Gönderen Konu: Günlük EU4 Geliştirici Günlüğü - 18 Eylül 2018  (Okunma sayısı 391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partiya Lenin

EU4 Geliştirici Günlüğü - 18 Eylül 2018
« : 19 Eylül 2018, 21:33:41 »
Merhaba! Bugün ücretsiz olan 1.27 'Polonya' güncellemesinin getirdiği yeni içeriğin büyüklüğünü anlatmak başta olmak üzere üzerinden geçeceğim bir sürü şey var. Haydi başlayalım:
Adı üzerinde,yeni içeriğin büyük çoğunluğu Polonya ile ilgili.

Haritaya yalnızca 1444 Polonya-Litvanya-Mazoviya sınırları ile ilgili olmayan, daha sonraki bölümlerde de etki edecek olan bir düzeltme yaptık. Burada da görebildiğimiz üzere Litvanya içine çıkık olan Chelm de dahil olmak üzere birkaç vilayet eklendi.


Ayrıca Leh görev ağacı da genişletildi. Bu ağaç yardımıyla Varna'daki yenilginin intikamını alarak ve Doğu Polonya'ya yatırım yaparak Kişisel Birlik yoluyla Jagiellon İmparatorluğu'nu kurabileceksiniz. Görev ağacı Lehistan-Litvanya Birliği'ni kurduğunuzda genişleyecektir.


Yeni bir olay zinciri-Prusya Konfederasyonu-Töton Şövalyelerini 1444 yılında riskli bir pozisyona koyuyor. Eğer Tötonlar çabucak asi vatandaşlarıyla anlaşmaya varamazlarsa; Polonya, devleti yeniden toplamak için askeri müdahale fırsatını kullanabilir.

Burada ise Litvanya için yeni vilayet görünüşünü görüyoruz. Önceden çok büyük olan vilayetler,daha küçük bölümler halinde bölündü ve Lubnie'deki bir kale, Ruthenya'yı Rus saldırılarına karşı daha güvenli yapıyor.


Litvanya'nın yeni ve genişletilmiş olan görev ağacı Ruthenya'nın gelişmişlik seviyesine odaklanıyor, ayrıca ülkeyi Polonya ya da Moskova ile bir birlik yapmaya götürebiliyor.


Aşağıda gösterildiği üzere bu bölgedeki azınlıklar üzerine yeni milli fikirler ekledik:


Rigalı Fikirleri
(aç/kapa)

Çernigivli Fikirleri
(aç/kapa)Kazak Fikirleri
(aç/kapa)


Roman ülkeleri olan Eflak ve Boğdan'ın başlangıçtaki vilayet sayısı 3'ten 5'e yükseltildi.


Yeni Roman görev ağacı oyuncuya Osmanlı karşıtı bir koalisyon oluşturma ve onları Balkanlar'dan atma konusunda rehberlik ediyor; hatta oyuncu padişahı kazığa bile oturtabiliyor.


Kazığa oturtmaktan bahsetmişken, Kazıklı Voyvoda babasının ölümünden sonra şiddeti yaymak ve ona karşı çıkanlar karşısında kargaşa çıkartmak için büyük ihtimalle ortaya çıkacak.


Boğdan'a da biraz tat katmayı unutmadık; Boğdan artık Polonya tarafından bağımsızlığı garantilenen bağımsız bir devlet. Oyunun başlarında bir olay zinciri Prens Roman'ın tahtı ele geçirmeye çalışma suçundan Polonya'ya sürgün edilmesini sağlayacak. Bu Boğdan'ın kaderini belirleyecek: Polonya ya da Macaristan'ın bir uç beyliği olmak ya da bağımsız bir ülke olmak.

Tatar ordalarının görev ağacı büyükçe bir genişleme yaşadı. Artık Tatar görevleri; oyuncuyu yalnızca Rusya'yı ve Ruthenya'yı fethetme limitiyle sınırlı bırakmayıp, oyuncunun Moğol İmparatorluğu'nu kurmasına yönlendirecek.


Hakkında konuştuğum imparatorluk...

Moğol İmparatorluğu artık çok zor gereklilikler sayesinde kurulabilecek yeni bir ülke. Cengiz Han'ın fethettiği toprakları, yani ilk kurulan Yuan'ı, Altın Orda'yı veya İlhanlılar'ı. Eğer bu "Herkülik" görevi başarırsanız, Büyük Moğol Devlet Reformu (Dharma'sı olmayanlar için devlet tipi) ile ödüllendirileceksiniz. Büyük Moğol Devleti'nin fonksiyonları bir ordanınkine benzer ancak ana kültürünüze sahip vilayetlerden aynı Mançular gibi "Banner" birimleri üretebileceksiniz*.


* Banner birliklerinin üretilebilmesi oyuncunun Mandate of Heaven DLC'sine sahip olmasına bağlıdır, eğer oyuncuda bu DLC yoksa bu özellik bir disiplin bonusuyla değiştirilecektir.


İşte bazı milli fikirler:


Kırımlı Fikirleri
(aç/kapa)İlhanlı Fikirleri
(aç/kapa)


Yeni bir devlet reformu özelliği Dharma DLC'si sahipleri için yakında geliyor.


Venedik Rejimi (Dharma DLC'sine sahip olmayan kullanıcılar da kullanabilir) özel bir seçim tipi olan bir tüccar cumhuriyetidir: Piyango. Piyango ile seçim yapılan ülkelerde yolsuzluk düşürülür, hükümdarlar yaşamlarının sonuna kadar yaşar ve bu hükümdarlar yaşlı ve rastgele özelliklerde oluşurlar. Seçimler yalnızca hükümdar öldüğünde yapılır. Bir seçimde, manuel olarak seçmenizin cumhuriyet geleneğine bedel olacak olan 3 aday vardır. Alternatif olarak piyangonun rastgele olarak seçmesini ve cumhuriyet geleneği puanlarınızın sizde kalmasını sağlayabilirsiniz.


Eğer Venedik olarak oynamıyorsanız, yeni Sortition rejimi reformu sizin için piyango ile seçim sistemini getirecektir.


Geliştirme esnasında rahatsız edecek kadar geç bir sürede halihazırda Sortition adında bir devlet rejimimizin olduğunu farkettik ve bunu değiştirmemiz gerektiğini düşündük. Cumhuriyet rejimleri hakkındaki dokuzuncu aşama esnasında 2 yeni reform çıkardık:


Komite tarafından Atanma danışman fiyatlarını düşürür ve ekstradan bir olası danışmana izin verir.


Bürokratik Aygıt hükümranlık alanlarındaki (territory) minimum otonomiyi düşürür.


Son olarak, Marathas ve Rajputs sınıflarına sahip Hint ülkeleri için 2 devlet reformu ekledik:


Daimi Marathas Konseyi +%5 disiplin verir ve işe alım danışmanı etkileşimini +1 şok özelliğine sahip bir generalle değiştirir. Bu reformları uygulamak Marathas sınıfını daha sadık ve etkili bir sınıf yaparken soylular için ise tam tersi geçerlidir.


Devlet Purbias Kaydı +%5 moral geri kazanma hızı ve Purbias'ların askere alımı etkileşimini ekstra saldırı hasarı ve disiplin ile değiştirir. Bu reformları uygulamak Rajputları daha sadık ve etkili  yaparken, soylular için tam tersi geçerlidir. Rajput alayları tekrar dengelendi ve -%25 Ordu Talim Bozukluğu, -%50 Takviye Masrafı ve +%5 Moral değişiklikleri yapıldı.


Bugünlük hepsi bu kadardı! Gelecek hafta @DDRJake tüm 1.27 değişiklik günlüğünü yayınlayacak. Bu sırada ben de bu başlık altında sorulacak soruları cevaplayacağım.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2018, 22:20:07 Gönderen: Partiya Lenin »
Hiç kimse zerre kadar umrumda değil
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı Liquido

Çeviri için teşekkürler.
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang
 

Çevrimdışı kerem1249

  • Sevgi ve aşkla...
  • Onursal Üye
  • Kral
  • *
  • İleti: 3923
  • Beğenildi: 185 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Kerem1249 Blogu
Bir dolu değişiklik gelmiş, en iyi ücretsiz yama diyebilirim.
Paradox'a (ve çevirmenimize) tebrikler!
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.