Gönderen Konu: Günlük EU4 - Geliştirme Günlüğü - 15 Mayıs 2018  (Okunma sayısı 849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

EU4 - Geliştirme Günlüğü - 15 Mayıs 2018
« : 15 Mayıs 2018, 23:12:46 »
Bu hafta vaktim oldukça kısıtlı olduğundan çeviri Google Translate'e ait olacak, bundan dolayı üzgünüm.
Merhaba! Bugünün Dev Günlüğü, Hindistan Yarımadasına girmenin yollarını ele alacak. Uzak topraklardan geliyorsanız, Hindistan'daki tüm yeni sulu vilayetleri dolaşmanıza yardımcı olacak iki mekaniği ekledik.

Birincisi, Timur'un Lame'in gerçek mirasçılarının iddia edebileceği yeni bir hükümeti, ya da onun iyi arkadaşlarının, bizim iyi Amir Timur'umuzu aradığı gibi. Mughal Diwan imparatorluğa, kendisinden önceki toprakların geniş arazilerini entegre edebilecek bir bürokrasi verecektir. Reform mekaniği, kültürlerin, ulusun bir devleti kendi yönetimine asimile ederek bir kültürü bütünleştirdiği bir yerlere dönüştürmesinin yerini alır. Bir kültürün asimilasyonu, ulusun o kültürün her bir vilayetini fethettiği ve bu kültürü ülkenin sürekli olarak kabul edilen bir kültürü haline getirdiği zaman gerçekleşir.
*1

Sadece teşvik edilmesinin yanı sıra, Mughals bütün bir kültür grubunu imparatorluğuna entegre etmeyi başarırsa, imparatorluğun yönetimine katkısı olan kültürlerden küçük bir boni elde edeceklerdir. Ancak bu bonus kalıcı değildir ve sadece tüm illerin kontrolünü tutabildiği sürece tutulur.

Tüm değerlerin devam eden çok çalışma olduğunu ve çok fazla değişime ve nerf çekiçleriyle vurulabileceğine dikkat edin!
*2

Eklediğimiz ikinci özellik Avrupalılar içindir ve Charter Trade Company olarak adlandırılmaktadır. Bu, Afrika, Güney Doğu Asya veya Hindistan gibi uzak mesafeli bölgelerde bir ticaret şirketi kurmanıza izin verecek yeni bir diplomatik araçtır. Etkileşimin, doğuya yapılacak keşif için bir temel maliyeti vardır. Bu maliyet, sömürge aralığınızda hesaplanırken, teknolojide ilerledikçe daha ucuz olur, ya da ulusunuzu daha maceracı bir türe yönlendiren değiştiricileriniz varsa. Bu işlem sadece Ticaret Şirketi Tüzüğü bölgelerinde kullanılabilir ve bundan elde ettiğiniz herhangi bir il otomatik olarak bir Ticaret Şirketi iline yapılır.
*3

Bu küçük bir özellik, ancak AI'nın bunu beklediği gibi kullanmasını sağlamak için çok odaklandık. Bunu yaptığımızdan beri biliyoruz ki, bu çok büyük bir evcil hayvan çılgınlığıydı, çünkü dünyanın dört bir yanındaki birliklerini göndermeye değmiyordu.

Bu yüzden uzak doğudaki “başlamayı” mümkün kılmak için dirsek yağımızı koydu ve Avrupa'nın sömürgecileri bunun nasıl yapılacağını anlayacaktır. Ben bunu oynarken, İspanya'nın Goa ve Malabar Kıyısı'ndaki Madagaskar, Gujarat, Coromandel ve Portekiz'deki illeri satın alması benim için nasıl sonuçlandı. Ayrıca İspanyolca Gujarat'ın yanında Türk Batı Hindistan Şirketi ile bonus.
*4

Gündemde bir sonraki şey PDXCON! EU4 standına bakmalı ve yaklaşan özelliklerin ne kadar havalı olduğu konusunda sizi mutlu edeceğim:güzel:
Orada görüşürüz!


*1


*2


*3


*4
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.
 

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

Kültür asimilasyonu çok iyi olmuş. Sadece hindistana özel olması iyi durmuyor. Carter muhabbetide iş yapacak gibi. Bu yama notu beklentilerimi tekrardan yükselti.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.