Gönderen Konu: Oyunlardan Çektiğiniz Videolar  (Okunma sayısı 32156 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Re-Doom

• Kaptan
  • *
  • GeneralTzschück
Ynt: Oyunlardan Çektiğiniz Videolar
« Yanıtla #60 : 20 Ocak 2015, 13:00:49 »
Celebrimbor olayına gelirsek kitapta özellikle elflerde bu tür ruh kavramı yok. Yani oyuna eklenmesi büyük bir hata lakin bütün başarılarını göz önünde bulunduru görmezden geldiğim bir hata. Ben Mordor havasını çok iyi bir şekilde aldım benim için bu yeterliydi zaten ana hikayeden hiçbir beklentim yoktu.

Modor güzel yansıtılmış.Orası güzelde haritanın büyüklük oranını ile doluluğu az.Gerçi ne olacaktı ? Mordor burası.Hikaye dediğim gibi sıradan intikam hikayesi.Ama benim beklentim vardı."Umut fakirin ekmeği" derler ya,her CoD "oyununda bu kez düzeltebilirler" diye alıp oynamam filan.Bunda da öyle bir umudum vardı.

Kesinlikle para kaygısıyla yapıldığına inanmıyorum oyun dünyasına nemesis sistemini getirmiş bir oyundan bahsediyoruz Ac unity dahi bu sistemi kopyalamaya çalıştı.

Nemesis sistemi mantık olarak güzel lakin bana öyle devrimsel bir özellik olarak gelmedi.Ama bu da olmazsa oyun biraz daha yavan kalırmış.Olması iyi olmuş.

Ben oyuna büyük bir ön yargıyla baktım duyurulduğundan beri örneğin karakterin yüzü benim için yeterli değildi grafiksel olarak harika olan oyunda karakterin yüzü PS3 devrinden kalmaydı bu benim için büyük bir eksi lakin dediğim gibi diğer yanlarıyla bu eksiyide kapattı.

Grafik yönünden pek  bir beklentim yoktu zaten. Ben oyunda grafiğe pek takılmam.Hikaye ise kutsaldır.Hikayesi atmosferi ve atmosfere bağlı olarak dünyası güzelse oyunda güzeldir.Lakin oyunda hikaye vasat.Hikaye benim için oyun kendisi olunca da oyun da vasat oluyor.

Elflerin yeniden dirilme olayı tıpkı Gandalf'ın gibi çok karışık ve tek düze görülen bir olay. Her ölen elf yeniden dirilmiyor. Glorfindel örneği birazçık şahsına münasir bir olay zira onun gibi yeniden dirilen elf yok. Hayalet veya ruh olayı kitapda sadece insanlarda var. Buda lanet yada büyüyle oluyor örneğin Dimhold'da yaşıyan kabile insanları buna güzel bir örnek yada 9 insan kralıda güzel bir örnek olabilir. Ama dediğin gibi Elflerde böyle bir durum söz konusu değil ve oyunun son yıllarda çıkmış en iyi lotr oyunu olmasına rağmen bu hata benim için önemli bir yerde ve ikinci oyunda bu hatayı görmeyeceğimiz için mutluyum. (Umarım görmeyiz la)

İşte geldik benim aklımı çok kurcalayan yere.Çok çelişkide kaldım.Olur mu olmaz mı ? Benim kararım olmazdı açıkcası.Bu da dediğim "Ufak -basit- göndermeler" yani Celebrimbor olayı sadece "Bakın bu LoTR oyunu.Elf var.Gondor var.Ork var." diye koyulmuş bir şey.Smeagol'un görünmesi de aynı kapıya çıkıyor.

Alıntıladığınız gibi elflerin geri fiziksel özellilkerini kazanması neredeyse imkansız (Orta dünya'ya gelen) bu yüzden glorfindel güzel bir örnek lakin celebrimbor olayı hikayeye göre büyük bir hata ve yalandan ibaret. Oyunda anlatıldığı gibi bir elf ruhunu geri çağırıp onu bir bedene kilitlemek çok absürt.

Üste belirtiğim gibi "Bu da dediğim "Ufak -basit- göndermeler" yani Celebrimbor olayı sadece "Bakın bu LoTR oyunu.Elf var.Gondor var.Ork var." diye koyulmuş bir şey.Smeagol'un görünmesi de aynı kapıya çıkıyor."
wow, such protest, much democracy, very ban, wow.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.