Gönderen Konu: [NosTale] Ölüler Ülkesi Rehberi  (Okunma sayısı 1381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

[NosTale] Ölüler Ülkesi Rehberi
« : 18 Aralık 2016, 19:13:51 »
Merhaba maceracılar,
Bu kılavuzumda sizlere ölüler ülkesi ile ilgili detaylı bilgi vermeye çalışacağım.
Ölüler ülkesi 55. Lv. üzeri ailesi olan her oyuncunun girebildiği tehlikeli canavarlar ile dolu bol bol tecrübe kazanabileceğiniz belirli saatleri olan bir etkinliktir. Sadece tecrübe değil, belirli bir değerleri olan takılar, teçhizatlar, eldiven ve ayakkabılar, maskeler, iksirler, sp puanı doldurucu kartlar içeren bir ortamdır. Belirli saatlerde belirli kanallarda gerçekleştirilen bu etkinlik siz maceracılar için gayet eğlenceli, kullanışlı, mantıklı tasarlanmıştır. Neredeyse her yeri güçlü canavarlarla doldurulmuştur.
Ölüler ülkesine;
Aile üyesi
55 level üzeri (yeni sistemi)
Ölüler Ülkesinin açık olduğu saat
her oyuncu girebilir.
Ölüler ülkesine gidiş için iki farklı yol vardır;
Malcolm Mix (Simya Dükkanı), Marvin Magicus (Simya Dükkanı) bunlardan 14.000 altın değerinde alacağınız "Akşamkızılına Işınlanma" eşyası ile otomatik olarak Ölüler ülkesi giriş kapısına gidebilirsiniz.
Veya şu yolu izleyebilirsiniz Nosville > Nosville Çayırları > Güneşli Çayırlar > Fernon Tapınağı Girişi > Fernon Tapınağı 1 > Fernon Tapınağı U1 > Fernon Tapınağı B2 > Batı Mt. Krem > Doğu Mt. Krem > Mt. Krem Zirvesi > Tankızılı Kayalarıyolu ile de ulaşabilirsiniz. Eğer direk olarak Batı Mt. kreme geçmek isterseniz Nosville ve Liman Alvelus Meydanındaki ışınlanma kuleleri veya yine aynı yerlerde bulunan "Titus Trip" den ışınlanabilirsiniz.
Ölüler ülkesi belirli saatlerde belirli kanallarda düzenlenir demiştik. Bu saatler ve kanalları resmi forum üzerinden takip edebilirsiniz.


Ölüler Ülkesinde ne yapmamız gerekiyor ?
Beraber hareket etmelisiniz. Herkes dağılırsa çok zorlanırsınız.
Alttaki süre sayacını devamlı olarak takip etmeli kara boynuzun geleceği dakikaları kaçırmamalısınız.

Kara Boynuz nedir ?
Kara Boynuz Ölüler Ülkesi açıldıktan bir buçuk saat sonra beliren ölüler ülkesindeki en güçlü yaratıktır. Kara boynuzun belirmesi ile birlikte kazanılan tecrübe 2 katına çıkar. Eğer kara boynuz kaybolmadan yaratık keserseniz tecrübe 3 katına çıkar. Her dört dakikada bir düşer ve bir dakika kalır.
Özellikleri :
85 Lv'dir. Ölüler ülkesindeki en yüksek seviyeli yaratıktır.
Ateş elementine sahiptir. Ateş özelliği %150'dir.
Saldırı menzili +3'dür.
Görünmez şeyleri görebilir. (Hergele ve jajamaru kart)
Çevredeki 2 hücre birime hasar verebilir. Bu da alan vuruşu var demektir.
Belirli bir olasılık ile kül düşürür ve bu kül belirli bir olasılık ile baygınlık oluşturur. Bundan kaçınmak için hipopotam şapkası veya maymun şapkası kullanmanız gerekir.
%97 olasılıkla en son giren kişiyi hedef alır.

Kara Boynuz geldiğinde neler yapılmalıdır ?
Kara boynuz geldiğinde tank olacak kişiden daima uzak durulmalı ve herkes oradan uzaklaşana kadar tank kara boynuzu oyalamalıdır. Bir yandan diğer oyunculardan birisi canavarları toplamalı ve diğerleri kesmelidir.
Herkes kara boynuz sırasında ölüp dışlanmamak için yanında en az bir adet savior iksiri bulundurmalıdır.
Kara boynuz geldiğinde ölüler ülkesine kimse giremez.
Savior İksiri nedir ?
Savior iksiri ölüler ülkesindeki her yaratıktan düşen öldüğünüzde ölüler ülkesinde canı dolu bir şekilde doğmanızı sağlayan iksirdir. Eğer savior iksiriniz yok ise ölüler ülkesi sırasında ölürseniz tekrar ölüler ülkesi giriş kapısına ışınlanırsınız. Savior iksiriniz yok ve kara boynuz geldiğinde öldünüz diyelim. Bu takdirde ölüler ülkesine girişiniz mümkün olmayacaktır.
Tank nedir ? Ölüler ülkesinde görevi nedir ?
Tank kara boynuzun vurduğu kişidir. Tank diğer oyuncuların ölmemesi için kara boynuzun kendisine vurmasını sağlar ve diğer oyuncuları kendisinden uzak tutar. Tank olacak kişi ölüler ülkesine herkesten sonra girmeli ve dayanıklı olmalıdır. Ateş dirençli eldiven ve ayakkabı kullanmalıdır ki tavsiyem en az 90 üzeri bir ateş dirençli oyuncunun tank olmasından yanadır. Tank diğer oyunculardan ayrı bir yerde uzakta durmalıdır. Eğer oyuncuların arasına karışırsa kara boynuz alan vuruşu yaptığından saldırı diğer oyunculara da sıçrar.
Kara boynuz geliş saatini nasıl bilebiliriz ?
Zamanını tutmak kolaydır. Her 4 dakikada bir gelir. /size]
Ölüler ülkesi haritası nasıldır ?

Yalın hali budur.
Eğer bölümlere ayırırsak ;

1. Bölüm : Tamamıyla yeniden dirilmiş iskeletlerin olduğu bölümdür. İskeletlerin özellikleri;

2. Bölüm: Bu bölümde kemik ejderhaları, ateş ejderhaları ve bunların arasına girmiş iskeletler vardır.


3. Bölüm: Bu bölümde Lander, İskelet, Cehennem Şövalyesi, Ateş ejderhası, Kemik ejderhası vardır. Lod'un en tehlikeli ve en zor kısmıdır.


Ölüler ülkesinde hangi uzmanlık kartları kullanılmalıdır ?
Ölüler ülkesinde her kart takılabilir. Ancak buna bir çoğu ailede izin verilmez. En çok iskelet olduğu için herkes ışık elementi uzmanlık kartına sahip olmalıdır. Aksi takdirde hasarınız oldukça düşer.

Ölüler ülkesinde nasıl bir tecrübe kazanma yolu izlenmelidir ?
Gruplar ölüler ülkesini yöneten kişi tarafından ayarlanmalıdır. Grubu olmayan oyuncu gelen canavara vurduğunda tecrübe puanı bölünür. Bunu engellemek için mutlaka grup ile ölüler ülkesinde olmanız gerekir. Genel olarak büyücüler atak yapmaz devamlı iyileştirme yapar. Bu yüzden onları atak oyuncular gruplarına alır ve tecrübe kazanmalarını sağlar. Lure (Canavar toplama) yapan kişi canavarlara zor bir şekilde vuracak nedeni ise tüm canavarların ona odaklı olmasıdır. Bu da atakların lure yapan kişiyi gruplarına almasına sebep olur. 3 adet atak aynı grupta çoğu zaman olamaz. Bunları göz önüne alırsak genelde atak çoğunluğu olması gerekir.
Ölüler ülkesinin hangi bölgesinde kim canavar kesmelidir ?
Sizlere tavsiyem 84 Lv'e kadar iskelet, kemik ejderhası ve ateş ejderhası keserek tecrübe kazanmanızdan yanadır. Yüksek seviyelere ulaşmadan ölüler ülkesi üst kısımlarına çıkmak anlamsız olur.
84 Lv sonrası her oyuncu cehennem şövalyesi kısmına yani haritada gösterdiğim 3. bölgeye çıkarak tecrübe kasmalıdır. Alt kısım artık onlara çok az bir tecrübe kazandırmaya başlar.
Tecrübeyi katlamak için neler yapabilirim ?
Ancelloandan kutsama, tecrübe yükseltici iksir, tarot oyun kartı, runik, muska bu eşyaları kullanarak tecrübenizi artırabilirsiniz.
Ölüler ülkesinden hangi eşyalar düşer ?
Antika ve asil oriharcon takılarının hepsi donuk diyardan düştüğü gibi Ölüler ülkesindende düşer
Ruhun sihirli asası
Kuşatma yayı
Ölüm vurucu
Alev eldiveni
Ateş ayakkabıları
Dalgaların ayakkabısı
Fırtına eldiveni
Ölüm eldiveni
Gölgenin ayakkabıları
İlahi eldiven
Işıldayan ayakkabılar
SP doldurucu kart
X Maskesi

Alıntı
Rehber, saygıdeğer emekli NosTale Wiki Moderatörü Procyon kardeşimden alıntıdır.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2017, 14:53:44 Gönderen: kerem1249 »
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
 

Çevrimdışı kerem1249

Ynt: [NosTale] Ölüler Ülkesi Rehberi
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2017, 14:52:20 »
Kılavuzdaki lod açılma saatleri bilgisi silinmiştir.
Değiştirilmiş güncel lod saati bilgisine resmi forum üzerinden ulaşabilirsiniz.
https://board.tr.nostale.gameforge.com/index.php/Thread/2990-%C3%96l%C3%BCler-%C3%9Clkesi-Yeniden-Do%C4%9Fuyor/?s=d45d4b570c61995f3d9fc7e46e18637038d78ab2
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~