Gönderen Konu: Takım Yapısı  (Okunma sayısı 741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

Takım Yapısı
« : 28 Ağustos 2017, 14:31:25 »
Bu makale, Paradox Interactive Türkiye Forum Ekibi'nin yapısı, görevleri ve işleyişi hakkında bilgilendiricidir.
Eğer bir görevlinin işini yanlış ve hatalı yapıyor olduğunu düşünürseniz Öneri ve Şikâyetler bölümüne konu açarak bildirebilirsiniz.

Paradox Interactive Türkiye Forum Ekibi
Görev ve Sorumlulukları


Yönetici
Forumun idari ve teknik işlerinden sorumlu en üst düzey görevlilerdir. Forum Ekibinin üyelerini denetlemek, koordinasyonlarını sağlamak, özel görevlerini atamak gibi birçok sorumluluğa sahiptirler. Forumun güncel içerik paylaşımını sağlamak da görevlerinden biridir.

Global Moderatör
Bölüm Moderatörlerini denetleme ve koordine etme, moderasyona yardımcı olma, forumun huzur ve düzenini tehdit eden üyeleri uzaklaştırma ve üyelerin istek veya şikâyetlerini dinleyip çözüme ulaştırmakla görevlilerdir.

Bölüm Moderatörü
Yalnızca Paradox Development Studio kategorisindeki bölümlere atanan Moderatörler bu mevkide olabilir. Atandıkları bölümde moderasyon yetkileri vardır, bölümlerinde yeni rehber içerikler ve mod konuları paylaşmak, bunları güncellemek, oyun hakkında soru soran üyelere yardımcı olmak görevleridir. Bu görevlerinin yanı sıra forum yönetimine yenilikçi öneriler vermek, forumdaki eksiklikleri ve gerekli olan düzeltmeleri belirmek de ayrıca sorumluluklarıdır.

Editör
Paradox Development Studio tarafından yayınlanan oyunlarla ilgili haberleri ve geliştirici günlüklerini dilimize çevirerek forumda paylaşmakla görevli üyelerdir.

Moderatör
Atandıkları bölümlerin genel düzeninden, bölümde atılan mesajların forum kurallarına uygunluğundan sorumlu üyelerdir. Konu silme, düzenleme, taşıma, bölme, kilitleme ve sabitleme yetkileri bulunmaktadır. Atandıkları bölümler hakkında aydınlatıcı rehberler eklemek ve mod konularını güncellemek de sorumlulukları arasındadır.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2017, 16:18:42 Gönderen: kerem1249 »
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~