Gönderen Konu: Günlük Eu4- Geliştirici Günlüğü 26 Haziran 2018  (Okunma sayısı 279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dutchy

Eu4- Geliştirici Günlüğü 26 Haziran 2018
« : 24 Temmuz 2018, 19:10:12 »
Merhaba Bugün Dharma genişlemesinde gelen 2 küçük özellik hakkında konuşacağız.
İlkini büyük ihtimal Yayın akışını takip ediyorsanız biliyorsunuzdur.Ancak ikincisi bizim tuttuğumuz favori olanı.
İlki, muhtemelen şehir görünümünde gördüğünüz Yerleşim Büyümesi'dir. Sömürülecek başka bir şeyin olmadığı noktaya geldiniz ve artan kolonistlerinizle bir şey yapamamaktasınız.şimdi ise biz size başka bir kullanım şekli sunarak bu kolonistlerin şehrinizin developmentını yavaşça yükseltmesini sağlıyoruz.

Koloni yapımı gibi çalışıyor ve aynı bakım maliyetinde… Ancak yerleşimcilerde kolonilerdeki gibi sürekli olarak artması söz konusu değil(yani oyun boyunca istanbula koyduğunuz kolonist gidipte developmentı 100 yapmayacak.) Yıllık şans,şehrin şu anki gelişimine dayanır ve yıllık% 5'lik bir şansla sınırlandırılmıştır.
Bu yüzden şehrin gelişmesine bağlı olarak size pahalıya patlayabilir yada karda olabilirsiniz.

İkinci özellik, uzun zamandır eksik olan bir ekleme:Hakaretler daha etkili olmasıyla ilgili. Bir yumruk gibi.bu yüzden ileri gittik ve düzelttik.

Ve Güçlü hakaret dediğimiz. Şeyi ekledik bu 5 prestije mal olmakla beraber düşmanınız ile ilişkinizi iki kat azaltmakla berabert size gelen Gücü(power production)2 kat arttırıyor.ve Düşmanınız düşmanları ile ilişkiniz artıyor.

60'dan fazla hakaret ekledik ve ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi hepsi jenerik değil. Hangi devletin hangi tür devlet altında kime karşı yaptığı hakarete bağlı olarak saklı olan bazı değişler var.Örneğin orada İngiltere olarak Avusturya İmparatorluğuna gönderilen Kışkırtma/hakarette şu söz geçiyor.Sen ne Kutsal ne Romalı Ne de İmparatorsun!(Merak ettiğim konu devletlere karşı nasıl insultarın olduğu yani Osmanlıya ispanyaya İsveçe vs. gayet hoş bir özellik gibi görüyorum.)

Şimdilik bu kadardı ilerleyen haftalardaki Günlükleri çevirmeye devam edeceğiz. Takipte kalın.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2018, 14:40:06 Gönderen: Agnostik »
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr, Rapper, 25itroy25

Çevrimdışı Rapper

  • Redwood Original         Men of Mayhem
  • Onursal Üye
  • Dük
  • *
  • İleti: 1541
  • Beğenildi: 18 kere
  • Redwood Original
Çeviri için teşekkürler, Dutchy.  tbrk*

Birinci özellik aslında mantıklı bir gelişme, kolonistleri bir şekilde değerlendirmek lazımdı onun dışında şans eseri nasıl olacak merakla bekliyorum.


İkinci özellik ise pek mantıklı durmuyor, hakaret hakarettir yani ikisinin sonucunda da kafa kopartılır itinayla  evil*
 
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.