Gönderen Konu: Günlük EU4 Geliştirici Günlüğü - 9 Ekim 2018  (Okunma sayısı 453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bumin

EU4 Geliştirici Günlüğü - 9 Ekim 2018
« : 12 Ekim 2018, 15:35:23 »
Selamlar herkese, geliştirici günlüğü konseptinde büyük bir kasıntı olduğunu görmekteyim. Gerek editörlerin gerek yöneticilerin elini rahatlatmak için 1re1 çeviri yerine bilmeniz gerekenleri aktararak var olan düzeni bozacağım ama iyi yönde  :o

Bu günlükte verilen bilgilere göre İber yani İspanya ve Kuzey Afrika ciddi değişimler olacak. Madde madde sıralıyorum, gerçi önce paylaşılan görsellere bir bakalım. Maddeleri böylece daha iyi anlayacaksınız.

Binlerce saat oynayanlar farkı hemen anlayacaktır. Şimdi maddelere geçelim.

1.28 Spain update adını taşıyan yama içeriği:

- Labourd, Fransız doğal sınırları içerisine eklenmiş. Mesela Neves başarımı için burayı da almanız lazım. Nerves olarak oyna ve tüm Fransa'nın core bölgelerini al diyen bu başarımı ben Labourd'suz yaptım, bundan sonra Labourd'u da almanız lazım :)
- Başlangıç için Iberia 63 şehir ve 571 development değerine sahip.
- Aragon üçe bölünmüş. Burada Kingdom of Aragon, the Kingdom of Valencia ve the Principality of Catalonia var artık.
- Yeni devletler ile birlikte artan ve bölgesel olarak değişen şehir değerleri mevcut, görsellerden görebiliyorsunuz.
- Bu kısma ek olarak Valencia için bir vurgu var, ileriye dönük para basabileceğimiz bir yer olarak bildirilmiş, kaynak önceliği ipekte, doğru binalar ve idealarla ipek üretiminde liderliğe oynayabiliriz.
- İbiza'ya dikkat, duptıs duptıs...
- Galicia gördüğünüz üzere artık 4 şehirden oluşuyor ve burası da tek başına bir eyalet.
- Gırnata büyümüş 1 şehir eklenmiş + Portekiz'e de 1 şehir eklenmiş.
- Navara GG, evet üsteki o fotodaki 4 ülke arasında sıkışan sarı sevimli şey Navarra.
- 2 yeni başta oyunda olmayıp ama ortaya çıkartılabilecek krallığımız var. 1'i Asturias diğeri de Valencia.

- Beni asıl heyecanlandıran kısma geldik. Kuzey Afrika harika olmuş diyebiliriz. Yeni şehirler ve yeni devletler var.
- Dikkat ederseniz Fası ortasındaki dağlara bir geçiş şehri eklenmiş.
- Kanarya adaları bölünmüş, şehir sayısı artmış.
- Üste yeni çıkartılabilir devletler gibi burada da Salé ve Tétouan var. Bunlar korsan ve kötü olarak anılmış günlükte.
- Son olarak Kairwan Tunus'a eklenmiş, şehir, garb ocağımız olan bu kısımlarda bir de Fizan'ın şehir sayısı artmış, 1 şehir Sabha, net, büyük şekilde gözüküyor.

Sonraki günlükte yeni içerik ve yeni IMMERSION DLC'si duyurulacak  tbrk*

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2018, 15:43:31 Gönderen: Bumin »

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
  • Beğenildi: 150 kere
  • Eşsiz gözlerin, senden başkası yok benim için.
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Bugünlerde çok yoğunuz ekip olarak, desteğiniz için teşekkürler @Bumin
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Bumin

ekleme tamam, böyle rahat rahat "arkadaşına anlatır" gibi içerik ekleyin kasılıp 1re1 ne çeviri ile uğraşıyorsunuz, bak mis gibi kısa öz, kasılma yok.

Çevrimdışı RoadWarriror

• Community Manager
  • Yönetici
  • Ataşe
  • *
  • Beğenildi: 64 kere
  • Bütün insanlar dünyadaki denizler gibi kardeşlerdi
    • Profili Görüntüle
Günlük güzel özetlenmiş. tbrk*

Çevrimdışı bbjx

Fas'ın bölünmesi iyi olmuş çok baskındı bölgede,ayrıca Granada'nın yeni kurulan devletle denizden sınırı olması da claim atabilmek için iyi olmuş.Fakat akıllarda bir soru var sanırım.Iberian Wedding nasıl işleyecek ? 1'den fazla evlilik mi gerekecek diplomatik yolla kurmak için.Ya da sadece aragon yetecek mi ? Ayrıca bence biraz koloniciliği yavaşlatacak çünkü burası karışık olduğu sürece rahatça kolonileşme sağlanamayacaktır diye düşünmekteyim.Koloniciliğe karşı bir oyuncu olarak navara nın spain kurduğu save'leriniz olsun efendim.
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Çevrimdışı Bumin

Burada en karlı olan bence Portekiz.

Çevrimdışı bbjx

Tam olarak öyle değil aslında, bence rival ve ally durumları aşırı önemli olacak oyuncu uzaksa bu bölgeye stabilite konusunda bölgede. Yok da olabilir tüm iberde Portekiz kontrolü de sağlanabilir tamamen AI ye bağlı
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Aragon ve Kastilya eğer özel tetikleyiciler ve olaylar düzenlenmediyse büyük zayıflatma almışlar. Ben tarihe hakim birisi değilim, gerçekten 1444 İber Yarımadası haritası böyleyse niçin şu ana kadar haritayı düzeltmemişler?
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı HaylHitler

Şu Balkanlara da böyle bol bol şehir ekleseler keşke. Gözüm açık gidecek.

Çevrimdışı Bumin

Osmanlı ile erkenden buraya çökme durumu da söz konusu. Granada vesilesi ile valla stability -3 olursa olsun, dert değil. Fransa ile Big Blue Blob yapmıştım, Balkanlara çıkmıştım alakasız Bosna ve Sırbistan'ı yutmuştum. Osmanlı ile aynı mantıkla buraya çıkmayı denerim erkenden sonra ver elini ılımlı kolonicilik :D

Çevrimdışı peexar

Fransa'ya buff yapmışlar,sonradan bunun farkına varmışlar Aragonu bölmüşlermiş gibi duruyor. :D
Oyunda Fransa ile Fas rahat bir şekilde İberya'ya girebilir,Aragonu bölmeselerdi keşke.

Fas rahat bir şekilde toparlayıp 1460'da İberya'dan toprak alır.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2018, 15:51:06 Gönderen: peexar »
Monarşi getirip sürgün Şah'ı Sikkim'in başına koyacağız.

(aktifim)

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
1356'da Fas iyiydi ama 1444'te zor durumdaydı. @Kodazot ustamız normal oyunda da Fas hikayesine başlar sanırım artık :)
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.