Gönderen Konu: Günlük EU4 Geliştirici Günlüğü - 16 Ekim 2018  (Okunma sayısı 365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bbjx

EU4 Geliştirici Günlüğü - 16 Ekim 2018
« : 17 Ekim 2018, 02:28:27 »


Bugünkü geliştirici günlüğüne hepiniz hoşgeldiniz,

     Çoğunuzun dikkat çektiği gibi yapay zeka son güncellemeden sonra istenmeyen davranışlar gösteriyordu.Özellikle kendi topraklarını savunmaya geldiğinde ve kuşatacağı kaleleri seçerken.Bu yüzden gelecek "İspanya" yamasında yapay zekanın ordusunun bu hallerine zaman harcadık.Bu geliştirici günlüğünde yaptığımız bazı değişiklikleri açıklayacağım.Sabit kodlu yapay zeka davranışlarına ek olarak gelen güncelleme ile modlayıcılar yapay zekanın ordusunun bir kısmını kodlarla etkileyebilecek.Bu geliştirici günlüğünü kısa bir açıklama ile bitireceğim.


     İlk olarak şimdiye kadar yapılan düzeltmelerin üzerinden geçeceğim.Çünkü hala bunun üzerinde çalışıyoruz tabi ki bu konuların hepsi değişiklik gösterebilir.


-Deniz aşırı topraklara saldırı için gönderilecek ordu anavatanı için artık potansiyel tehdit teşkil edecek ve eğer gerekli ise de daha az miktarda olacak.Hala yapay zeka tüm gücüyle saldırma potansiyeline sahip olacak fakat bunu eğer başka bir kazanma koşulu yoksa gerçekleştirecek.Gereken kuvvetin hesaplanması gözden geçirildi ve ne kadar kuvvete ihtiyaç duyulacağının belirlenmesinde daha iyi duruma getirildi.


-Orduların bölgede görevlendirilmesi her yılda bir yapılırdı.Bunu etkileyen rastgele etkenler vardı bu yüzden biraz daha uzun sürebiliyordu.Rastgele görevlendirilmelere ek olarak,anavatana ne zaman saldırı olursa olsun büyük ölçüde yeniden hesaplanıyor.Örneğin,kuşatmalar olduğunda ve ya sayısal olarak üstün çok fazla düşman birliği ülkeye doğru harekete geçtiğinde vb...


-Eğer anavatana yönelik bir tehdit varsa Yapay Zeka bölgelere görevlendirme yaparken bu bölgeler daha daha fazla önceliğe sahip olacak.Bir tehdit olmasa bile eğer yeterli birlik varsa anavatan önceliğe sahip olacak.Vilayetler bazında bakıldığında ise,kendi ülkesine yakın vilayetleri kuşatma için,savunmak için ve savaş amacı olarak belirlemek ve ele geçirmek için öncelikli olarak seçilecek.


-Büyük bir kuvvetten kaçar ordular hala kendilerine güvenli bir yer bulmak için çabalayacak fakat askeri geçiş hakkı gerektiren ve ya çok uzun yürüyüşlere mal olan durumlar artık daha düşük önceliklere sahip olacak.Eğer makul bir biçimde güvenli ise anavatan daha büyük bir öncelik sahibi olacak.Yapay zeka orduları eğer düşmandan aşırı derecede zayıflarsa ve kazanma olasılıkları neredeyse hiç yoksa büyük ihtimalle yerlerinde duracaklar.Önceden oyuncu kolayca erişilen askeri geçiş izinleri sebebiyle sıklıkla onları dünyanın dört yanında kovalamak zorunda kalırdı.


Açıklamayı okuyalım.

(aç/kapa)

Edit:Günlüğün linkini ekliyorum : https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-16th-of-october-2018.1124066/
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2018, 02:59:09 Gönderen: bbjx »
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı RoadWarriror

 • Community Manager
 • Ekip Şefi
 • Senyör
 • *
 • İleti: 475
 • Beğenildi: 77 kere
 • Bütün insanlar dünyadaki denizler gibi kardeşlerdi
Çeviri için teşekkürler.
 

Çevrimdışı kerem1249

 • Sevgi ve aşkla...
 • Onursal Üye
 • Kral
 • *
 • İleti: 3923
 • Beğenildi: 185 kere
 • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
  • Kerem1249 Blogu
Güzel çeviri, teşekkürler. Ayrıca bu vesileyle yeni görevini kutlarım :)
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.
 

Çevrimdışı bbjx

Çeviri için teşekkürler.
Eyvallah ben teşekkür ederim.

Güzel çeviri, teşekkürler. Ayrıca bu vesileyle yeni görevini kutlarım :)
Eyvallah teşekkür ederim :)
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

 

Çevrimdışı Liquido

Çeviri için teşekkürler
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: bbjx

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.