Gönderen Konu: Günlük Eu4 geliştirici günlüğü 28 Ağustos 2018  (Okunma sayısı 472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dutchy

Eu4 geliştirici günlüğü 28 Ağustos 2018
« : 28 Ağustos 2018, 21:25:44 »
Herkese iyi günler ve Dharmanın sondan 2. Günlüğüne hoşgeldiniz. Bugün Dharmadaki temel değişiklikler üzerinde duracağız. Eğer bundan önceki günlükleri okuduysanız size pek te yeni bir şey ifade etmeyecek bir günlükle baş başayız ama tabi ki yenilikler her zamanki gibi var.
Yönetim:
Dharma geliştirmesine sahip değilseniz, 1.25 ingiltere geliştirmesinde Yönetim sistemi büyük ölçüde 1.25 İngiltere Güncellemesinde olduğu gibi çalışacak.
Dharma Sahipleri için, her şey değişecek: Oyuna başladığınızda, Ülkenizin temel güç yapısı olan
1 reformla başlayacaksınız.Bu reform size İngiltere Monarişisindeki Parlamentolar ya da Papalık Devletinde olan papalık sistemi gibi temel hükümet mekanizmalarının kilidini açacak.
Oyun ilerlerken, reform aşamasında ilerleme kat edeceksiniz.Topraklarınızın otonomisine göre yılda yaklaşık 10 puan artacak ve ek reformlar geçirmenizde, bonuslar kazanmanızda Estatelerinize etkinizde ve yeni mekanikler açmada kullanılacak. Her reform yapıldığında bir sonraki reformun ücreti artacak. Daha önce aldığınız bir reformu değiştirmek 10 yolsuzluk puanı getirecektir.

Hükümet reformlarını tamamladığınızda,yönetim tipinizi tamamen değiştirebileceksiniz. Yerli ülkelerde bu değişim onları göçebe ülkelere çevirecek.
Estateler:
Bahsettiğimiz gibi, Estateler tüm oyuncular için ücretsiz hale getirildi, Ayrıca, artık toprak talep etmiyorlar ve % 80'in aksine % 100 nüfuzla ulusunuz için felaket başlatıyorlar. Bu değişiklikleri bir önceki günlükte ele aldım. Ama duymayanlar için tekrar söyledim.
-Eğer bir Estate’ten toprak alırsanız 15 yıl boyunca +5 isyan riski artışı sağlayacak, Bu etki başka bir estateye verirseniz yok olacak.
- Estatelerden bir bölge almak o bölgede yüzde 25 otonomi artışına sebeb olacak
-Artık Estatelerden aldığınız Danışmanlar onların nüfuzuna göre fiyat değişikliğine sahip olacak.
 Yani, yüzde 80 nüfuzu olan bir Estate size yüzde 40 nüfüzlu olan Estateye göre daha az fiyata    Danışman verecek.
-  Cossack Estateleri şimdi eskisine nazaran toprak aldığında 2 kat daha fazla Nüfuz artışı yaşıyor. Tabi bölgenin gelişmişliklerine bağlı olarak.
-Estate topraklarının geliştirilmesiyle gelecek maksimum nüfuz artık %40 tan yüzde %50 ye çıkarıldı.
Dharma sahipleri Kendilerini Hindistandaki yeni estateler ile karşı karşıya bulacak. Bunlar Marathalılar, Rajputlar, Brahmanlar, Vaishyalar and Jainler.

Politikalar:
Politikalar 1.26 Babür versiyonunda bütün kullanıcılar için yenilendi. Halen açmak için 2 tane idea bitirmeniz gerekmekte. Ancak, 5 politika sınırı yerine, toplam 9 Politika için her bir Politika tipine (ADM / MIL / DIP) 3'e kadar alabileceksiniz.Ayrıca İlk alınan yönetim askeri  ve diplomatik türü politikalar artık puan eksiltmiyor. Artık politikalar arayüzü yenilendi ve verdikleri bonuslar dengelendi.

Dharma sahiplerine 2 tane yenilik daha var:
 Biri alabileceğiniz politika sayısınu arttırma ve diğeri ise bedava kullanılabilecek politika sayısını arttırmak üzerine
Elbette, Dharma'da çok daha fazlası var, ama bugün oyuna gelen daha büyük mekanik değişimleri tekrarlamak ve Dharma'nın masaya ne getireceği ile herkese ufak bir görüş vermekti. Gelecek hafta, Dharma ve 1.26 Güncellemesi için tüm Changelog'u açıklayacağımız serbest bırakılma günümüz.
Gelecek hafta görüşmek üzere.
[/diary]
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Not:
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2018, 22:27:04 Gönderen: kerem1249 »

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Rapper, kerem1249, 25itroy25

Çevrimdışı Bumin

Yanlış geri bildirim aldım, bizim Gökhan içeriği hazırlıyordu sen çat diye yayımladın. Aman yav, böyle durumlarda haber edin. Düşünsene aynı anda 3 kişi aynı şeyi çeviriyor  :fpalm: neyse ki erken gördüm senin konu açacağını. Neyse.

Sabırsızlıkla bekliyorum zira duyduğumdan beri EU4'ü açmadım.

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Onursal Üye
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 185 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Kerem1249 Blogu
Yanlış geri bildirim aldım, bizim Gökhan içeriği hazırlıyordu sen çat diye yayımladın. Aman yav, böyle durumlarda haber edin. Düşünsene aynı anda 3 kişi aynı şeyi çeviriyor  :fpalm: neyse ki erken gördüm senin konu açacağını. Neyse.

Sabırsızlıkla bekliyorum zira duyduğumdan beri EU4'ü açmadım.
Son iki günlük sözünü "son iki I. Rome günlüğü" olarak anlamıştım, benim hatam, üzgünüm.
Teşekkürler Daçi evil*
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Bumin

Çevrimdışı erdem13

Güzel değişiklikler. 7-8 aydır hiç oynamıyorum belki tekrar başlarım ;D
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.