Gönderen Konu: Standart Ceza Sistemi  (Okunma sayısı 2531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Darkrad

  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • İleti: 2810
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
Standart Ceza Sistemi
« : 06 Ağustos 2014, 04:54:22 »
Paradox Interactive Turkiye Forumları
Standart Ceza Sistemi


Üyeler ceza almaları halinde sahip oldukları ceza yüzdelerinin toplamına göre aşağıdaki 3 ceza seviyesinden birinde bulunurlar.
%0-30 Uyarı
%30-80 Moderasyon
%80-100 Susturma

Uyarı
Üyelerin yaptıkları kural ihlali sonucu uyarıldığını gösterir. Herhangi bir izinsel kısıtlama içermemekle birlikte belli bir sebepten uyarılmış üyenin kural ihlali yapmaya devam etmesi halinde moderasyona düşme olasılığı vardır.

Moderasyon
Üyelerin yaptıkları kural ihlali sonucu moderasyona alındığını gösterir. Moderasyonda bulunan üyeler forumda mesaj yazabilirler ancak yazdıkları mesajlar kural ihlali içermediğine dair Genel Moderatörlerden onay almadıkça forumda yayınlanmaz. Moderasyondaki üyeler ceza seviyeleri 30'un altına düşene kadar mesajlarını Genel Moderatörlere onaylatmak zorundadır.

Susturma
Üyelerin yaptıkları kural ihlali sonucu susturma cezası aldığını gösterir. Susturma cezası almış üyeler forumda online olabilir ancak ceza yüzdeleri 80'in altına düşene kadar mesaj gönderemezler. 80'in altına düştükten sonra Moderasyondan onay alarak mesaj gönderebilirler.

Yasaklama
Üyelerin yaptıkları ağır ve ısrarlı kural ihlalleri sonucu yönetim tarafından forumdan uzaklaştırılmasıdır. Uzaklaştırmanın süresi yönetici tarafından belirlenebileceği gibi ağır kural ihlallerinde süresiz uzaklaştırma cezası da verilebilir. Süresiz uzaklaştırma cezası alan üyeler bir başka üyelik veya üye aracılığıyla yönetimle irtibata geçebilir, ancak Yöneticilerin izni olmaksızın yeni bir üyelik açıp temelli olarak o üyelikten devam ederek forumda bulunamazlar.

Üyelerin ceza seviyeleri 1 günde otomatik olarak %5 azalır.Kurallara aykırı avatar/imza kullanmak5
Flood, üstteki mesajı alıntılamak5
Ağır imla hataları yapmak10
Spam10
İllegal içerik istemi10
Post kasmak10
Konu hortlatmak10
İllegal içerik paylaşımı20
Argo20
Provokatif içerik paylaşımı25
Konunun bütünlüğünü ve ciddiyetini bozan mesajlar yazmak25
Asılsız itham, iftira30
Forum düzenini bozmak40
Hakaret, tehdit50
Küfür, ileri seviye argo60
Pornografik içerik70
Din, dil, ırk ayrımcılığı yapmak70

1 ay içerisinde aynı kural ihlalini tekrarlayan üyeler kural ihlaline göre aldığı son ceza yüzdesinin 2 katı ile cezalandırılırlar. Aynı kural ihlalinin devam etmesi halinde verilen ceza puanı katlanarak artabilir.

Yönetim gerekli gördüğü takdirde standart ceza sisteminde değişiklikler yapabilir.


« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2014, 05:10:55 Gönderen: Duman »