Gönderen Konu: [TR]Re-Universalis|GG 21.08.2017 İran|  (Okunma sayısı 18741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gök Börü

Peki Şah İsmail'in devletini şii mi alevi mi yapacaksın?

Çevrimdışı Gandalf

• Kaptan
  • *
Bence yapılması gereken tarihe uygun olarak iranı tamamiyle sunni yapman,pers devleti kurulduğunda eventle bölgeler şii yapılırsa daha uygun olur bence.Tabiki çat diye değil atıyorum yılda 1-2 şehir falan.

Çevrimdışı Çepni

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.
Peki Şah İsmail'in devletini şii mi alevi mi yapacaksın?

O konuyu henüz fazla deşmedim. Şimdilik yapmaya çalıştığım şey devleti şii yapıp Safevi veya Kızılbaş isminde bir estate eklemek. Zaten burada Alevi dediğimiz Bektaşiler.

Bence yapılması gereken tarihe uygun olarak iranı tamamiyle sunni yapman,pers devleti kurulduğunda eventle bölgeler şii yapılırsa daha uygun olur bence.Tabiki çat diye değil atıyorum yılda 1-2 şehir falan.

Aslında Safevi Devleti'nin Sünnileri, Şii'ye çevirme süresini hızlandırarak kendi başına misyonerlik yapmasını da sağlayabilirim.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2017, 00:57:04 Gönderen: Çepni »

Çevrimdışı TürkHan

Dostum bide aynı dinden ama farklı mezhepten bir toprağı fethedince oranın dinini değiştirmemizi istiyorlar bence bu yanlış eğer sende yanlış düşünüyorsan onu kaldırır mısın
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Çepni

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.
Bu çok yanlış değil aslında. Sünni devletlerde Alevi isyanları görülürdü eskiden.  Yani mezheb farkı gerçekten etkili bir şey.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2017, 09:01:33 Gönderen: Çepni »

Çevrimdışı Rapper

• Redwood Original         Men of Mayhem
  • Onursal Üye
  • Filozof
  • *
  • Beğenildi: 19 kere
  • Redwood Original
Kolay gelsin.

Çevrimdışı Çepni

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.

Çevrimdışı Gök Börü

Devletin temeli Azerbaycanda atılmıştır ama sen o bölgeleri alevi yapıp devleti şii yapmayı düşünüyorsun.O dönem için Kızılbaş,Şii,Alevi tek bir mezhebi ifade eder.Alevilikten kastın bektaşi olamaz çünkü bektaşîlik bir tarikattır,alevilik mezhep.Yani bu sünnileri naksi,kadiri diye ayırmak gibi bir şey olur.

Çevrimdışı Çepni

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.
Hocam ben şii yapacağım demedim yapabilirim dedim ancak alevi yapmayı da düşünmüyor değilim zaten Alevi itikadıyla Kızılbaşlar ortak olarak on iki imam itikadındadır zaten Safevi tarikatına baktığımızda genel olarak Alevi olması daha mantıklı geliyor. Hem Alevilerede sadece Bektaşi demedim onu da düzelteyim.

Şu anlık Safevi konusunu pek düşünmüyorum şahsen. Ancak eğer bir öneriniz varsa duymak isterim.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2017, 16:15:20 Gönderen: Çepni »

Çevrimdışı vaynahk

• Asker
  • *
  • Yeni üye oldum.
Kafkasya'da Çeçenleri unutma  :)

Çevrimdışı Çepni

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.
Unutmam eklerim  :) Ancak 1444 yılında olmayabilir.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2017, 21:41:45 Gönderen: Çepni »

Çevrimdışı EfeArda

• Mandate
  • *
  • Dersleri Süper Olan Ama Okuldan Nefret Eden Kişi.
İlk versiyon ne zaman çıkacak ?

Çevrimdışı SteppeWarrior

• Mandate
  • *
Belli değil. Bu aralar biraz sıkı çalışıyoruz yakında bir kaç günlük ardından da ilk sürümü yayınlarız.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2017, 18:59:05 Gönderen: SteppeWarrior »

Çevrimdışı Altunurug

• Misyoner
  • *
Modu bekliyorum.Çok güzel  :)

Çevrimdışı samuray ahmet

• Mülkiyetçi
  • *
  • Mirajane-Devil Form
Kolay gelsin, baya güzele benziyor mod. Yalnız bu değişikler doğuyu batı karşısında aşırı op yapıp sonradan absürd durumlar oluşturabilir. Orayı nasıl halledeceksiniz merak ediyorum. Başarılar.  tbrk*

Çevrimdışı YouMustDieTR

• Misyoner
  • *
  • Workers of the world, Unite!
Mod güzel gibi duruyor çıkmasını bekliyorum umarım iptal değildir.
Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben devrimci doğdum, devrimci öleceğim.
-Commandante Ernesto Che Guevara

Çevrimdışı SteppeWarrior

• Mandate
  • *
Mod güzel gibi duruyor çıkmasını bekliyorum umarım iptal değildir.

Yok iptal değil. Teşekkürler.

Kolay gelsin, baya güzele benziyor mod. Yalnız bu değişikler doğuyu batı karşısında aşırı op yapıp sonradan absürd durumlar oluşturabilir. Orayı nasıl halledeceksiniz merak ediyorum. Başarılar.  tbrk*

Teşekkürler. Merak etmeyin Amerika ve afrika kıtalarına büyük oranda el atacağım. Avrupa'yı pek ellemeyeceğim. Novgorod'u biraz daha kuvvetlendirmeyi düşünüyorum (çok değil elbette ama en azından Moskova'yı zorlasın).

Modu bekliyorum.Çok güzel  :)

Teşekkürler

EDİT: Bu arada artık günlükleri falan ben yayınlıyorum. Ekibe katılacak başka arkadaş varsa Çepni'ye mesaj atabilir.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2017, 23:18:40 Gönderen: SteppeWarrior »

Çevrimdışı SteppeWarrior

• Mandate
  • *

Uzun zaman sonra bir kaç günlük daha yazalım dedik. Bu günlükte de Berberiler ve Araplardan bahsedeceğiz biraz da yeni bir mekanik hakkında da bilgi vereceğiz. İlk olarak Berberilerden başlayalım.

Artık Berberi İmparatorluğunu kurabileceğiz bu zaten kolonicilikte iyi olan Fas devletinin Berberi devletini kurarak Kastilya'ya rakip olmasına sebep olacak. Ancak elbette bu o kadar kolay olmayacak.

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

Geldik zurnanın zart dediği yere. Artık yeni bir mekanikle belli devletler din değiştirdiğinde bayrakları da değişecek şu anda belli devletlere eklenen bu özellik çoğu devlete eklenmeye çalışılacak. Şimdilik sadece Arabistan, Bizans, Osmanlı, Memlük ve Safevilere bu özelliği ekledik. Bayraklar;

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

Bu sistemi biraz açarsak oyunda din değiştirdiğiniz takdirde eğer o dine özel bir bayrak o devlete eklenmişse ülkenin bayrağı değişecek. Örnek verilirse Osmanlı eğer kıpti olursa bayrağı değişecek ancak Şii olursa değişmeyecek. Safevi Sünni olursa bayrağı değişecek gibi.

Çevrimdışı kerem1249

Bayrak değişme mekaniği ekleyebilmeniz harika olmuş. Mod hakkında önerim var, oyunda Necid devleti bulunmalı, arap kabileleri içlerinden bazıları onun tebaası olmalı (Japonya örneğindeki gibi) ve başında Suudi (Saud) hanedanı üyesi biri olmalı. Necid devleti Arap İmparatorluğu'nu kuramamalı, onun yerine Suudi Arabistan'ı kurabilmeli. Suudi Arabistan bayrağı günümüzdekiyle aynı olmalı.

Çevrimdışı EfeArda

• Mandate
  • *
  • Dersleri Süper Olan Ama Okuldan Nefret Eden Kişi.
Kardeşim Tüm Wasteland'ları kaldırsanız daha güzel olmaz mı ? :D :)

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.