Gönderen Konu: Football Manager/Championship Manager Genel Sohbet  (Okunma sayısı 40432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Football Manager/Championship Manager Genel Sohbet
« Yanıtla #240 : 18 Aralık 2014, 00:47:43 »
Manchester United'ı aldım.Beklediğim gibi kolay kariyer olmayacak anlaşılan.Avrupa'ya gidememek çok etkilemiş ve oyuncularınızdan bir kısmı mutsuz.Ayrıca Di Maria dan başka iyi kanat oyuncunuz yok mutlaka takviye lazım fakat Manchester ayarında bir futbolcu zor.7 maçta 3 galibiyet 2 mağlubiyet 2 beraberlik 7. sıradayım liderin 6 puan gerisinde ne olacağını çok merak ediyorum.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 18 Aralık 2014, 01:30:55 »
O zaman sana oyun içi editor lazım. Ayrıca dediklerine gülüyorum sebebi. Var olan bir ligte yabancı sınırı kaldıramazsın. Bütün ülkeyi sil baştan yazacaksın bununla uğraşmak istemeyenler için kıta ekleyerek yapıyorlar bu işi. İşi basite indirgiliyorlar. Oyunu hiç açmadan direk editorlar Türkiye ligini baştan silip yeniden yazdım. 5 sene sonra dünyanın en popüler ligi olacak. O takım bende olsa premier liginin altından girer üstünden çıkarım. Kesinlikle kötü bir takımda değilsin. Eğer bir galibiyet serisi yakalayabilirsin ligde seni kimse tutamaz... :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 18 Aralık 2014, 01:38:01 »
O zaman sana oyun içi editor lazım. Ayrıca dediklerine gülüyorum sebebi. Var olan bir ligte yabancı sınırı kaldıramazsın. Bütün ülkeyi sil baştan yazacaksın bununla uğraşmak istemeyenler için kıta ekleyerek yapıyorlar bu işi. İşi basite indirgiliyorlar. Oyunu hiç açmadan direk editorlar Türkiye ligini baştan silip yeniden yazdım. 5 sene sonra dünyanın en popüler ligi olacak. O takım bende olsa premier liginin altından girer üstünden çıkarım. Kesinlikle kötü bir takımda değilsin. Eğer bir galibiyet serisi yakalayabilirsin ligde seni kimse tutamaz... :smoking:

Ya aslında oyundaki ilk kariyerim olması sebebiyle bu kadar galiba.Çünkü bir oyuncu oynamadığı zaman diğerleri gelip tepki veriyor takımda huzursuzluk çıkması gibi olaylar eklenmiş.Baş etmek çok zor gibi bunlarla.Son 5 maçımda 1 galibiyet 4 beraberliğim var.İlk başlarda 3-4-1-2 ile başladım daha sonra 4-2-3-1 e döndüm.Oyunu çözmek çok zor gibi sanki Avrupa olayı baya baya etkilemiş.Para var ama gelecek iyi oyuncu yok.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 18 Aralık 2014, 01:48:36 »
Kadroyu bilmiyorum ama büyük takım. Yanlış taktik ile başlamıştır. Klasik 4-4-2 den başlayıp ona göre nabiz yoklayacaktır. Bir de hazırlık maçlarını kek takımlarla yap sezon öncesi moral victory yaparsın... :smoking:

İlk kariyer için banko takımlar seç eğer fm ilk kez başlıyorsun. Taktiğim normal taktik 4-3-2-1 Ziraat kupası taktiği bazen 2-2-3-3... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 18 Aralık 2014, 15:54:16 »

Ligdeki son puan durumu.

Bu da sondan 1 önceki Manchester Derbisi.City liderdi ve bu kadar fark olabileceğini düşünmemiştim.Bu maçta ilk defa rakip hakkında olumsuz şeyler söyledim ve sanırım tesiri olmuş olabilir.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 18 Aralık 2014, 17:15:51 »
İyi gidiyorsun liverpool iyi performans sergilemiş...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 19 Aralık 2014, 23:08:05 »
Aynen Liverpool baya bi iyi oynuyor.Bu arada oyuncumu kiralık gönderdiğim takımın menajeriyle etkileşim kuramıyorum hata mı bu acaba ? Diğer menajerlerle de görüşme yapamıyorum sadece basın aracılığıyla muhatap olabiliyorum.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 23:12:10 Gönderen: ardabeg »

Çevrimdışı PERSIAN

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 22 Aralık 2014, 12:07:38 »
Çok ülke ve küçük database mi, az ülke ve büyük database mi tercih edilmeli oyuncu çeşitliliği bakımından?

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 22 Aralık 2014, 18:47:24 »
Uzun oynayacaksın küçük daha iyi ileride data çok birikiyor çok ülke 5 ülke iyidir bir tanesi ana ülke diğerleri ise sadece üst lig olsa yeter... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı PERSIAN

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 22 Aralık 2014, 19:37:28 »
Peki hangi kriterlere göre seçeceğim ülkeleri?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 22 Aralık 2014, 20:29:13 »
Almanya, Brezilya, Arjantin, Fransa, İngiltere, Hollanda, İtalya. İlk üçü kesin olsun.

Regen çıkma ihtimaline göre seçer millet. Regen çıkma ihtimali demek oyuna ikinci sezondan itibaren yeni eklenen kaliteli oyuncuların hangi ülkeden çıktığı demek. Bu kalitenin en yüksek olduğu ülkeleri tam bilmemek ile beraber yukarıda yazdığım 3 ülke banko olmalı.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 20:32:53 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı PERSIAN

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 22 Aralık 2014, 21:09:54 »
Şöyle birşey buldum: http://www.passion4fm.com/football-manager-scouting-regions-nations-youth-rating/

Almanya, Brezilya, Arjantin, Fransa, İtalya ve ek olarak İspanya en iyiler. Hollanda, İngiltere, Meksika ve Türkiye belki şüpheli. 10 tane oluyor böyle.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 22 Aralık 2014, 21:39:19 »
Evet değişiyor birkaç senede bir sanırım. 15 yıldır ara ara oynadığım için oyunu sürekli takip etmiyorum. Cm0102 oynarken Win 98 Se kurulu idi herhalde pc'de ;D

Çevrimdışı PERSIAN

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 22 Aralık 2014, 21:50:35 »
Regen iyi de yabancı sınırlaması olmayan ülke var mı bir de? Ya da en regen dostu ülkeler?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 22 Aralık 2014, 22:21:21 »
Hımmm, Eğer Türk vatandaşı olma süresini 10 yıldan 5'e indirirsen fmrte yada Fm'nin kendi editörü ile Türkiye uygun bence. Ben Fener ile gayet iyi idare ediyordum. Şöyle ki 18 yaşında alıyorsun 4-5 sene Türk takımlarında yada pilot kulübünde kiralık oynatıyorsun daha sonra Türk oluyorlar zaten :)

Ama eskiden regen oyuncu 16 yaşında da olsa transfer edilebilirdi ve bu gerçek fm'nin olduğu kadar gerçek dünyanın da exploit yada 'abuse'ü olduğu için (Arsene Wenger sağolsun Afrika'dan çevik olan baldırı çıplak külotlu ne kadar sokak çocuğu varsa toplayıp toplayıp Arsenal altyapısına aldığı için yani bu exploiti o kadar çok kullandığı için milletin gözüne batmaya başladı.) hem gerçek hayatta hem de oyunda Brezilya Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerinden 18 yaş altı oyuncu transfer etme yasağı kondu. ;D

Yani birkaç oyun önce bu çocukları 16 yaşında transfer edebiliyor ve 21 yaşında Türk yapabiliyordun. Ama genede şu anki hali bile olur bu olay. İngiltere dersen son oyunda hiç takım seçmedim oradan yani alabilir misin bilemiyorum ama zaten seçtiğin regen çok iyi ise milli takımda da oynuyordur ve transfer de sıkıntı çıkmaz sanırım. Ama işte biliyorsun 3 eu dışı hakkın var İngiltere'de... Orada da Avrupa'dan aldıklarını oynatır, Güney Amerikalıları kiralık yollarsın millete.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 22:22:50 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Karahan

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #255 : 22 Aralık 2014, 22:38:00 »
Alıntı
Arsene Wenger sağolsun Afrika'dan çevik olan baldırı çıplak külotlu ne kadar sokak çocuğu varsa toplayıp toplayıp Arsenal altyapısına aldığı için yani bu exploiti o kadar çok kullandığı için milletin gözüne batmaya başladı.

:D :D

Çevrimdışı PERSIAN

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 22 Aralık 2014, 23:05:00 »
Evet 18 yaş sınırını ben de farkettim ama anlaşmayı şimdi yapıp transfer tarihi için 18 yaş bekleniyor. Transfer edememe durumu yok denebilir aslında. Editör kullanmak gerçekçiliği bitiriyor. Tercih etmiyorum. Türkiye'deki yabancı sınırlaması sıkıntı. Gloucester City ve Fenerbahçe ile iki denemem oldu. Şimdi büyük bir lige musallat olmak istiyorum. :)

Çevrimdışı Karahan

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 22 Aralık 2014, 23:19:45 »
7+3'ü kullanıyorum ben, zaten ileride de değişmemesi pek mümkün değil. Ülkede alttan oyuncu gelmedikten sonra bu kuralı nasıl uygulamaya devam ediceksin, uygulasan bile altyapıyla antrönörlükle ilgili bi gelişme göremiyorum ben.

Çevrimdışı PERSIAN

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 23 Aralık 2014, 02:05:47 »
Altyapıdan çıkarmaya çalışsam regenleri ciddi anlamda daha başarılı olur mu diğer ülkelerden bulup getirmeye göre?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 23 Aralık 2014, 02:18:04 »
En üst seviye Altyapısı olan kulüplerin bile ortalama adam çıkardıklarını düşünürsek, you are wrong. Manchester Arsenal gibi takımlar bile gidip Brezilya'dan kara çocukları toparlayıp getiriyorlarken senin bunu başarabilmen biraz zor. Yani wonderkidler'den bahsediyor isek geçerli bunlar. Wonderkid'ler her sene çıkmayabilir illa çıkacak diye bir şey yok yani.

Ama bu oyunda regen almak çok zor. Bak mesela ben bunu buldum.

16 yaşında iken

(aç/kapa)

17 yaşında iken

(aç/kapa)

22 yaşında muhtemelen bir defans için en önemli özelliklerden top kapma, kafa vuruşu, Agresiflik, Cesaret, hızlanma, kararlılık gibi özellikleri en az 19 olacak çoğu 20 bile olur.

Ama bu da son 2 yıldır olan bug.

Bunlardan sonra oyundan soğudum. Belki Fmrte malum yerlere düşerse bu adamı editör ile 2.5m€'ya alırım ve kimse bana hile yapıyorsun diyemez :) Adamı oyuna girdiği günden beri izliyorum. Kimse kusura bakmasın ama bana 60m€ fiyat çeken kulüpten, gözümün önünde Manchester'ın gelip 10m'ya alıp gitmesini seyredemem.  :smoking:
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2014, 02:24:21 Gönderen: Gregory »