Gönderen Konu: Yönetici Sınıfları ve Sorumlulukları  (Okunma sayısı 2078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Darkrad

  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • İleti: 2603
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
Yönetici Sınıfları ve Sorumlulukları
« : 08 Ağustos 2014, 22:21:00 »
Paradox Interactive Turkiye Forumları
Yönetici Sınıfları ve Sorumlulukları




Yönetici
Forumda maksimum yetkiye sahip üyelerdir, görevi forumun düzenini sağlamak, moderatörleri denetlemek ve forumu geliştirmeye yönelik adımlar atmaktır. Global Moderatörler ile ilgili şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Global Moderatör
Forum genelinde konu silme, değiştirme, taşıma vb. yetkileri bulunan moderatörlerdir. Yöneticiler gibi üyelere cezai işlemde bulunabilirler. Moderasyondaki üyelerin mesajlarını denetleme hakkına sahiptirler. Moderatörler ile ilgili şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Bölüm Moderatörü
Sadece Paradox Development Studio kategorisinde bulunmak üzere, atandıkları bölümde konu silme, değiştirme, taşıma vb. yetkileri bulunan moderatörlerdir. Sadece genel bölümlere atanırlar ve altbölümleri dahil o bölümün genel yapısından, düzeninden ve geliştirilmesinden sorumludurlar. Foruma bölümleri hakkında aydınlatıcı rehberler eklemek ve mod konularını güncellemek sorumlulukları arasındadır.

Moderatör
Atandıkları bölümlerin genel düzeninden, bölümde atılan mesajların forum kurallarına uygunluğundan sorumlu üyelerdir. Konu silme, değiştirme, taşıma vb. yetkileri bulunmaktadır. Foruma bölümleri hakkında aydınlatıcı rehberler eklemek ve mod konularını güncellemek sorumlulukları arasındadır.

Editör
PDS'in yayınladığı oyunlarla ilgili en güncel haberleri, çıkan geliştirici günlüklerini foruma taşımak ve bunların çevirilerini yapmakla sorumlu üyelerdir. Duyuruları, haberleri değiştirebilir, forumun sosyal medyadaki uzantılarının yönetimiyle ilgilenirler.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2016, 22:59:47 Gönderen: kerem1249 »