Gönderen Konu: Mein Kampf (Büyük Germen İmparatorluğu) 4. BÖLÜM : KRALIN ÇEKİLMİŞ KILICI  (Okunma sayısı 8150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ortaçağın en karanlık döneminde Güçlenen islam devletleri karşısında Avrupa devletleri çöküntüler ve fakirlik içinde yaşıyordu. Fakirliğin salgın hastalık gibi avrupayı vurmuş hristiyan alemini güçsüz düşürmüştü. Romadaki parlak dönemler sona ermiş yeryüzünde artık Türk sancakları dalgalanmaya başlamıştı. Doğu Roma tamamiyle Türk istilasına uğramış Batı roma ise paramparça olmuştu. Bu parçalanan devletler arasında Germenler daha büyük çöküntülere uğramış ve devletçiklere bölünmüştü. Kuzen Avusturya paramparça olan bu küçük devletlere emirler verip kontrolü altında tutuyordu. Torun Macaristan ve Slav ırkları Osmanlının orduları karşısında ezilmemek için mücadeleler vermekteydi. Tüm bunlara rağman Büyük Germen İmparatorluğu kurulmalı, Avusturya ve Macaristan kontrol altında tutulmalı, Slavlar emrimize girmeli ve Osmanlıya hak ettiği cezayı kesmeliydik.

http://www.youtube.com/v/_exocLZI-Wg&fs=1&wmode=transparent

Öncelikle Germen imparatorluğunu kurabilmek için bu parçalanan devletleri Bavarya bayrağının altında toplamalıydık. Bütün Alman devletleri bu imparatorluğun sahibi olabilmek için yarış içindeydiler ve bu yarışta bir adım öndeydik.

« Son Düzenleme: 23 Eylül 2014, 02:17:43 Gönderen: Kewell »
ispanyayla yanyana armalarımla bişeyler çıkıp duruyo artık ne diyolar ingilizcemde yetmiyo benidemi ona eklemeye çalışıyolar ne yapmaya çalışıyolar bunların o kro şeysini dağıttıra bilirmiyiz

edit : osmanlıyım

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mein Kampf (Büyük Germen İmparatorluğu)
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2014, 19:12:31 »
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2014, 19:13:46 Gönderen: Kewell »
ispanyayla yanyana armalarımla bişeyler çıkıp duruyo artık ne diyolar ingilizcemde yetmiyo benidemi ona eklemeye çalışıyolar ne yapmaya çalışıyolar bunların o kro şeysini dağıttıra bilirmiyiz

Çevrimdışı satisfaction baby

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2014, 19:29:34 »
Şu filmi bir ara izleyeceğim ama Hitler'i oynayan adamın hareketleri aşırı abartılı ve Hitler'le uyuşmadığını düşünüyorum. Hikayende başarılar diliyor, tartışma çıkmadan sessizce ayrılıyorum.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2014, 19:31:43 »
Takip.

Çevrimdışı Atadam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2014, 19:48:29 »
Takip edeceğim... :smoking:

Çevrimdışı Skanderbejk

• Azab
  • *
  • Garen lütfen...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2014, 19:59:08 »
Takip.  tbrk*
"Moskova’daki, Kalinin midir, Stalin midir ne Allah’ın belası ise, kendisine şunu söyleyin; biz Türkler, asırlarca Rusya’nın göbeğinde kımız içmiş daim bir milletiz. Gerekirse yine içmesini biliriz."

M.K. Atatürk

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2014, 21:41:40 »
Şu filmi bir ara izleyeceğim ama Hitler'i oynayan adamın hareketleri aşırı abartılı ve Hitler'le uyuşmadığını düşünüyorum. Hikayende başarılar diliyor, tartışma çıkmadan sessizce ayrılıyorum.

aslında çok fazla abartmamışlar. filmde sadece hitleri benzetememişler adamı. çöküş filmindeki daha çok benziyor hitlere. film güzel olmuş sadece alman işçi partisinin meclise girişi anlatılıyor.

Çevrimdışı DeadeMan

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı podtavsan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • BOL ŞANS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2014, 16:47:45 »
Buralar değerli...

Çevrimdışı Sir Falcon

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2014, 16:55:25 »
Bu filmi izledim. Aynı şekilde dünya savaşını da anlatarak devam etseydi çok güzel olurdu  :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.
Crusader Kings 2 devlet yönetimi+Europa Universalis 4 Diplomasisi+Victoria 2 Ekonomisi+Hearts of için 3 Askeri sistemi+Total warın savaş sistemi.

Çevrimdışı Semavi7

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2014, 16:57:58 »
teşekkürler. bu arada videonu ekledim  tbrk*

buda benden gelsin

http://www.youtube.com/v/qZbuHpUfa4k&fs=1&wmode=transparent
ismi ne filmin?

Çevrimdışı Sir Falcon

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2014, 17:05:25 »
Hitler: Rise of Evil
Edit: İzlemeyen herkese tavsiye ediyorum.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 17:06:18 Gönderen: Sir Falcon »
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.
Crusader Kings 2 devlet yönetimi+Europa Universalis 4 Diplomasisi+Victoria 2 Ekonomisi+Hearts of için 3 Askeri sistemi+Total warın savaş sistemi.

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2014, 17:18:51 »
kötülüğün yükselişi

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2014, 17:39:11 »
1444 Münih BÖLÜM 1: TAHT'A YÜKSELİŞ

Soğuk bir kış günüydü. Kral Kosova savaşında Macarlara destek vermek amacıyla yola çıkmış ve daha Sırbistana varamadan rahatsızlanıp ölmüştü. Taht artık tamamiyle Albrecht'e kalmıştı. Münihte doğan ve hayatını Münih sokaklarında geçiren Albrecht Haçlı seferleriyle tecrübe kazanmış, askeri dehası iyi ve savaşmayı seven bir liderdi. Tek ülküsü bütün Germenleri tek bayrak altında toplayıp Büyük Alman imparatorluğunu kurmaktı. Avusturyalılardan ve Macarlardan hiç haz etmezdi. Çünkü Almanlar güçsüz düştüğünden bu yana sürekli bu ikisinin taht oyunları arasında kalmış, oyuncak gibi kullanılıyorlardı.

Düzenlenen törenle papanın elinden tacını giydi ve halkına yönelerek; ''Bir gün bütün Germenleri Bavyera sancağının altında toplayacağım ve Büyük Germen İmparatorluğunu kuracağım. Ey halkım kudretli olun ve emirlerime itaat edin. Siz bu uğurda gereken azimi gösterdiğinizde Kuzen Avusturya'da, torun Macaristan'da hatta çekirge sürüsü gibi çoğalan ve çığ gibi hepimizi yutan Müslümanlarda bize karşı gelemeyecekler. Tanrı Germenleri Kutsasın'' dedi. Bütün halk sevinç naraları atarak '' Çok yaşa Kaiser Albrecht'' diye bağırdılar.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 17:42:48 Gönderen: Kewell »

Çevrimdışı leosezer

• Yeni Çeri
  • *
  • delisezer
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
bu şekilde kısa kısa sürekli bölümler yayınlamayı düşünüyorum? uzun olunca sürekli yazılmıyor böyle daha zevkli olabilir.

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 00:38:07 Gönderen: Vatikan Müftüsü »

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Takipteyim  :).Aslında Brandenburg ile daha kolay.Gerçi zor keyifi arttırıyor. ;)

Aynen öyle. Ayrıca Baverya'ya ilgim daha büyük Nazi Devrimi'nin başladığı yerdir Münih.  tbrk*

Temel imla kurallarına dikkat edelim.
- Moderasyon
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 22:05:01 Gönderen: cemoooo »

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam kısa ölüm dediğin sadece hükümdarı gösterdiğin resim. O da 2 gün sürdü. Uzun bölümü düşünemiyorum. :)

Temel imla kurallarına dikkat edelim.
- Moderasyon
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 22:06:56 Gönderen: cemoooo »
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.