Gönderen Konu: Power & Revolution-Geo Political Simulator 4 çıktı !  (Okunma sayısı 53850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Paytak

• Dük
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
TR yamamı oyuna internette türkçe rehber bulursan sükret
Birçok yayıncı var hocam ya youtubede

Çevrimdışı kerem1249

Rehber falan hazırlayalım oyunu bilen arkadaşlar, forumda Oyun Rehberleri bölümümüz var.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı hasan1145

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
Birçok yayıncı var hocam ya youtubede

Var olmasina da onlarfa oyunu bilmiyorlar. Yabanci forumlari ve kanallari dolasiyorum adamlar oyunda cidden kontrollu buyume gosteriyorlar. Bizimkiler oynuyor Enflasyon 20 nin ustune cikiyor. Savas sonrasinda ekonomi diye birsey kalmiyor.

Rehber falan hazırlayalım oyunu bilen arkadaşlar, forumda Oyun Rehberleri bölümümüz var.

Bende henüz öğrenmeye calisiyorum sonrasinda hazirlamayi dusunuyorum.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 12:39:34 Gönderen: hasan1145 »

Çevrimdışı Paytak

• Dük
  • *
Bu nasıl karışık bir oyundur ya :( Malum yerlerden indirdim oynayayım dedim.Ulan ekonomi şanşa halledildi dedim kobaniye gireyim ağzıma vurdular çıktım.oy oranım %100dü

Çevrimdışı hasan1145

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
Bu nasıl karışık bir oyundur ya :( Malum yerlerden indirdim oynayayım dedim.Ulan ekonomi şanşa halledildi dedim kobaniye gireyim ağzıma vurdular çıktım.oy oranım %100dü

Savaş açtığında rakibin seni BM e seni şikayet ediyorlar. Kafana göre savaş açamazsın yada açsan bile karşı tarafı oylama bitmeden fet etmen gerekiyor. Öncelikle karşı ülkede kanıt toplayım bme şikayet edeceksin. Ülke güvenliğini yada dünya barışına tehtit olduklarını kanıtlarsan bm de senin yanında oluyor. Bir şey daha var BM in daimi üyesi olup oylamaya katılabilirsen -bunu yapmak oldukça zor- red oyu vererek BM nin savaş açtığın ülkenin suçlamalarını reddetmesini sağlayabilirsin. O zamanda senin yanında savaşa girip hava ve donanma desteği sağlıyorlar.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 16:46:13 Gönderen: hasan1145 »

Çevrimdışı Paytak

• Dük
  • *
Savaş açtığında rakibin seni BM e seni şikayet ediyorlar. Kafana göre savaş açamazsın yada açsan bile karşı tarafı oylama bitmeden fet etmen gerekiyor. Öncelikle karşı ülkede kanıt toplayım bme şikayet edeceksin. Ülke güvenliğini yada dünya barışına tehtit olduklarını kanıtlarsan bm de senin yanında oluyor. Bir şey daha var BM in daimi üyesi olup oylamaya katılabilirsen -bunu yapmak oldukça zor- red oyu vererek BM nin savaş açtığın ülkenin suçlamalarını reddetmesini sağlayabilirsin. O zamanda senin yanında savaşa girip hava ve donanma desteği sağlıyorlar.
Hocam iç savaş var suriyede.Kobaniden sürekli adanaya hataya saldırı yapıyorlardı.İlk girdiğimde yaptığım eğitimi düzenlemekti %100 oy oldu zaten.Daha fazla asker, polis , öğretmen atadım.Çözemedim terorist gruplarına nasıl baskın yapacağımı.Onun dışında Kobaniye fırat kalkanı operasyonu yaptım.150 K Tanklı birim yolladım. 3'er 3'er gittiler dayak yedim çıktım.Bence videolu veya resimli bir rehber acilen yapmalısın

Çevrimdışı hasan1145

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
Hocam iç savaş var suriyede.Kobaniden sürekli adanaya hataya saldırı yapıyorlardı.İlk girdiğimde yaptığım eğitimi düzenlemekti %100 oy oldu zaten.Daha fazla asker, polis , öğretmen atadım.Çözemedim terorist gruplarına nasıl baskın yapacağımı.Onun dışında Kobaniye fırat kalkanı operasyonu yaptım.150 K Tanklı birim yolladım. 3'er 3'er gittiler dayak yedim çıktım.Bence videolu veya resimli bir rehber acilen yapmalısın

Polis ve asker sayısını arttırdığın zaman hemen artmıyorlar 1 ay veya daha uzun sürebiliyorlar. Ayrıca işsiz nüfusunda olmalı. Onun dışında 150k dediğin haritada tankıs ustune gelince yazansa o anladığım akdarıyla birliğin gücü gibi bir şey 1 tank 1000 oluyor sanırım ama tam emin değilim. Ayrıca işidin oyn başında 80k askeri ve 150den fazla tankı var işide karşı savaşacaksan terör grubuyla savaşıyormuş gibi düşünme bol bol gönder. Askeri şeğir içine sokarken yakınında asker olmayan yollardan sokki onllar gelene kadar daha fazla askerin şehire girmiş olsun.

Eğitim harcaması yaparken dikkat et oyunda en çok para götüren faktörlerden. Hatta oyun başında Türkiyede dış borçlardan sonra en çok para götüren etken eğitim olmakta.

Terörle mücadele için gizli servisten terrörle mücadeleye ayrılan bürtçeyi arttırmalısın. Yıldızları hemen fulleme ekonomin geliştikçe arttırmanı öneririm. Daha sonra terör sekmesine gelip terör örgütlerinin içine adam sokmaya çalışacaksın. Bir süre sonra bakanalrdan biri gelip kanka operasyon düzenleyelim mi diye soruyor. (solda aşağı doğru akan bildirimlerde geliyor.) Onaylarsan operasyon düzenliyorlar. Ben PKK yı 1.5 senede bitiriştim. Şans aktörüde çok önemli oluyor.

İşidle mücadele ederken Suriye değilsen sadece hava saldırısı yaparsın. Ben suriye oynamadığım sürece işidle uğraşmıyorum. İşidin Türkiye kolunu üstte anlattığım gibi yaparak bitirmeye çalışıyorum. Sonrasında sorun kalmaz zaten.

Çevrimdışı BosnianTr

• Kont
  • *
İstediğiniz kadar oynayın, oyunun en büyük fanlarından ve forumda bu konuyu ilk açan birisi olarak söylüyorum bunu. Buglar filan hikaye o bir şekilde hallolur, ama oyunda yalnizsiniz. Mesela arkadaşımız Suriye'ye Fırat Kalkanı harekatı yapmış. Dış güçler Türkiye'yi durdurmak için herhangi bir gizli işe giriyorlar mı ? Ülkelerin Ortadoğu'da çıkarı var mı ? Özgür Suriye ordusunu destekleyebiliyormusun? Dış güçler Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışıyor mu ? Kendilerini geliştiriyor mu ? Cevap Kocaman bir HAYIR. İstediğiniz kadar Fırat Kalkanı harekatı yapın, istediğiniz stratejiyi belirleyin, oyunda strateji belirleyen tek yapı sizsiniz. Aı diye birşey yok.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 14:06:23 Gönderen: BosnianTr »

Çevrimdışı Domuz

oyun çöp o zaman ne diye oynuyonuz madem
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı BosnianTr

• Kont
  • *
Ben oynamıyorum uzun süredir. Bu son oyun çıkınca büyük umutla 1-2 ay oynadım.

Çevrimdışı hasan1145

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
İstediğiniz kadar oynayın, oyunun en büyük fanlarından ve forumda bu konuyu ilk açan birisi olarak söylüyorum bunu. Buglar filan hikaye o bir şekilde hallolur, ama oyunda yalnizsiniz. Mesela arkadaşımız Suriye'ye Fırat Kalkanı harekatı yapmış. Dış güçler Türkiye'yi durdurmak için herhangi bir gizli işe giriyorlar mı ? Ülkelerin Ortadoğu'da çıkarı var mı ? Özgür Suriye ordusunu destekleyebiliyormusun? Dış güçler Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışıyor mu ? Kendilerini geliştiriyor mu ? Cevap Kocaman bir HAYIR. İstediğiniz kadar Fırat Kalkanı harekatı yapın, istediğiniz stratejiyi belirleyin, oyunda strateji belirleyen tek yapı sizsiniz. Aı diye birşey yok.

Oyunda 6.16 sürümünü oynayıp onuda tam anlamıyla oynayabildiğini düşünmüyorum ama neyse oyun hiçmiş gibi anlatma. 1. si kafana göre bir ülkeye gir de tüm dünya sanan asıl savaş açıyor gör. Oyunda gelişmek denilen şey sadece yol köptü yapmak değil oyunda şirketler var ama farkında değilsin. Ne yaparsan ne etkisi oluyor biliyor musun ?

Dış güçler türkiyenin istikarırını bozmaya çalışıyormu ne kadar saçma bir sorudur. Oyunda istihbarat sistemi var gizli işler dediğin ordan yapılıyor. Yapımcılar açık açık ABD türkiyede bomba patlattırma çabalarına giriyor gibi mi gösterecekler. Siyasetçiler çıkıp ABD bunu niye yapıyon deseydi adamlar koyarlardı ama her halkın konustuğunu oyun içine koyacak olsalardı vah onlara  hükümeti kötülemekten kara propokandadan içeri alırlardı herhalde.

Su an ki ülkelerin ortadoğuda gizli bir planı olduğunu sen düşünüyorsun. Adamalra bunu kanıtla sun adamalr oyuna eklesin. Elbette bölgedeki ülkelerin monarjiyle yoneltimeleri vs gibi durumalara bugunde oldugu gibi demokrasi götürmeye çalışıyorlar sağolsunlar(!)

Oyunda yok dediğin şeyler var bazı istekelrinse halkın ağzında sakız olmus siyasette masanın üstünde konusulmayan şeyler. Ulan ABDnin veya bir başka devletin ortadoğuda gizli planı olsa sen nerden bilecen Yapımcılar nerden bilecek.

Oyun alanında tek oldukça da başarılı bir oyun. Oyunda gelişmek denilen şey yol köprü petrol kuyusu yapmak değil. Gidin terör örgütüyle yada muhalefetle oynayın ai ne yapıyor görürsünüz. Daha sonra oyunu anlamadan konusmayın.

Kusura bakma ama hearts of iron 4  kısa sorularda sordugun sorulardan sonra seni ciddiye alamıcam. O basit oyunu bile anlamamışsın. Bu oyunu anlamanı bekleyemicem.

Çevrimdışı kerem1249

Oyunu indirmek için 3 saattir bekliyorum :D Umarım çabalarıma değer.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı emrahkaran

• Köylü
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
Arkadaşlar selamlar

Bazı arkadaşlar oyunda ai olmadığından ve oyunda yalnız olduğundan söz etmiş. Bu oyun ilk çıktığından beri AI mevcut bunuda haftata bir çıkan gazeteyi okuma zahmetinde bulunursanız dünyadaki değişimleri anlarsınız. Oyunda saksı gibi devlet yönetmeyin. Bilhassa gazeteyi okuyun ve politikanızı öyle yapın

Hepinize iyi oyunlar dilerim

Çevrimdışı hasan1145

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
Arkadaşlar selamlar

Bazı arkadaşlar oyunda ai olmadığından ve oyunda yalnız olduğundan söz etmiş. Bu oyun ilk çıktığından beri AI mevcut bunuda haftata bir çıkan gazeteyi okuma zahmetinde bulunursanız dünyadaki değişimleri anlarsınız. Oyunda saksı gibi devlet yönetmeyin. Bilhassa gazeteyi okuyun ve politikanızı öyle yapın

Hepinize iyi oyunlar dilerim

Sonunda bana destek çıkan biri var. Oyunda gazeteden ziyade girip muhalefet partiyi seçip oynasalar ai ne yapıyor çok iyi görecekler. Adamlar politika similasyonu olan bu oyunu eu4 gibi daha çok savasa odaklı bir oyun olarak dusunuyor.

Çevrimdışı man_27

• Asil
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
arkadaşlar 6.16 sürümü oynuyorum fakat bana çok yavaş geldi sürekli kasıyor diğer sürümlerin patch ve küreklerini bulabileceğim site önerir misiniz ?

Çevrimdışı hasan1145

• Şövalye
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
6.16 dışındasürümü yok piyasada. oyun yılları çok hızlı akmıyor zaten. 30 sn ayarda otomatik bırakmak yerine direk gün gün atla daha hızlı zaman geçer öyle

Çevrimdışı Baris

Savaşa odaklı oyunların bazıları oldukça detaylı vakit ayırma ve strateji input içerebiliyor ki emekli olup tüm mesai bunlara ayırmak gerekiyor.  8| (bir turun hakkıyla tamamlanması 6 saati alabilir) fakat bu oyun üzerinden benim şüphem güncele ilgisi olanlar üzerinden odak noktası oluşturması. Oyuna ilgisi olanlar bence ufak bir rehber hazırlarsa fikir sahibi olunabilir.

Çevrimdışı kerem1249

Oyunu ben kuramadım :) Şimdi denemeden satın da almak istemiyor insan. Sanırım ben oynamayacağım.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2016, 13:31:59 Gönderen: kerem1249 »
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı emrahkaran

• Köylü
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
Arkadaşlar selamlar

Bence aslında bu oyundan çok bir jeopolitikal simulasyondur. Bazılarınız bilir sanırım.Birzamanlar Balance of power diye bir oyun vardı. bu oyunda sadece abd veya sscb ( sovyetler birliği) mevcuttu.Sonra süper power 1 ve 2 serileri çıktı.Ardından geopolitical simulator  1,2,3 ve enson olarak 4 (power & revelation ),bu oyunlar birsavaş oyunu değil, içinde savaş da barındıran bir oyundur amaç sadece savaş yapmak değil oyun içinde ki devlet başkanlarının dediği gibi son çare savaştır. bu oyunu yavaş yavaş oynarsanız aslında dünyada neler olup bittiğini de anlarsınız. onun için bu oyun herşeyden evvel iyi bir ingilizce gerktirir.Yoksa google hazretleride yardımcıolur. oyunu anlayıp ve politakalarınızı düzenli bir şekilde yapmanız için gazeteleri okuyup iyi anlamalınız. Burada bazen size karşı bir eleştiri, bazen bir mennuniyet yazar. Eğer muhalet partilerle başlarsanız iktidarı devire bilirsiniz. Örnek ben sudi arabistanda karşıt görüşlü bir oluşumla başlayıp kraliyeti devirmişdim. (yanlız anlayamadım ülkelerde rejim nasıl değişir onu bir türlü bulamadım bulan varsa anlatsın onuda öğrenelim ). sizlere iyi oyunlar ve ülke yönetmeler dilerim.

Emrah Karan

Çevrimdışı Baris

Simulatör tabiri hem politik hem de askeri simulasyonlarda kullanılır. World in Flames, GG War in the east, Operational art of war,
Command: Modern Air / Naval Operations gibi bir çok oyun simulatör sınıfına girer. Mesela Operational art of war'un bazı senaryoları İspanyol ordusunun subay eğitimlerinde kullanılıyordu. Kullanım kitaplarının bazıları ana dili İngilizce olanı bile zorlar. Burada bahsettiğin oyunun tarihi ile ilgili bilgi çok yerinde olmuş. Fakat evvel bahsettiğim oyunlara nazaran stratejik temel var mı onu merak etmiştim. Ufak bir rehber veyahut hikaye yardımcı olur.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.