Gönderen Konu: Günlük Eu4- Geliştirici Günlüğü 19 Haziran 2018  (Okunma sayısı 294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dutchy

Eu4- Geliştirici Günlüğü 19 Haziran 2018
« : 23 Temmuz 2018, 20:27:01 »

Eu4 Geliştirici günlüğü:Dharma geliştirmesinde Ses
Dharma ile ses deneyimini biraz daha geliştirmeye karar verdik.
Kısaca Dharmadakai ses geliştirmesinin hedefi Eu4 te var olan sınırlar içinde mordernize etmekti.
Aynı şekilde EU4'ü ilk kez denediğinizde, 4 e 3 en / boy oranına sahip bir ekranda oynamış olabilirsiniz ve şimdi ultra geniş ekranlarda görebilmektesiniz.
Son yıllarda Ses sistemleri çok yol kat etti. ve Bazı seslerin daha geniş bir dinamik aralıktan faydalanabileceğini ve daha karmaşık katmanları yeniden üretebileceğini fark ettik.
Tabi ki de sadece kalite anlamında değil. Aynı zamanda oyunda neler olup bittiğine dair size daha iyi geri bildirim verebiliriz. Bu yüzden dikkatli dinlerseniz sesin de daha etkileşimli ve daha dengeli olduğunu algılayacaksınız.(bla bla bla sadece terim)
Genel olarak oyunun genel ses yüksekliği -23 LUFS civarında endüstri standartlarına uyacak şekilde yükseltildi. Bu kısa yoldan, oyunu düzenli olarak oynayabileceğiniz diğer mevcut başlıklara göre daha yüksek ve daha karşılaştırılabilir.
Artık müzik oynatıcısında Müzikler özelliklerine göre çeşitli gruplara ayrılacak.
Askeri geliştirmeler artık savaş seslerini daha fazla etkileyecek örneğin sizin askeri teknolojiniz 5 oldu ve askerinizi geliştirdiniz. Savaşlarda önceki askerlerinizden daha farklı sesler alacaksınız( bence güzel bir detay)
Yukarıdaki maddeye göre: Eğer kara savaşına katılıyorsanız ve topçularınız varsa, artık toplar ve havan topları duyacaksınız demektir, bu yüzden bunun sadece savaş sonucu üzerinde değil, aynı zamanda daha tutarlı bir ses gösterimi üzerinde de bir etkisi olacaktır.Eğer daha barut teknolojisini araştırmadıysanız mantıklı olarak duymayacaksınız :D
Aynı şey gemi savaşları içinde geçerli olacak yani bir taşıma gemisini savaştırırken de top seslerini duymayacaksınız tüfek ve kılıç seslerini duyacaksınız( yine mantıklı bir şey çünkü top olmadığı halde top atışı yapmaları hep zoruma gitmiştir Taşıma gemilerinin. :D)
Kuşatma sırasında surları kırdığınızda sizin surlarınız kırıldığında topçu atışı yaptığınızda farklı sesler oyunu zenginleştirecek.
Son olarak Ambiyans yani oyunun havası. Burayıda özetlemek gerekirse savaştığınız ortam sesleri değiştirecek yani İstanbuldaki savaş ile Erzurumdaki , Edirnedeki savaşla iç anadolu bozkırlarındaki savaş sesleri farklı olacak.Yani bütün savaş sahalarında sesler farklı ve daha hoş gelecek.
Yukarıda bahsedilen birçok unsur, rastgeleliği arttırmak ve daha dinamik bir ses akışı sağlamak için katmanlı bir yaklaşım kullanarak entegre ve tetiklenir.
Bu güncellemelerin çoğu, Dharma başladığında ücretsiz bir güncelleme olarak size geliyor, böylece hepiniz bunları denemek için şansınız var!
Kısaca bu Günlükte olan değişiklikler;
1-Seslerin yeni teknolojiye olan uyumlarının arttırılması
2- Kalite ve Etkileşimli seslerin eklenmesi
3- Seslerin dengelenmesi
4- Savaştığınız ortama göre ses değişiklikleri yani ambiyans.(Ormanda savaşıyorsanız çölde savaşıyorsanız vs.)

Çeşitli sesler
1-Deniz kıyısındaki savaşlardaki top atışları:

2-Deniz savaşları:

3-Deniz savaşları 2:

4-Kuşatma topları:

5-Kuşatmada surların yıkılması:

6-Savaş meydanından bir ses:
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2018, 14:52:15 Gönderen: Rapper »

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr, Rapper, kerem1249, Agnostik, alemdar1227, 25itroy25

Çevrimdışı kerem1249

Yazı tipi biraz daha kibar olsa (bana büyük geldi :)) okuma deneyimi iyileşir. Çeviri ve anlatım yeterince sürükleyici bunun için teşekkürler Modum.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Furkan 65

Yeni sesleri ben beğendim, keşke foruma doğrudan ses ekleme şansımız olsaydı.

Çevrimdışı KoKi

Elinize sağlık

Çevrimdışı Rapper

Sesleri site üzerinden dinlenebilecek formatta yeniden düzenledim  tbrk*

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.