Gönderen Konu: Günlük EU4 - Geliştirici Günlüğü - 19 Mart 2019  (Okunma sayısı 446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bbjx

EU4 - Geliştirici Günlüğü - 19 Mart 2019
« : 20 Mart 2019, 02:27:49 »

Herkese merhaba bu haftanın konusu görev ağaçları.Günlüğü kısaca 2 bölümde anlatmaya çalışacağım:

1-Eskiden nasıldı bu görev ağaçları ?

2-Avrupa güncellemesinden ne beklenmeli ?

1 - Eskiden nasıldı bu görev ağaçları ?

1.25'ten önce durum buydu.Sonrasında görevlerin etkili ve kapsamlı olmasının unutulabilir ve genel olmasından iyi olacağı düşünüldü.Bu duruma karşı çıkanlar olsa da görevlerin bu hale dönüşmesi büyük bir başarıydı ve oyuncuları memnun etti.

1.25'te ilk defa çıktığında bu görev sistemi oldukça deneyseldi.Çok fazla özel olayın bu yeni sisteme entegre edilmesini gerektiriyordu.Ayrıca bu özel olayların bir şekilde birbirine bağlanması için farklı yollar bulmak işin bir parçasıydı.

Burgundy 1.25'ten önce çok az göreve sahipti.Eski görevlerin yeni sisteme dönüştürülmesi sonrasında sonuç yeterli hissettirmedi,bu yüzden daha fazla özgün görev eklendi.

Açıkçası, uyarlanan çoğu görev ağacı sadece basit "[Şurayı] Fethet" şeklindeydi.Bu şekilde görevler kesinlikle bir yere sahipti fakat bu yeni sistemle ilgili yapılabilecek pek çok şey vardı.Aşağıda İngiliz görev ağacı:

İngiliz görev ağacı en geniş ve en çok içeriğe sahip görev ağacı olarak karşımıza çıkıyor.

2 - Avrupa güncellemesinden ne beklenmeli ?

Burgundy görevlerinde değişiklikler olacak.Bazı bölgelerdeki büyük ve küçük devletlere yönelik,ücretli ve ücretsiz görevler eklenecek(Almanya,Fransa,İtalya ve Balkanlara yönelik) Diğer büyük görev ağaçları Fransa,Avusturya ve Papalık Devleti için düşünülmekte.Sırbistan,Provence ve Saksonya ise orta büyüklükte görev ağaçları için adaylar.Ayrıca Ulm ve Hesse de küçük eklemeler alabilirler.

« Son Düzenleme: 22 Mart 2019, 12:37:47 Gönderen: Bumin »
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 182 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Kerem1249 Blogu
Çeviri için teşekkürler, ben bu konuyu göremeyip kendim de benzer bir çalışma yaptım :D
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı bbjx

Çeviri için teşekkürler, ben bu konuyu göremeyip kendim de benzer bir çalışma yaptım :D

Daha kapsamlıysa yeni konu başlat bunu silelim :D
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 182 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Kerem1249 Blogu

Daha kapsamlıysa yeni konu başlat bunu silelim :D
Özet halindeydi, ama kelimeler yoğundu. Aşağı yukarı aynı sayılır gerek yok :)
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.