Gönderen Konu: Kanuni'nin Hayalleri ve Gerçekleşmesi [Osmanlı Hikayesi]  (Okunma sayısı 1020 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TitanBey™

1. BÖLÜM

Kanuni Sultan Süleyman, babasının vefatından sonra başa gelmişti.. Osmanlı'yı yeni hikayeler bekliyordu o hikayeler nelerdi? görelim.

Kanuni'nin otoritesi giderek büyüyordu ve ekonomik/askeri zaferlerle devam ediyordu.
Diplomat: Hünkarım, emriniz varmıdır
Kanuni: Habsburg'a bir elçi yollayın. Bizi bu kadar tehditleri yetti artık Translivania ya kurulacak yada sonları gelecek!
Diplomat: Emredersiniz hünkarım. *Eğilerek Çekilir*

O anda ulak haber getirir...
Hünkarım, afyonda isyan çıkmış ve kalender şahın ordusu onu desteklemekte yaklaşık 10.000-20.000 kişiler..
Kanuni: *Sinirlenir* Pargalı ! Gazi Hüsrev! derhal ordularınızı oralara yollayın temizleyin sulh içinde kalsın halk!
Emredersiniz hünkarım...

Cenk başarılı olur ve asiler temizlenir bunun üzere Sultan Süleyman, Pargalı Ibrahim'i Sadrazam Paşa yapar...

Ulak gider ve Ferniand'a böyle mesaj verir..
Cihan'ın Yüce Hanı Kanuni Han size macar ve transalivona topraklarının Zaporia ya verilmesi aksi takdirde savaş açılacağı üzere uyarı atar....
şeklinde demiştir.

Ferniand kellesini Kanuni'ye yollar bunun üzerine cb ilan edilir.

Ferniand'ın Yeni Macaristan'da isyan çıkardığını öğrenen Kanuni, artık gerçek savaş ilan eder ve ambargo koyar..

1. BÖLÜMÜN DEVAMI GELECEKTİR

Çevrimdışı Furkan 65

Çevrimdışı ilkeryus

• Asil
  • *
  • Fransa
    • Profili Görüntüle
Güzel olmuş beğendim  tbrk*.

Vay @Europa Turk geri dönmüş.  :D Güzel ama kısa. Devamını bekliyorum.
zaman geçiyor.

Çevrimdışı TürkHan

Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Stalker

Takip.
Bu arada sana önerim, Osmanlı padişahları'nın almanya içlerini fetih etme ve baltık denizine hakim olma projesi vardır. Aynı şekilde Roma'ya da bunu bir şekilde yaparsan çok azıcık hile bile kullansan yap. Gerçekten çok güzel olur diğer hikayelerden farkın olur en azından.  tbrk*

Çevrimdışı TitanBey™

Gece birden yazdım ondan kısa oldu izlenim arttıkça çoğalıcaktır.  :popcorn: 50 bölümde parise bayrak dikmeyi düşünüyorum. Gerçekçi ilerleyeceğiz.

Takip.
Bu arada sana önerim, Osmanlı padişahları'nın almanya içlerini fetih etme ve baltık denizine hakim olma projesi vardır. Aynı şekilde Roma'ya da bunu bir şekilde yaparsan çok azıcık hile bile kullansan yap. Gerçekten çok güzel olur diğer hikayelerden farkın olur en azından.  tbrk*
Takip.
Vay @Europa Turk geri dönmüş.  :D Güzel ama kısa. Devamını bekliyorum.
Güzel olmuş beğendim  tbrk*.
Takip

Herkese teşekkürler!

Çevrimdışı TitanBey™

SAVE SİLİNDİ HİKAYE İPTAL

Çevrimdışı Furkan 65

Daha yeni başlamıştın ama neyse...

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
  • Beğenildi: 56 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Konu kilitlenmiştir.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.