Gönderen Konu: EU4 Mod geliştirme atölyesi hakkında  (Okunma sayısı 1702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı munzurceza

• Diplomat
  • *
  • Mare Nostrum 1.16 MPM çıkarmayı düşünüyorum!!!
EU4 Mod geliştirme atölyesi hakkında
« : 13 Nisan 2016, 01:02:40 »
Merhaba arkadaşlar. Ben eu4 mod geliştirme atölyesinde bir konuya rastladım (konunun sahibi kralkafeci) hatta konu sabitlenmiş... Benim amacım oyuna yani en son sürüme (1.16.2 olması gerek) bir More Provinces modu çıkarıp insanlara sunmak. Asıl mevzuya geri dönecek olursak ben o konuya girdiğimde resimlerin hepsi maalesef ilgili site tarafından silinmiş... Ve ben o rehberde o konsola yazılan kodu 2 3 saattir araştırıyorum. Normalde böyle bir şey için konu açmayacaktım ama en son çareyi böyle aramaya karar verdim. Arkadaşlar sizden istediğim ise kralkafeci o konuda oyunun hile konsoluna ne yazıyor? Konuda ki yorumları okudum ve Province eklemek için çok işe yarar bir şeye benziyor.oyunun içinde positions editor gibi bir şeymiş sanirim. Eğer konu sahibi bu konuya bir göz atıyor ise şuan o kişiden isteğim tüm forum adına o resimleri yeniden upload ederse çoğu kişi bundan yararlanır. Konunun linkini veriyorum sizlere:

Europa Universalis İV harita modifiye rehberi konu sahibi kralkafeci dır.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=37838.0 evet arkadaşlar sizden ricam eğer bu konuyu resimler silinmeden önce okuyan varsa bana olayı anlatabilirimi?...
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 01:04:19 Gönderen: munzurceza »
EU4 1.16 yamasına bir More Provinces Modu çıkarmayı planlıyorum!!!

Çevrimdışı Gregory

Bahsettiğin komut sanırım "nudge".

Eğer buysa şu sitenin faydası dokunabilir sana; https://xylozi.wordpress.com/eu4/adding-provinces/

Fakat bu komutun modası geçtiği için artık açılış şeklini değiştirmişler dolayısıyla oyunu açmadan masaüstündeki kısayoluna sağ tık atıp hedef kısmına "-nudge" eklemen gerekiyor.

Bunu yaptığın takdirde oyunu açtıktan sonra sağ kısımdaki nudge butonuna tıklayarak editörü açabilirsin.

Mod yapımında başarılar...
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 02:47:14 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı munzurceza

• Diplomat
  • *
  • Mare Nostrum 1.16 MPM çıkarmayı düşünüyorum!!!
Değerli yorumlarınız için size çok çok teşekkürlerimi sunarım ayrıca konuma göz attığınız içinde çok teşekkürler. Sayenizde forumda ''-nudge'' kodu sayesinde çok yararlanacak eminim :)

Arkadaşlar bu arada sizlere belirteyeyim hemen eğer resimler silinirse diye buraya şuan resimlerde olan olayı bire bir anlatayım sizlere.
(eğer resimler daha sonra silinirse)

1. Resimde ne yapacaksınız? cevap: EU4 mare nostrum.exe EU4.exe de olabilir şuan hatırlamıyorum siz bakın işte oyunun exe si. özelliklere basın oradan da hedef'i bulun. hedef yazan yere şunu yazın: sonu eu4.exe'' ile biten yere bir boşluk bırakın ve -nudge yazın.

2. Resimde anlatılan: oyunun ana menüsü gösteriliyor resimde ve çıkış butonunun sağ çaprazında Nudge! diye bir buton var o butona tıklayıp editöre ulaşabilirsiniz.

3. Resimde anlatılan: Resimde anlatılan çok önemli değil zaten sadece Nudge! ye bastıktan sonra editörü açmış ve editörden bir kare atmış yani merak edilecek bir şey yok :)

son olarak editör ile eğer nudge!/nudge denen oyun içi editor ile uğraşacaksanız şu konuda ki uyarıları dikkate alıp da ile koyulun derim ;) http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=37838.0

tekrardan çok teşekkürler Gregory :) EDİT: BU 2 KOD DA ÇOK İŞİNİZE YARAYACAK! 1. debug_mode 2. debug_info
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 19:55:43 Gönderen: munzurceza »
EU4 1.16 yamasına bir More Provinces Modu çıkarmayı planlıyorum!!!

Çevrimdışı grayz

• Asker
  • *
  • Yeni üye oldum.
Çok Sağol Dostum! Diger forumlarda bunu arıyordum burda buldum ++1

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.