Gönderen Konu: Masters Of The World -RON 3-  (Okunma sayısı 37311 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
Ynt: Masters Of The World -RON 3-
« Yanıtla #100 : 24 Şubat 2014, 00:06:12 »
Oyunsal problem.
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 25 Şubat 2014, 00:17:19 »
Arkadaşlar oyunu açına subside yaıyorum sektorleri.Ulkelere mal satmaya baslıyorum antlasmalarla.Birden benm buyume %30ları geçiyo suan %40. bu seferde enflasyon 2 den 16 lara fırlıyo fazileri arttırıyom ama nafile.nasıl buyucez ?

Çevrimdışı PERSIAN

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 25 Şubat 2014, 13:41:13 »
Bende enflasyon düşüyor. Sen borç ile büyüyorsun muhtemelen. Büyüme oranın da bunu gösteriyor. Gerçi 40% büyürken 16% enflasyonun zararı var mıdır bilmem.

Çevrimdışı yigitcan57

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 28 Şubat 2014, 18:20:40 »
Beyler sizin oyunda savelerinizde sıkıntı yok değil mi ?
Oyunu alan var mı bu arada  ???

Çevrimdışı lunarhuman

• Yaya
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 16 Haziran 2014, 15:16:21 »
Peki ben ulkemi sovyetler gibi,yugoslavya gibi sosyalist ve merkezi ekonomi yapmak istiyorum.turkiye ile oynuorum.butun sektorleri millilestirdim ama kabul edilmedi.nasil yapilmali ?
Yapılır nasıl yapılır diğer partilerle oyuna başlamak için oyunun başında seçenek var oppositeyle başlıyordu sanırım.orda sosyalist parti var.Ama başlar başlamaz öyle olmuyorsun ekonomini geliştir karşı partilere rüşvet verdikten sonra parlamentonun gücünü gücü yok de. Ama söyleyeyim çok isyan çıkar dikkat et. sonrada bütün kararların oylanmadan kabul görür. bu sayede bütün endüstriyel tarımsal ve hizmet sektöründeki ulusallaştırma bölümlerini tek tek public yap. ama şöyle söyleyeyim eğer yaparsan kesinlikle o sektöre para yardımı yapman lazım ve ne kadar işçi koyacağını ve ne kadar maaş vereceğini sen belirlediğinden bayağı uzun iş. bide onu yaptıktan sonra company taxtan gelen vergi düşüyor. ama işçi olayını sen belirlediğinden işsizlik oranıda düşüyor.

bu arada bu benim yaptığım ülke ama hırvatistanla olan savaşıma ab(geriye kalanlar) savaş açınca oyun dondu devam edemiyorum ^^. yani kaç günlük emek boşa gitti oyunun öyle bir olayı var dünyayı ele geçirmek için müthiş bir bilgisayarınız olması gerekli.:'(

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 17 Haziran 2014, 22:52:19 »
Oyun bende bir süre sonra saat 23.00 oldugunda her o saate azcık donuyor sonra devam ediyor.Bana kafayı yedirtiyor.

Çevrimdışı lunarhuman

• Yaya
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 18 Haziran 2014, 03:42:27 »
Oyun bende bir süre sonra saat 23.00 oldugunda her o saate azcık donuyor sonra devam ediyor.Bana kafayı yedirtiyor.
işte bendede 23:00da tamamen gider oldu artık. zaten askeri haritaya geçtiğimdede donmaya başlamıştı. en son yeni oyuna başlamak zorunda kaldım :'(

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 18 Haziran 2014, 11:41:21 »
Oyunu geniş açıdan oynamamaya bakın.Grafikleri en aza indirin.Ani tıklamalar yapmayın,kasılmalara sebep oluyor.
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Oğuz Kağan

• (NeoEgenazi)
  • Sipahi
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 21 Haziran 2014, 19:37:52 »
1 day 30 second yaparsanız donma en aza iniyor 23.00 da :D ama 10 second daha iyi  tbrk*

Çevrimdışı PERSIAN

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 23 Haziran 2014, 18:00:14 »
Para hilesi var mı?

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
    • Murat Deniz | Özel web sitesi ve grafik tasarım hizmetleri.
« Yanıtla #110 : 23 Haziran 2014, 18:51:51 »
1-ŞU OYUNUN TÜRKÇE YAMASI NE ZAMAN YAPILABİLİR. BİR GRUP KURABİLİRMİYİZ
2-TÜM HİLELERE RAĞMEN OYUNU TAM ANLAMIYLA ANLAMIŞ VE BİLEN KİŞİ ANLATABİLİRMİ
3- ŞU FORUMDA HEP EU4 - V2 - HOİ BAŞKA Bİ ŞEY YOK GİBİ. ŞU OYUNUDA GÖRSELER NE GÜZEL OLCAK.

:&

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 23 Haziran 2014, 19:57:18 »
Dediğin oyunları toplasan bu oyun kadar detayı yoktur.Bu tarz oyunlar her yiğidin harcı değil...
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 23 Haziran 2014, 23:22:05 »
keşke tüm forum. şu oyunada özen göterse. türkçe yamalı orjinali çıksa anında nekadarsa alıcam. sevabına internete dağıtacam. :)

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #113 : 24 Haziran 2014, 01:52:04 »
keşke tüm forum. şu oyunada özen göterse. türkçe yamalı orjinali çıksa anında nekadarsa alıcam. sevabına internete dağıtacam. :)
Bu oyunun ülkemizde ciddi anlamda bir kitlesi oluşmuş olsa eminim Türkçe dil desteğide gelir oyuna, yada komple paket satın alınıp kafamıza göre modlayıp sonra Türkçe dil desteği falan koyabiliriz.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 24 Haziran 2014, 05:35:06 »
Mod tool geldi yeni sürümüyle ama dil modlanabilir mi bilmiyorum. Oyun dünyada da pek yaygın değil. Son dönemde türünün iki öğreğiden bir tanesi. Maalesef biz oyun piyasa da iken değilde yapımcı firma mezarı boylayınca değerleniyor... :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 24 Haziran 2014, 11:07:22 »
Mod tool geldi yeni sürümüyle ama dil modlanabilir mi bilmiyorum. Oyun dünyada da pek yaygın değil. Son dönemde türünün iki öğreğiden bir tanesi. Maalesef biz oyun piyasa da iken değilde yapımcı firma mezarı boylayınca değerleniyor... :smoking:
Dediğin oyunları toplasan bu oyun kadar detayı yoktur.Bu tarz oyunlar her yiğidin harcı değil...
Söylediklerine tamamen katılıyorum.
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 24 Haziran 2014, 15:19:36 »
Ekip olusturalım . isleri paylastıralım . tek tek tum dosyaları inceleyelim elbet bir yerde koz verecektir. Sadece giris menuleri ve oyun icindeki menuleri ve bug actigimizdaki reform vb. Seyleri turkcelestirdik mi yeterli olacaktir diye dusunuyorum. Ben hafif hafif baslamayi dusunuyorym mslum kpss var. Daha yeni unoverste sinavindan ciktim

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 24 Haziran 2014, 17:45:02 »
İlk olarak bu oyun çok ağır bir İngilizce gerektirmiyor (temele ininceye kadar) dediğin gibi  bir Türkçe çeviri hiçbir işe yaramayacaktır ülke isimlerini bir kaç paneli ve bir iki eventi Türkçeye çevirmek maalesef ne lokalizasyon ne de oyuncular için çözüm oluyor. Zaten oyunun zorlayan kısmı kullandığı İngilizce'den ziyade detaylı olması yani bir İngiliz'de oynarken zorlanıyor çünkü normal bir strateji oyununa göre çok daha fazla ayrıntı ve gerçekçilik barındırıyor oyunu çözene kadar bu da büyük bir sorun oluşturuyor bu yüzden ben oynamıyorum. Türkiye'de bir kaza oluyor halk sokaklara dökülüyor Türkiye'yi doğru yapamamışlar %50'mi evde tutamıyorum onlarda sokakta.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2014, 17:49:42 Gönderen: Franz »
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Oğuz Kağan

• (NeoEgenazi)
  • Sipahi
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 25 Haziran 2014, 16:29:28 »
Geopoliticial simulator 1 bence deneyin hız sorunu konusunda sorun yoktur ben denicem o kadar kötüye benzemiyor hoi 2- hoi 3 arasındaki fark gibi hatta daha az :D

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 25 Haziran 2014, 21:13:59 »
Bu oyunun zamanla kasması ve yavaslamasını nasıl çözeriz ?