Gönderen Konu: Günlük Eu4 Geliştirici Günlüğü 25 Eylül 2018  (Okunma sayısı 1078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Liquido

Eu4 Geliştirici Günlüğü 25 Eylül 2018
« : 25 Eylül 2018, 15:19:34 »

Herkese iyi günler.Bugün,önümüzdeki 1.27 Polonya Güncellemesi için ikinci ve son günlüğümüzü yayınlıyoruz.Bekle,sonuncusu zaten!


Evet,1 Ekim Pazartesi günü yayınlayacağız.Bu, bazılarının haklı olarak işaret edeceği gibi,Dharma'nın yayınlanmasından sonra çok hızlı.Bunun nedeni şudur,Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yaptık,Polonya güncellememiz de Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca geliyor.Bunu,oyunlarımızın bu yeni AB yasalarına uymasını sağlamak için tarihimizi belirledik.


Uzun lafın kısası, Polonya Yaması yayına girdiğinde gizlilik politikamızı okumanız ve kabul etmemiz gerekecek.Bu, oyundan sonra ilk kez yüklendikten sonra size gösterilecek, Gerçekten acısız bir süreç.

Eski versiyonlarımızda oynamaktan hoşlananlar için burada biraz fark var.Örneğin,önceki sürümlerde oynayanlardan iseniz(1,4'ten 1.26'ya kadar herhangi bir sürüm)Oyununuz artık Steam'deki bu versiyona ayarlanmayacağından kaba bir uyanış olacak.Maalesef, gizlilik politikamıza rıza gösterme kapasitemize sahip olmadığından, söz konusu sürümlerin yasal olarak GVKY'ya uygun olmadığı için oynamaya hazır olamayız.

Eski versiyonlarda oynamaya devam etmek isteyen herkese hazır bir çözümümüz olduğu için, Üzüntü yok.Oyuncular için Plaza hesabına giriş yapacak bir web sayfamız var.Gizlilik politikamızı okuyun ve oyunlarımızın eski sürümleri için kodları alın.Bunları Steam'de kullanın  ve eski sürümlerimizde kalbin içeriğine oynamaya devam edebilirsiniz.

GVKY bilgisinin sevinçleri ile, Polonya güncellemesine geri dönelim.@neondt(Paradox Plaza Yetkilisi), Polonya güncellemesinde neyin değiştiğini toplu olarak paylaşmak için geçen hafta yeterince nazikti:Harita değişiklikleri, yeni fikirler, misyonlar, olaylar, Hükümet reformları, hatta büyük bir Moğol İmparatorluğu.Çetin koşullar altında sizlerle geliştirici günlüğünü konuşmak için buluştuk.Haydi,bugün denge değişiklikleri ve Yama Notları hakkında konuşma zevkine erişelim

Denge Değişiklikleri

Öncelikle,bölgelerdeki dini dönüşümlerin kaldırılması, her türlü tedbirle tartışmalı bir karardı.Dini dönüşümün böyle kolay ve arcade hissetmemesi kesinlikle bizim hırsımızdır.Hiçbiri, benimle gerçekten yankı uyandıran belirli bir geri bildirim parçası, hedefi sapkınlıkla mücadele etmeyi amaçlayan din odaklı milletler inşa eden insanların, yapmakta oldukları tek şeyi yapamadıklarıydı.Bu amaçla, 1.27'de burada yapılan iki özel değişiklik var:


Dini Fikirler sonlandırıcı, bölgelerdeki dönüşüme izin verir
Bölgeler %-2'lik bir dönüşüm gücüne sahiptir


Dönüşümler için akılda kalan diğer küçük değişiklikler var,Ancak zaman içinde bunlara gireceğiz.


Enstitüler

Enstitüler tanıtıldığından beri,Dünyadaki teknoloji durumu çok daha az ıraksak hale geldi.Bir dereceye kadar, Pisa ya da Lothian'dan selamlamaya yetecek kadar kutsanmayan hiçkimseyi devirmek için önemsiz bir görev olmak istemiyoruz.işler normalize bir dokunuş arıyordu, bu yüzden teknik boşluğu genişletmek için 1.27'de birkaç ince ayar geliyor.

Global Trade
Marketplace, Trade Depot, Stock Exchange'den artık alım gücü artırmaya artık gerek yok çünkü zaten bu binaların güçlendirdiği ticaret gücüne çok şey katıyorsunuz.


Level 3 CoT'den 0.5, Level 2 CoT'den 0.1 ölçeklendirme kazanın

Manufacturing
Nerede yumurtlayabildiği biraz kısıtlı,bu yüzden 5 dev çölü bölgesinde yumurtlamayacağız.


Yumurtlamadığı kıtalarda ne kadar kazandığını azaltın


Enlightenment

Nerede yumurtlayabildiği biraz kısıtlı,bu yüzden 5 dev çölü bölgesinde yumurtlamayacağız.


Yumurtlamadığı kıtalarda ne kadar kazandığını azaltın


Tabi ki,Tüm değişiklikler için,Yama notları burada:(aç/kapa)
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimiçi kerem1249

Çeviri için değerli şefime teşekkürler. 1.27 Poland yaması hayırlı olsun.
 

Çevrimdışı battle4royal

Ben daha dharmayı denemedim bile lol. gizlilik meselesini hiç anlamadım zaten

Çevrimiçi kerem1249

Ben daha dharmayı denemedim bile lol. gizlilik meselesini hiç anlamadım zaten
Oyunda AB yasalarına uyum amacıyla bir defaya mahsus olarak herkese "gizlilik sözleşmemiz bu, onaylıyor musunuz" sorulu ekran gelecek, onaylayanlar oyuna devam edebilecek.
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Liquido, battle4royal

Çevrimdışı bbjx

Market place trade depot ve stock exchange binalarının global trade enstitüsünün yayılma hızına etki etmeyecek olmasını mantıklı bulmuyorum. En kötü ihtimalle sadece Center of Trade olan bölgelerde bu binalar bulunursa ekstra katkı sağlaması daha mantıklı olurdu her yerde sağlanmasındansa.
 

Çevrimdışı Hiro Nakamura

  • Misyoner
  • *
  • İleti: 12
  • Ynei bir üyiyem.
Yumurtlamaya devam ;D

 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.