Gönderen Konu: Tamamlanmış Avusturya İmparatorluğu Serisi  (Okunma sayısı 2419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dutchy

Avusturya İmparatorluğu Serisi
« : 04 Temmuz 2018, 17:26:32 »
Avusturya imparatorluğu ile oynayacağım gayet diplomatik olarak Avusturya başlangıcını ve bitişini göstereceğim serinin bilgileri


Zorluk: normal
İronman :yok
Tarz: Öğretici
Dlcler ekranda gördüğünüz gibidir
Diğer serimde bir aksama olmadan çekmeye çalışacağım 1 gün avusturya bir gün sapık oğlu çekeceğim.
Yeni bölüm 3 saat sonra gelecektir.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2018, 18:00:27 Gönderen: Furkan 65 »
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı 25itroy25

Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2018, 17:45:34 »
Takip  :popcorn:
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2018, 19:21:35 »
Bu arada bu seri hafif rehber kıvamında olacak onu bilgilendiriyim. eğer beğenmez isenizde rehber kıcamından çok normal hikayeye geri dönebilirim.
Evet başlayalım öncelikle neler yapacağımızdan bahsedeyim ki konu toparlansın  hikayede yazmayacağım (Bunlar en iyi diplomatik başlangıçtır eğer askeri gidecekseniz bilmiyorum ben diplomatik konusunda daha bilgiliyim.)
genel olarak diplomatik ilişkiler oyun başı şu şekildedir:
-Polonya dostluk + evlilik
-Burgonya ile sadeceevlilik
-Bohemya ile sadece evlilik
-Baveria Bohemyayı düşman seçmişse sadece dostluk benim oyunumda düşman seçmedi maalesef.
-Ve zaten basit olan Kutsal Roma İmparatorluğundaki liderliğinizi korumaktır(bunun için genellikle başınızdaki yönetici kadın ise yada varisiniz yok ise -1000 gibi değerler görüceksinizdir çok normal tıpkı Avusturyada -oyun başı olduğu gibi)
-Asla ve asla Macaristan ile dost olma yada evlenmek gibi bir şey düşünme!! (Altın kural)(Tabiiki diplomatik başlangıç için osmanlıya erkenden vuracaksan bilmem :) )
-Bunların amacı:
-Polonya dostluğu: Bohemya savaşında kullanma.-Burgonya kraliçe ve varis oluşumu-Bohemya başa kendi hanemizi koymak
-Bavvaria ise eğer Bohemya düşmanı ise savaşta kullanmak(bunları toprak verme isteği ile savaşa davet edin 10 yıl beklerseniz çoktan başka bir kral başına geçer benim yaptığım şekilde stability kaybetmeden 6 ayda başına geçip savaşıyorsunuz yüzde 65-75 gibi bir ihtimal neredeyse 26 ya yakın oyunum var ve 20 kez bohemya hanedanının kralını hasburg yaptım onu bilgilendiriyim. ve bazen 6 ay sonra başına geçemiyorsunuz başka bir hane geçiyor bu durumda yapacağınız hamle klavyeden Alt tuşu basılıyken F4 e basmaktır.)
burgonya çok merak edilen bir hamle olabilir ileriki dostluk ve burgonian kralının ölümü eventini erkene almak için işinize yarıyor ben şunu tavsiye ederim hikayede tam yapamadım sadece marriege sonrasında savaşıp zayıf konumdayken bütün topraklarını kuşatın en az 7 ay sonra event gelecektir bunu deneyin. ben bu işi Fransa'ya bırakma taraftarıyım.
Neden macaristan ile dostluk yada evlilik yapmayalım? Oda integrumda değil mi gibi sorular gelecektir elbette bunları şöyle yanıtlıyorum zaten 1 yada 3 yıl sonra başına hasburglar event ile geçiyor sonra tekrardan event ile ya  pu için savaş açma claimi yada direk pu olumu geliyor haliyle boşa diplomatik slot harcamaya da değmiyor.
Birde savaş yeteneklerinize güveniyorsanız tek başınıza boheme girebilirsiniz zaten dostu yoksa tek başınıza girin ama dostu varsa yetenekleriniz konuşacak tabii ben hikaye yaptığım için size en kötü olayı yani polonyayı toprak vererek savaşa çağırma teklifinde bulunuyorum yoksa tek başımada yenebilirdim ama boşa ordu ve kaynak kaybetmek istemedim Bunu yapma sebeplerimden biriside bohemyanın 2 yıldızlı generaliyde
İnşallah buraya kadar anlamışsınızdır her bölümün yada 2 bölümde birinin başına o bölümdeki şeyleri neden yaptım. vb soruları yanıtlayacağım.

Geçelim Hikayemize:

(aç/kapa)

Şimdilik bu kadardı önerilerinizi görüşlerinizi belirtebilirsiniz kafanıza takılan soruları yanıtlayacağım.
Rehber tadında yazmayı düşünüyorum öyle devam edeceğim eğer anlatışı sevmezseniz değiştireceğim
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2018, 21:39:24 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2018, 15:33:52 »
Hikaye 20 30da geliyor bayağı uzun bir hikaye oldu hala uğraşıyorum.
Bu akşam gelecek hikayede olanlardan bahsedeceğim.
1 - venedik fethi
2- osmanlı savaşı
3- papa fransa savaşı
Geri kalanı sürpriz olacak.
İyi günler  ;)
 

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2018, 15:35:34 »
Şimdiden merak ettim.
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2018, 16:07:55 »
Kraliçemiz Tahtında oturumuş savaşın başarısını düşünürken dışarıdaki bir haftadır  devam eden fırtınanın sesi gür gür  geliyordu bütün ülkede çoğu evin çatısı yıldırımdan ötürü yanmış ve askerlerin kılıçlarını yapan demirciler kapanmıştı.
Bu bir işaretmiydi yoksa bu ileriki savaşlar için bir uyarı yada bir zafername miydi.
Tıpkı o kanlı osmanlı savaşı öncesindeki devasa salgın ve toplu ölümler gibi miydi? Onlarda osmanlı savaşından 1 hafta önce olmuştu  ve bütün ekonomimiz iflas etmiş silah üretemez olmuştuk korkudan dışarı çıkan bir kişi bile yoktu maalesef. Bir hafta öncesinde oralarda çocuklar top oynuyor babalarını ve ağabeylerini osmanlı savaşına gönderiyordu hepsi bir amaç uğrunaydı Osmanlının ekonomisinin ele geçirilmesi. Geçen ay gelen Macaristan yardımı yetmemiş ve ordularımız ikmalsizlikten dolayı sıkıntı yaşıyordu Ve askerler eve sultanın ganimetleri ile gelince gördükleri tek şey yıkıntıya dönmüş şehirler ve sokaktaki çürük cesetlerdi
Bu seferki felaketin çok uzun sürmeyeceğini düşünerek orduları Zamanında Kutsal Romanın başkenti olan şanlı Romaya doğru yola gönderdim başlarında  ben ölünce başa geçecek Alberth komutasında.
Albrecht yetenekli bir savaşçı değildi ama çok iyi bir diplomatik düşüncesi ekonomik ruhu ve askerlerin ihtiyaçları konusunda bilgiliydi savaşı asıl komutan Karl von Schönburg Yönetecekti ve savaşı haber eden elçiler ordularımız Treviso ve venedek sınırındayken papaya gönderildi.
Gönderilen Mesaj:
Şanlı Papa Julious’a Avusturya Kraliçesi Marie’den:
Ordularımız Sizin sınırınızdadır geçen yıl ele geçirdiğiniz Ferrara bölgesi bize ve kutsal roma imparatorluğundaki tüm ülkelere aittir.
Hemen  Teslim etmez iseniz Ferrara dahil bütün topraklarınızı Şanlı Avusturya ve macaristanın ordularına ezdirecek yağmalattıracağım..
Bu elçilerin getirdiği mektupu gören Papa zaten fransızlar için çalışıyordu ve daha o yıl işe başlamıştı Zamanında Kastilyanın ileri sürdüğü papayı çok kolay bir şekil de altüst etmiş Fransa adına çalışıyordu.
Yani Fransızlar ile Papalığın arası çok sıcaktı. Bu haberi duyan papalığın lideri Julious hemen bu papayı hızlıca fransaya göndererek yardım istedi yoldada bir Kutsal Roma İmparatorluğu prensliğini kendi saflarına verona bölgesi karşılığında çekmesini istedi. Hem fransa Hemde lucca(zamanında ele geçirdiği bölgeyi saldırtmıştım :D)Kabul ederek savaşa hazır olduklarını bildirdiler.
Şu oyundaki yaşadığım en zorlu savaşlardan biri olmuş savaşı kısaca özetledim merakınız yatışsın ve gerçekten hikaye tadını almanızı istediğim için yazmış olduğum hikaye vari şeyi okudunuz bu kadar uzun anlatmamın sebebi hikayenin uzunluğundan ötürü koskoca Osmanlı savaşını 3 Fransa- papalık savaşını ise yalnızca 5 fotoğraf ile göstermiş olduğumdandır.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2018, 16:09:15 Gönderen: Dutchy »
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı kerem1249

  • Sevgi ve aşkla...
  • Onursal Üye
  • Kral
  • *
  • İleti: 3923
  • Beğenildi: 185 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Kerem1249 Blogu
Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2018, 17:26:52 »
Başlıkta imla hatası var "Avusturya yerine Avsturya" yazmışsın :) Hatırlatayım.
Takipteyim güzel bir hikayeye benziyor. tbrk*
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avsturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2018, 19:05:24 »
Başlıkta imla hatası var "Avusturya yerine Avsturya" yazmışsın :) Hatırlatayım.
Takipteyim güzel bir hikayeye benziyor. tbrk*
Orada basit bir ne denir bilmediğim bir şey var kafam biraz karşıktı yarı ingilizce yarı türkçe yazacaktım u yerine v basmışım benziyorlar sonuçta düzeltemedim de olsun kalsın dedim en son :D
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2018, 19:47:46 »
Bölüm 2:
Bu gün yapacağım ve yaptığım şeyleri rehber tadında yaptığım için anlatıyım zaten kısa olacak ilkine göre.
1-Osmanlı güçlenmeden kafasına vuruldu: Çünkü diğer oyunlarımdan gözlemlediğim direk saldırıp sizi deşebiliyor ondan ötürü Yılanın başını küçükken ezelim hem pu dan yardım almak 2 yıldızlı general falan iyi olurdu.
2- papalık savaşı sebebi 1500 den önce yapılması gerek kuzey İtalyanın Kutsal Roma İmparatorluğunda kalmasını sağlamak çok önemli, bundan ötürü ne pahaısna olursa olsun savaşıp almak lazım benim sadece 5 kez başardığım oldu çünkü zor bir iş bazen hem Polonya hem Fransa bide ispanya ile dost oluyor başımız derde girmesin daha sadece Fransa ile dostken alıyım dediğim için saldırdım burası bu kadar.
Geçelim hikayemize...
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2018, 20:33:32 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı CaisuEu4

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2018, 20:29:37 »
Takip
Sistemim:Rx 560,i5 3470,4 GB Ram,1 TB HDD,120 GB SSD
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2018, 11:16:07 »
Avrupa kan kaynıyordu her taraftan her devlet kutsal roma ve onun sadık prensliklerine göz dikmiş duruyordu bu kabul edilemez bir şeydi.
Ama ülkemizde saygın bir general ve insan gücü yoktu Fransa ve Osmanlı savaşında hem generallerimiz hemde insan gücümüz yok olmuştu.
O sırada büyük general leopad ortaya çıktı kendisi
Fransa- İngiltere,
Fransa- Kastilya
Fransa- Burgonya
Fransa -Avusturya
Savaşlarında Fransa için savaşmış ve burada zaferler kazanan 3 4 generalden biri olmuştur
Kökeni avustuyalı olmakla beraber fransızlarının aristokratlarıylada sıkı bir ilişkisi vardır yani Fransanın iç işlerinden haberdar ve muharebe yetenekleri ile öne çıkan bir liderdir kasım ayında ordumuza katıldı.
Katıldığı gibide ordulara yeni top ve ekipmanlar sağlayan bu kahraman general insan gücümüzü doğru kullanarak az asker kaybederek savaşma konusunda uzmandır.
Bu yüzden Bütün ticaret devletleri ile yapacağımız savaşta önemi bulunmaktadır.
Hele ki Fruli savaşında 20000 kişilik venedik ordusunu 3 kanat taktiği ile 4 günde denize dökmüş Yüzme bilenler ise oradan veneziaya kaçmıştır.
Venedik savaşı stratejik öneme sahiptir heleki Papa ile ateşkesimiz 1489 un temmuzunda bittiğinden bizim için 1490 da Papayı fethetme planlarımız suya düşmüşken bu planı o öne sürdü yani venedik üzerinden milana Papanın dostuna claim yapıp saldırma planını ama önce bu savaşı kazanmalıyız Tanrı bizi ve Kutsal Roma İmparatorluğu erlerini korusun Amen!

Bu seferlik resim ile beraber atacağım
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2018, 12:42:48 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2018, 11:40:31 »
Hikaye bugün saat en geç 16.30 da yayınlanacak
hikayede bu bölümde şu olaylar gerçekleşecek

Venedik savaşı ve Kuzey İtalyayı kurtarma çabası
Hre içindeki savaşlar teknolojik ve ideolojik ilerlemeler
Fransanın büyük oranda dağılması ve 1. dünya savaşı(Maalesef katılamadım İnsan gücü yoktu :/ )
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2018, 11:43:44 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2018, 15:16:11 »
Bu bölüme direk geçelim bence :D
(aç/kapa)
Arkadaşlar 1 günde 1 atıyorum ama 2 günlük 1 aksama olacak Çünkü İnternet leş gibi 14 00 da yazmaya başladığım hikayeyi resim yükleme programı ile neredeyse 1 saate 7 tane resim indirebiliyorum ondan ötürü yazmaya 2 saat önceden başlıyorum bu da hayliyle vaktimi çalıyor ondan ötürü biraz mola vereceğim 2 günlük ben oynayacağım resimleri çekeceğim ama atmayacağım biraz beklesem iyi olacak. Şimdiden hoşgörünüz için teşekkür eder, İyi Forumlar Dilerim!!!
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2018, 14:18:31 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2018, 12:26:03 »
Resim var mı? yoksa ben mi göremiyorum? uyk*
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #14 : 09 Temmuz 2018, 14:11:51 »
Gözükmeli ben görüyorum şahsen ama isterseniz img şeklinde değilde dediğin hikayede resimlerin üstüne resimlerin linkini mi versem tam bilemedim ./
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2018, 14:12:15 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #15 : 09 Temmuz 2018, 14:15:12 »
Şimdi görebiliyorum galiba png olduğundan sorun çıktı.
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #16 : 09 Temmuz 2018, 14:19:15 »
Neyse bende üstüne yazmıştım linklerini olsun.  :) :D

Not: Yeni bölüm bu gün saat 20.00 da gelecektir bilginize..
En yakın zamanda da bir hikayeyi anlatan yazı ve o bölümde neler olacağı ile ilgili yazı da gelecektir...
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2018, 14:21:42 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #17 : 09 Temmuz 2018, 15:52:45 »
Bugün gelecek olan bölümde yer alacak konular.
1- Balkanlara fetih
2- Venediğe fetih
3- Parisin işgali ve Fransanın düşüşü
4- Avrupa da genişleme
5- Teknolojik ve ideolojik ilerleme
6- Kutsal roma imparatorluğunun genişlemesi...
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #18 : 09 Temmuz 2018, 15:57:56 »
Maria Theresia

Ek Bilgi:Avusturya imparatorluğu git gide güçlenirken tarihteki en güçlü Kutsal roma İmparatoriçesi Maria Theresia Başımıza kocasının ölümünden sonra geçti (tarihte de aynısı olmakta.) Prusya- Brendenbuga karşı savaşlar açarak iktidarı güçlendirmeye çalıştı
Burda yazacağım şeyler benim hikayemde olan şeylerdir tarih ile uzaktan yakından ilgisi yoktur burda ben kendi oyunumda olanları tarihi bir dille aktardım. Hoşgörünüz için teşekkür ederim.
Bu ek bilgilerden sonra geçelim yine hikaye türü yazımıza :D

(aç/kapa)


« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2018, 18:01:43 Gönderen: Dutchy »
 

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Avusturya İmparatorluğu Serisi
« Yanıtla #19 : 09 Temmuz 2018, 19:11:46 »
Yeni bölüm geldi bu arada bir bilgi vereyim bilmeyenler için reform yaptığınızda miktarı ne kadar olusa olsun bütün puanlar gider yani 100 imprerial puanınız varsa ondan 50 tanesini harcayıp sonra reform yapmalısınızki işinize yarasın yoksa sıkıntı yaşarsınız. yada tam zaamnında yapın benim gibi boşa bekletmeyin :D
Bugün şansıma daha erken bitirdim ondan ötürü daha erken atacağım iyi seyirler...

(aç/kapa)
Okuduğunuz için teşekkür eder ve İyi Forumlar dilerim!!!
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2018, 19:13:43 Gönderen: Dutchy »
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Furkan 65

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.