Gönderen Konu: İptal Edildi Yeni Osmanlı Hikayesi/ 4. BÖLÜM GELDİ!  (Okunma sayısı 2983 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 155 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Ülkeyi Protestan yapmanı tavsiye ederim. Vergi artırıyor, kilise faydaları geliyor falan.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
  • Beğenildi: 56 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Ülkeyi Protestan yapmanı tavsiye ederim. Vergi artırıyor, kilise faydaları geliyor falan.

Olabilir ama Almanya iclerine kadar ilerlemem gerecek. Zor olabilir.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2017, 12:55:24 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Noman Man

Gene canım ecdad oynamak istedi.Güzel gidiyor gibi , Ortodoks yaptın mı ?
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Gene canım ecdad oynamak istedi.Güzel gidiyor gibi , Ortodoks yaptın mı ?
Yaptim.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Zaten güney kısımları Timur tarafından işgal edilen Kara Koyunlu Devletine savaş ilan ediyoruz.

Yapılan savaş sonucunda Erzurum, Nahçivan, Karabağ, Şirvan, Meltkates, Azerbaycan, Ardabil Osmanlıya bağlanıyor.

15 yaşındaki tecrübesiz Gürcü kralı Teimuraz bizim gerçek Ortodoks olmadığımızı, kafir birer pislik olduğumuzu söyleyerek hayatının hatasını yapıyor. Bunun üzerine çok sinirlendim ve derhal ordumu gürcülerin üstüne sefere hazırladım. Bütün şehirleri yağmalandı. Krallık hanedanından olan herkes öldürüldü. Bütün topraklar Osmanlıya bağlandı. 31 bin akçe yağma geliri elde edildi.

Yaklaşık 5-10 sene önce Kırım'ın tecrübesiz hanı Aslan Giray, bize yalvarıp bizden yardım istemişti. Biz şimdi onlara "Bize bağlanın, bize yıllık vergi ödeyin, bizde sizi koruyalım." Dediğimizde bize hakaret edip "Biz kafir döneklerle anlaşma yapmayız." dediler. Şimdi bunun sonucunu kan ve topraklarıyla ödüyorlar.

İspanyanın Murcia kentinde kolonicilik adı verilen bir şey doğmuştu. Bu olay papanın otoritesini derinden sarsmıştı. Çünkü dini otoriteler, dünyanın düz olduğunu, belli bir miktarda gemiyle gidildikten sonra boşluğa düşüleceğini söylüyorlardı.
Batılı bilim insanları ve denizcilerde dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlamak için  yeni denizlere yelken açtılar. Bu da her şeyi değiştirecekti.

Katolik Denizci devletlere casuslar yollayıp (İngiltere, Venedik, Ceneviz) Denizcilik hakkında bilgiler edindim. Edindiğim denizcilik mühendislik bilgileri sonucu, Haliç'e Avrupa'nın en büyük tersanesinin yapılması emrini veriyorum. Yaklaşık 700 bin akçeye mal olacak bu yatırım sonucunda, gemilerimiz daha hızlı ve daha ucuz olarak imal edilebilecek. Tersanenin adı Büyük İmparatorluk Haliç Tersanesi. Göklerdeki yüce babamız bizi korusun ve yüceltsin!

Karadeniz'deki son bağımsız devlet olan Zaporozhie'ye savaş ilan edildi. Bu Küçük devletin alınmasıyla Karadeniz Türk Gölü haline getirildi. Göklerdeki yüce babamız bizi korusun.

Güneyden Memlük devletinin Portekiz ve Kastilya devletleriyle savaşta olduğu haberini aldım. Bunun fırsat bilip Memlüklere savaş ilan ettim.  Savaş sonucunda 300 bin akçe savaş tazminatı ve yağma gelirleri elde edildi.  Ayrıca Trablus, Hama, Tadbor, Rahba, Sinjar, Kerbela, Tikrit, Jazirat devletimize bağlanmıştır.

Doğuda Polonya, Bohemya İttifakı, Macarların Her bölgesini işgal etti. Savaş bitince Macarların toparlanmasına fırsat verilmeden Osmanlı bu kafirlere savaş ilan edecektir!

Macarlar Polonya ve Çeklerle olan savaşta büyük toprak kaybına uğramıştı. Devlet hala toparlanamadan Macarlara savaş ilan edilmişti. Yapılan savaşta 70k kayıp vererek düşmanlara ve müttefiklerine 150k kayıp verdirerek şanlı bir zafer kazanmıştık.
 Macarların Adriyatik kıyılarını alarak onların denize olan kıyısını kesmiştik, Belgrad, Beçkerek, Dalmatia, Sirem ve Timishvar da devletimize bağlanmıştı.

Devletin genel durumu.

Çevrimdışı Furkan 65

Aşırı genişleme sıkıntı olmuyor mu ?

Çevrimdışı Noman Man

Büyük ihtimalle bir doğu bir batı genişlemesi AE sıkıntısı yaratmıyor.Ordular iyi ama donanmayı artır derim.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Aşırı genişleme sıkıntı olmuyor mu ?

Aşırı genişlemenin tek sıkıntısı, çok fazla adm puanı harcamam. Adm'de 10 sene geri kaldım suan. Zaten hem Rusya hem Fransa müttü saldırmaya yemiyor.

Büyük ihtimalle bir doğu bir batı genişlemesi AE sıkıntısı yaratmıyor.Ordular iyi ama donanmayı artır derim.

Donanmayı şimdilik fazla kullanmadığım içi ağırlık vermiyorum. Kastil, Portekiz, Fransayla savaşmaya yaklaştığım zaman donanma 100'e 150'ye dayanmış olacak zaten.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar. Save patladı. Hikaye de yalan oldu. Başka Hikayelerde görüşmek üzere :(

Üzdü. Ne güzel okuyorduk. O zaman yeni hikayelerini bekliyoruz.
zaman geçiyor.

Çevrimdışı mami2003

Save neden patlıyor

Çevrimdışı Furkan 65

Hikaye güzel gidiyordu.Savenin patlaması kötü oldu.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mami2003

Heee üzüldüm ya :( 4 bölüm az değil.Neyse sonraki hikayelerde görüşürüz

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 155 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Oyunu IronMan oynamamanın zararları :D Diğer hikayelerini bekleriz.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.