decision'u olursa oyunda mevcut haliyle Arabistan çölündeki bir kabile ile bile Anadolu'yu almanız halinde Türkiye'yi kurabilirsiniz.

Kısacası Form Arabia kültür grubunun getirdiği otomatik bir sonuç, özellikle eklenmiş bir şey değil.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Nisan 2016, 14:08:45 »
Şimdi öncelikle Form Arabia decision'u 1.16 ile geldi DLC ile değil. Yani DLC olsada olmasada bundan sonra o decision orada duracak.
İkincisi Form Arabia decision'u otomatik olarak eklendi oyuna özellikle düşünmediler yani. Çünkü eğer oyunda bir kültüre ait bir kurulabilir devlet var ise o kültür grubu olan her devlete o seçenek çıkıyor. Misal ileride olurda Form Turkey decision'u olursa oyunda mevcut haliyle Arabistan çölündeki bir kabile ile bile Anadolu'yu almanız halinde Türkiye'yi kurabilirsiniz.

Kısacası Form Arabia kültür grubunun getirdiği otomatik bir sonuç, özellikle eklenmiş bir şey değil.

Mesele keşke sadece Form Arabia olsa  ;D  ;D  ;D
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Nisan 2016, 15:02:27 »
Common Sense sürümünden sonra hiç güncellemedim. Çünkü şekil a'da da görüldüğü üzere oyunun iyice tadını kaçırmışlar. Türkler niye El Arabiya'yı kursun. Mantık ne bunda? Levant kültür grubu tam saçmalık zaten. Onun yerine Sırp-Yunan-Ermeni-Azeri-Arnavut kültür grubu çok daha mantıklı olur tarihe uygunluk aranıyorsa. İkincisi bir de Kongo'yla Zanzibar'ı birleştirmişler hayali bir takım ülkeler eklemişler. Kongo hiç değilse tarihte de krallıktı. Bunlar ne peki? Kabileleri devlet sayacaksak bu nice gerçek devlete hakaret olur. Kaldı ki kendilerinin de bir zamanlar dediği gibi Afrika'nın içine 19.yüzyıldan önce girilemedi.

Size tavsiyem güncellemeyin. Common Sense'ten sonraki hiç bir şeyi de almayın. En çok da gemi blokajını kaldırmalarına kızmıştım. Neymiş kıyıdaki kale senin olmalıymış. Gerizekalı bunlar.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 06 Nisan 2016, 15:13:17 »
Oyun dinamikleri daha iyi işlesin diye Türklerle Araplarl aynı gruba koymalarını anlarım sorun yok. Ama Osmanlının o şekilde formlanabilmesi çok saçma. Burada ufak bir devletten bahsetmiyoruz. Eğer oyunda seçilebilecek 10 tane devlet olsa onlardan biri olacak olan bir devletten bahsediyoruz. Osmanlının kültür grubu toplamak adına Türkmenistan'a hamle yapmasından kat kat daha saçma bir şey bu. Söz konusu devlet ilk millet meclisinde Türkçe bilmeyen Arap vekillere aklınız varsa iki seneye öğrenirsiniz demiş bir devlet. Neyse sakinim. Normalde bende yükseltme ihtiyacı duymazdım üstteki arkadaş gibi. Ama oyuna Roma İmparatorluğunu eklemiş şerefsizler. Uzun Zamandır beklediğim bir şeydi. Artık eğer Türklerin eski kültür grubunun getirildiği bir mod olursa onla oynarım yapacak bir şey yok. Eğer İngilizcem olsa Paradoxplaza'da isyan ederdim. Gerçi Böyle isyanları ne kadar önemsiyorlar bilmiyorum.

Ekleme: Orada Unify İslam diye bir seçenek var. Yani İslam devleti de kurulabiliyor mu? Eğer öyleyse bu sıkıntı durum bir nebze Hafifler benim açımdan.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2016, 15:20:44 Gönderen: MelaRossa »
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 06 Nisan 2016, 17:01:17 »
Haha bir de claim atmak için casus ağı kurmak gerekiyormuş. Oyun bitmiş. Oynanmaz artık. Berbat etmişler güzelim oyunu.

Çevrimdışı SÜLO

• Yeni Çeri
  • *
  • Osmanlı Torunu
    • Profili Görüntüle
    • Ottoman Empire
« Yanıtla #32 : 06 Nisan 2016, 17:29:24 »
Saçmalığa Bakın Cezayir Osmanlının Vassalı ama Tunus,Trablus,Fizan,Hicaz,Toggurt,djerid,Mzab  Osmanlının Vassalında Deil Saçmalığa Bak.
Gerçekçiliği Sağlamak Adına Dosyaları değiştirerek Bu Devletleri Osmanlı Vassallığına Ekleyeceğim. + Cultures Saçmalığınada Diğer Türk Boyları ve Tarihsel Gerçekçiliğe Göre Düzenlemeler yapacağım.
Halk İçinde Mûteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi
Olmaya Devlet Cihânda Bir Nefes Sıhhat Gibi

Facebook.com/OttomanEmpireClan

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Nisan 2016, 18:39:46 »
Saçmalığa Bakın Cezayir Osmanlının Vassalı ama Tunus,Trablus,Fizan,Hicaz,Toggurt,djerid,Mzab  Osmanlının Vassalında Deil Saçmalığa Bak.
Gerçekçiliği Sağlamak Adına Dosyaları değiştirerek Bu Devletleri Osmanlı Vassallığına Ekleyeceğim. + Cultures Saçmalığınada Diğer Türk Boyları ve Tarihsel Gerçekçiliğe Göre Düzenlemeler yapacağım.
Yaparsan güzel olur Portekiz ile İspanya kurmak gibi birşey olmuş.

Çevrimdışı SÜLO

• Yeni Çeri
  • *
  • Osmanlı Torunu
    • Profili Görüntüle
    • Ottoman Empire
« Yanıtla #34 : 06 Nisan 2016, 23:43:05 »
Halk İçinde Mûteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi
Olmaya Devlet Cihânda Bir Nefes Sıhhat Gibi

Facebook.com/OttomanEmpireClan

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türk-Arap Kültürü Brleştrlmiş-Cultures Yaması ÇIKTI !
« Yanıtla #35 : 22 Nisan 2016, 22:21:58 »
Hadin geçmiş olsun millet 1.17'de Türk kültürüne ait hiçbir devlet Arabistan kuramayacak. DDR tek düzgün adam var ya. :)