Gönderen Konu: Günlük EUIV - 1.24 Japonya Güncellemesi 12 Aralık Günlüğü  (Okunma sayısı 3386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fksahin

Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-12th-of-december-2017.1060110/

Mutlu Salılar millet! Işte changelog zamanı!!

*1

Bu kadar erken changelog mu? Ağzı açık ayran budalası gibi bakmayın! Evet, Japonya Güncellemesini erken bir Noel hediyesi olarak hazırladığımızı daha önce söylemiştik, bu yüzden ücretsiz eklemenin sizin için hazır olması için çok çalıştık. Peki ne zaman yayınlanacak? Eh, oyunu merakla bekleyenleri sinirlendirmek istemem ama, anlayışınıza sığınarak şunu söyleyeceğim "Yakında ™".

Tekrar etmek gerekirse, ücretsiz 1.24 Japonya Güncelleştirmesi sizin için, düzinelerce hata düzeltmesi, iyileştirmeler ve değişiklikler içerecek. Noel dönemi sona erdiğinde festivaller gibi
standart, gülünç ve hümanist İsveç tatillerimiz de sona erecek. Bu nedenle, yeni yıl öncesinde tatil moduna girmeden belki bir tane daha geliştirme günlüğüne sahip olabilirsiniz. Sanırım bu zevki bir konuk yazara devredeceğim ve ileriye dönük olarak nelere sahip olduğumuza bakacağız.

*1

Changelog
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 09:42:44 Gönderen: fksahin »
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 42 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1.24 Japonya Güncellemesi 12 Aralık Günlüğü
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2017, 14:08:03 »
Hata düzeltmelerinde Aİ'nin vasal annexle hatasının düzeltildiğini göremedim. Umarım düzeltirler.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2017, 15:58:30 »
1.23'ün hatası mı?
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2017, 16:39:50 »
Timurid tradition now +1 land leader shock instead of reduced nationalism on conquests
Timurid idea Mantle of Great Khan now gives +10% land morale instead of +20% Cavalry power. Bunları neye göre yapıyorlar arkadaş nedir bu kadar güçlendirdiler bu timurun idealarını. Yok yani bu oyun tarihi olayları baz almıyor mu. Gitmissin osmanlıya %5 disiplin vermişsin. Timuru doldurdukça dolduruyorsun yetmemiş birde amry tradition verseymişler tam olurmuş.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2017, 16:43:49 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2017, 16:58:11 »
Küçük düzeltmeler sanmıştım. 1 sayfa çıktı. İnanamıyorum ileride bir tane daha dlc çıkarırlarsa ne gibi hatalar olur...
Great hordenin bayrakları değişmiş.
45 gün yasaklı.

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - 1.24 Japonya Güncellemesi 12 Aralık Günlüğü
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2017, 18:46:45 »
Yeni gelen patchle birlikle bağımsızlığınızı kimse desteklemiyor. Avaria ile oynadığımda her zaman great horde ve çerkezler bana yardımcı olurdu artık bakış açılarını değiştiremiyorum adamda beni anexleyip duruyor buyrun işte budur :)
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2017, 20:45:54 »
Arkadaşlar forumda daha önce de bahsetmiştim ama yine söylemem gerekiyor sanırım çünkü kaç dlc geçti hala düzeltmediler ve 1.24 fixlerinde de bunu göremedim, bu yapımcılara ana foruma falan ulaştırma imkanı olan ulaştırsın.

Osmanlı ile oynarken "heir'ın isyan hazırlığında olduğu iddiası" event'ı geliyor. 3 seçenek veriyor, heir'a suikastçi gönderme gibi seçenekler var. Bir seçenekte bu iddialara inanmadığımızı seçiyoruz. Ben bu seçeneği seçtiğimde bir süre sonra heir isyan ediyor veya iddialar asılsız çıkıyor. Buraya kadar her şey normal ama saçmalık burada başlıyor. Eğer heir isyan ederse, yeni isyan eden heir bir başkası oluyor. Bu seçenek önüme geldiğindeki an mevcut olan heir isyan etmiyor bir başkası çıkıyor isyancı olarak.

Bazen heir'ın güçleri sultan'dan daha iyiyken bilerek bu seçeneği seçiyorum ki heir isyan etsin ben de o isyanı bastırmayayım tahta geçsin. Ama ne hikmetse bir yerlerden 2. bir heir çıkıyor ve isyan eden o oluyor. Çok sinir bozucu bir durum ve hala düzeltilmiyor.

Edit: tesadüfün bu kadarı, şimdi bahsettiğim event geldi ve heir'ımın güçleri sultan'dan daha iyi ;D Event'ın fotoğrafı ve event'a göre isyan hazırlığında olan heir Yavuz:
(aç/kapa)

Üstteki seçenek Yavuz'a suikastçi gönderiyor, ortadaki seçenek Yavuz'u savunmasını yapmak için yanımıza çağırtıyor, alttaki seçenek ise iddiaları ortaya atan valide sultanı öldürüyor. Alttaki iki seçenekte Yavuz ordusunu kurabilir uyarısı var. Ortadaki seçeneği seçeceğim, isyan çıkarsa onun da fotoğrafını atarım.

Edit:
Evet yine aynısı oldu ve Yavuz değil, bir başka heir isyan etti... Yavuz buhar olup uçtu.
(aç/kapa)

İsyan eden heir "Yavuz I". Zaten isyan etmiş olanın başkası olduğunu güçlerinden de görebilirsiniz, event geldiğindeki heir 5-2-6 gücündeydi, event sonrası isyan eden heir ise 1-3-6.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2017, 21:02:06 Gönderen: erdem13 »
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı Domuz

• (Patlican)
  • Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2017, 23:29:56 »
Hata düzeltmelerinde Aİ'nin vasal annexle hatasının düzeltildiğini göremedim. Umarım düzeltirler.
1.23.1'de düzeltildi o.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı fksahin

« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2017, 08:29:16 »
Dün akşam yayınlandı. Hayırlı olsun:)

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2017, 15:31:27 »
Ne yayınlandı?

Çevrimdışı fksahin

« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2017, 16:00:08 »
Ne yayınlandı?

1.24 Japonya tabi ki, başka ne olabilir?:)

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #11 : 13 Aralık 2017, 16:10:37 »
Bu kadar erken beklemiyordum.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2017, 17:31:02 »
Yeni güncellemeyi uyguladığımızda, 1.23 kayıt dosyamızdan devam edebilecek miyiz
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2017, 17:34:41 »
Ben şahsen beğenmedim dün akşam deneme fırsatı buldum. AI senden yana sürekli tehditkar davranıyor saçma sapan müttefiklikler kuruyor. Yok yani olması mümkün olmayan müttefiklikler bunlar. Husni Kayfa ile başladım biraz şansın yaver gitti karaman sınırına dayandım tam adama dalacam oda ne timurlularla müttefik oldu. (Böyle bir durum normalde söz konusu olamıyor ama Bot yapabiliyor ne hikmetse ). Ben başka yöne yöneldim bu sefer müttefiklik bozuldu gitti osmanlıya yem oldu. Yani AI sen yemede kim yerse yesin havasında. Birinin vasalı isen kimse seni desteklemiyor Liberty Desire %50 den yukarı çıkmadığından bağımsızlık savasıda yapamıyorsunuz sırf uğraştırma bazlı yamalar aşırı sinir bozucu olaylar gözlemledim

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #14 : 13 Aralık 2017, 17:47:29 »
Yeni güncellemeyi uyguladığımızda, 1.23 kayıt dosyamızdan devam edebilecek miyiz

Yok.Save direk gözükmüyor.Üstten başka sürüm seçeneği varya oraya tıklayıncada ünlem çıkıyor
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2017, 15:26:49 »
Başka deneyen oldu mu?

Çevrimdışı fksahin

« Yanıtla #16 : 14 Aralık 2017, 17:17:07 »
Ügüt'ün yazdığı gibiydi bende de.

Çevrimdışı ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • "Patriota,Libertas"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2017, 21:07:06 »
Sanırım bu güncelleme ile geldi. AI Osmanlı ile yönetim biçimini iqta yapıyor. Hem hanedan değişiyor böyle hem de varis seçme avantajını kaybediyor. Bir düzeltme gelir galiba gene :D

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2017, 22:06:51 »
Şuan bir patch attılar ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok :))

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Ocak 2018, 14:11:49 »
2018 yol haritası ile bir bilgi geçmedi ne diyorsunuz bu işe :))DLC siz bir sene olur mu bu yıl