Bağlanılan Hatırlatmalar

• Project Reagan (Yeni Paradox Oyununun Kod Ad: 25 Haziran 2012 - 01 Temmuz 2012

Gönderen Konu: East vs West (Project Reagan)  (Okunma sayısı 29373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
Ynt: Project Reagan
« Yanıtla #20 : 02 Temmuz 2012, 16:42:02 »
Supreme Ruler'ın Soğuk Savaş konusunda bende yarattığı hayal kırıklığının ardından, iyi bir haber oldu bu. Umarım güzel bir iş çıkarırlar...
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Temmuz 2012, 16:43:08 »
Bir de DH'den, AoD'den veya HoI3'ten geçiş için özellik eklerlerse dadından yinmez. 8|

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #22 : 02 Temmuz 2012, 17:08:30 »
Pratik olayını ekleseler yeter.

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Temmuz 2012, 19:15:10 »
Supreme Ruler'ın Soğuk Savaş konusunda bende yarattığı hayal kırıklığının ardından, iyi bir haber oldu bu. Umarım güzel bir iş çıkarırlar...

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Temmuz 2012, 21:58:03 »
HoI harp oyunu. Soğuk Savaş gibi istihbarat ve diplomasi ağırlıklı bir dönemi yansıtmakta başarılı olamayacaktır. O yüzden zannediyorum ki hayalî bir Üçüncü Dünya Savaşı olabilir.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Temmuz 2012, 00:13:58 »
Bence sağlam Alternatif Tarihler yaratıp oyunu çıkarsınlar. Mesela, SSCB'nin Londra ve Paris'e nükleer yağdırması. :)
Bir de bakanlar eksik ve yanlış olmaz inşallah. En sevmediğim şey.
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
Project Reagan
« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2012, 13:46:51 »
Soğuk Savaş dönemi ilginç olacak. Zira modları pek iyi olmuyor. Malum, HOI savaş oyunu.

« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012, 13:50:45 Gönderen: Amiral »
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Barış

• Ağır Süvari
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
Ynt: East vs West (Project Reagan)
« Yanıtla #27 : 04 Temmuz 2012, 17:41:09 »
Bu arada söyleyeyim oyun HOI3/Vic2/CK2 yani Clausewitz Motoruna yapılıyor.
yaşasın örgütlü mücadelemiz

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #28 : 04 Temmuz 2012, 17:49:26 »
Ne Clausewitzmiş be...

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Temmuz 2012, 18:39:53 »
Bu arada söyleyeyim oyun HOI3/Vic2/CK2 yani Clausewitz Motoruna yapılıyor.
Ben bu sebeple HoI4 demiştim ama eğer bu motorun özelliği olan sandbox şeklinde yapacaklarsa yapmasınlar. Oynayan olmaz. Kaç kişi hiçbir event vs. olmadan Soğuk Savaş oynamak ister.

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #30 : 04 Temmuz 2012, 18:43:05 »
Eu3 sandbox şekline en yakın Paradox oyunu ve de en başarılısı.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Temmuz 2012, 19:14:07 »
Çok kişinin oynaması en başarılı olduğunu göstermez. Soğuk Savaş gibi bir konu seçiliyorsa sandbox türü oyun yapılmamalı. VicII'de n'olduğunu gördük. HoI2 gibi 1914 - 1992 arası bir oyun yapsalar tadından yenmez.

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Temmuz 2012, 19:14:46 »
'sandbox' dediğiniz şey ne oluyor?

Çevrimdışı Barış

• Ağır Süvari
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Temmuz 2012, 19:19:50 »
Senaryo kesin sınırlar içinde blirtilmemiş, oyuncunun kaderini kendi kendine çizdiği oyunlara deniyor.İstediğin şeyi yapabiliyorsun, istediğin yere gidebiliyorsun.Minecraft,Terraria gibi.
yaşasın örgütlü mücadelemiz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Temmuz 2012, 19:22:41 »
Ucu açık. Herhangi bir ksıtlama yok. Başlangıçta güzel gibi dursa da yapay zeka yetmediği için saçma sapan şeyler oluyor. Örneğin, altın kaynayan Meksika yerine gidip Sahra Çölü sömürgeleştiriliyor. Bunun için ben de her event iyice kurgulanmalı ve iyi bir oyun hazırlanmalı diyorum. Fakat Paradox'taki bu yeni politika ile bunu yapmaları zor.

Mesela Vic : Rev'de 1914 senaryosunda Osmanlı ile isterseniz 1.DS'de İngiltere ve Fransa ile müttefik olabiliyorsunuz ama bunun karşılığında da ülkede ayaklanmalar başlıyor. Bu şekilde alternatif tarihler kurulabilir. Mesela Küba Krizi anlaşmayla çözülmez ve nükleer silahlar konuşur. :)
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 19:26:03 Gönderen: Anatole France »

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #35 : 04 Temmuz 2012, 19:31:18 »
Event'lara boğulacağına düzgün AI yap, gitsin altın olan yere sömürge kursun. Ancak detay seviyesi bunu zorlaştırıyor olabilir bu yüzden yeterli AI geliştiremiyorlardır. Event olacaksa mümkün olan en az sayıda olmalı ve alternatif yönelimlerle uyumsuz olmamalı.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #36 : 04 Temmuz 2012, 19:48:36 »
Her devleti oynama imkanı olunca oyun zaten otomatikman sandbox oluyor.  ;)
Bu yeni oyun çok uzun bir soğuk savaş dönemi anlatacaksa zaten tarihsel olması çok zor ve gerekte yok. Genelde tarihsellik üzerine yapılan oyunlar operasyonel strateji ve kısa tarih aralıklarını kapsıyor. Soğuk savaş sadece küba krizinden ibaret değil belki onbinlerce event lazım ki kim uğraşır.
Pride of nations(1850-1920) böyle bir tarihsel işleyişe uygun  olmasına rağmen oyuncular çok sıkıldı ve oynanışta kısıtlandıklarını düşündüler.

EU3'te paradox çok doğru şeyler yaptı. Sandbox olması ve aynı zamanda yapay zekaya tarihi event vererek az çok tarihsel tablo ortaya çıkarmaya çalıştı. Bir amacı'da AI'ya yön vermekti. Ama oynanışı çok kısıtlamadan. Bence de önemli olan yapay zeka bu tür oyunlarda.

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Temmuz 2012, 19:56:06 »
HOI türü bir oyun hazırlayan başka bir şirket olsa çok güzel olur.(belki de vardır ben bilmiyorum hiç denk gelmedim)

Paradoxun diğer oyunlarını bilmiyorum ama HOI daki YZ çok kötü. Buna özellikle Shogun 2 yi oynadıktan sonra karar verdim yani şu CA yapsa böyle bir oyun dadından yenmez.(Rome 2 den çok büyük beklentim var YZ olarak)

Vanilla HOI3 çıktı bir sürü insan para verdi aldı ama bu oyun ftm ile oynanır oldu ve bunun için de iki yeni ek paketden de para kazandılar.  :thumbsdown:

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Temmuz 2012, 20:18:35 »
Fatih Pasha'nın tanıttığı operasyonel  oyunlar var onları deneyebilirsin.  YZ gayet gelişmiş durumda
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 20:18:53 Gönderen: Loki »

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Temmuz 2012, 20:22:12 »
Fatih Pasha'nın tanıttığı operasyonel  oyunlar var onları deneyebilirsin.  YZ gayet gelişmiş durumda

Onları gördüm, bayağı emek harcanmış güzel oyunlara benziyorlar ancak oynayabilmek için de zaman verip çözmek gerekiyor.(çok ayrıntılı) Ben Vic2 yi bile oynayıp alışmaya üşeniyom :)