Gönderen Konu: Total War Campaign Görüntüleriniz  (Okunma sayısı 99269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Probang

Total War Campaign Görüntüleriniz
« : 10 Ocak 2012, 00:12:37 »
Oyunlarınızdan güzel bulduğunuz adlı konuda son mesajların ve resimlerin hepsi tw ile ilgili. Ayrı bir başlığı hakediyor bence.
Mod: Rome Surrectum 1.6a
Oyun:  Rome Total War
Ülke: Roma Cumhuriyeti
Tarih: 473 AB(Roma takvimi)
Zorluk:Very Hard,VeryHard

Oyuna başladığımda ile epir krallığı ve kartaca ile savaşta idim. Çok büyük ve güçlü bir general olan Pyrrush Epirus tarentumda bulunuyordu. Ordusunda filler vardı. Buna göre bir saldırı planı hazırladım.Gelişmiş barbarlara karşı alp dağlarında ve kuzey italyanın batısındaki dağlarda Titus Marcus komutasında büyük bir ordu(1,2 full) koydum. Fortlarla desteklenmişti. Ani bir barbar saldırısı almayacaktım. Güney için ise garnizonlar hariç tam 3 full ordu oyuna göre 20000 bin kişilik(bu RTW dinamiklerine göre büyük bir ordu)cumhuriyet lejyonunu görevlendirdim. İlk 4000 kişilik lejyon epir ve yunan müffetiklerini italyadan atacak italyan garnizonu destekleyecekti. Başına romanın en deneyimli generalini getirdim.
8000 kişilik bir ordusu ise Kuzey italya'dan dalmaçya kıyılarındaki epir şehirlerini alarak yunanistana doğru ilerleyecek.
Diğer 8000 kişilik ordum ise Roma donanması desteği ile sicilyaya doğru yol alıyor. Bu orduların başlarında deneyimli generaller var.

Güney italyayı alacak olan 4000 kişilik ve tüm italyan garnizonu destekli(4000 fakat dandik askerler(hashatiler)) ordu tarentumu kuşattı. Pyrhuss Epirus hemen ordusuyla Tiberius Maxiumus komutasındaki orduya saldırdı. Şehirdeki kuşatmayı kaldıran Roma ordusu kıyıya doğru kaçtı. Pyrrush gene bir saldırı yaptı. Bu sefer Roma ordusu ona karşılık verdi.

Savaşın başlarında Roma lejyonları dağı tırmanarak dezavantajlı bir biçimde epir ordusuna saldırdı. Yoğun mızrak ateşinde kalan filler korkarak roma ordusunu çiğneyince roma ordusu ağır bir yara aldı. Fakat sayı üstünlüğü avantajı sayesinde bu önemli değildi. Roma süvarileri taktiği uygulamak için epir süvarilerini etkisiz hale getirdi. Merkez cephede savaşan pyrrush roma piyadaleri tarafından öldürüldü. Tüm roma birimlerinin yenilmesi kesindi. Epir süvarilerini etkisizleştiren roma süvarileri kanatlardan tırmanarak epir hattının arkasına geçti.
Epir mızrakçılarına arkadan saldıran süvariler düşmanı hezimete uğrattı.
Savaş Romanındı!
Savaş sonunda tarentum cannea güney italyada kuşatılırken adriyatikte 1 epir şehri ele geçirildi. Sicilyaya ise Roma donanması ulaştı roma ordusu sicilyaya çıkıyor!

2.1 e şans vermeyi düşünüyorum eğer gene sarmaz ise 1.6 dan devam edeceğim ;)

« Son Düzenleme: 03 Ocak 2016, 23:22:26 Gönderen: Gregory »
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Total War Campaing Görüntüleriniz
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2012, 00:13:59 »
1.6 oynadığına inanamıyorum. :S
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2012, 17:10:35 »
1.6 yı daha çok sevdim :D RS 2 de çıkan İsyancı Romalılar can sıkıyor.
Steam

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2012, 17:12:36 »
RS2 oynadım ancak bir süre sonra savaşlar'da kasmaya başladı bende sildim 1.6 'da böyle bir sorun var mı ?

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2012, 17:14:14 »
RS2 oynadım ancak bir süre sonra savaşlar'da kasmaya başladı bende sildim 1.6 'da böyle bir sorun var mı ?
1.6 daki kaplamalar eski ve düşük sistem isteyen kaplamalar. RS2de kaliteli kaplamalar , bir çok ve bina olduğu için oluyor.
Steam

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2012, 17:16:10 »
Rica etsem 1.6'nın linkini göndermen mümkün mü ?

1 linkten fazla ise ana sayfayı göndersen'de olur
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2012, 17:16:29 Gönderen: Joker »

Çevrimdışı mithrandil

• Moderatör
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2012, 19:03:19 »
Yüklüyesim geldi şimdi. :alien:
Paralel Admin

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2012, 19:45:41 »
Rica etsem 1.6'nın linkini göndermen mümkün mü ?

1 linkten fazla ise ana sayfayı göndersen'de olur
Burada ;
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1613
Eğer ingilizcen yoksa(ki sanmıyorum)direk linkleri verebilirim.
Steam

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2012, 21:11:41 »
Steam

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2012, 21:14:09 »
Roman Rebelsler diye eklenilen gıcık olduğum şey olacak diye korkudan 3500 kişilik ordum ile hannibalin ordusuna saldırdım. Grafik ayarları ile ilgili sorunlarım yüzünden savaş hezimetti. Nedense kasma var ;(
Hannibal ve ordusu kaçan ordumu Arettiumda yakaladı. Savaşı kaybedersem Roma için zor günler bekliyor olucak.
Ariminumdaki kartaca ordusuna başkent romayı koruyan lejyonlar gönderildi. Güney İtalyadaki Populist isyanlarına karşı Capuya sığındım. İsyanların nedeni hannibalmiş. Madem isyanlar sonucu bu kadar güçlü ve güzel ordu çıkarabiliyorsunuz isyandan önce neden o ordunuzu vermedinizde hannibali yenelim ?
Ayrıca sicilyada bulunan cornelius scipio ile kartacaya çıktım. Başkent kartacayı ele geçirdim. Şehir nufusunun %75 ini öldürdüm. 20000 kişi öldürüldü. Şehir şuan elimde. Yakınlarda kartaca ordusu görürsem kartaca şehrini yakıp yıkıp italyaya geri döneceğim.

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2012, 21:17:30 Gönderen: Probang »
Steam

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2012, 17:35:40 »

Şehirlerin getirileri ilerleyen yıllarda çok güzel oluyor.
Not: bu resim bana ait değil.
Steam

Çevrimdışı VII.Cem

• Sipahi
  • *
  • Üye ama Gururlu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2012, 22:43:23 »
Kırmızılar ülke mi?   :knife:

NOT:ETW'nin resimleri nereye gidiyor?(sildi ve orjnaldi bir ara rastladığımı hatırlıyorum.)
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2012, 22:44:24 Gönderen: VII.Cem »
M'kay

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2012, 22:45:32 »
Kırmızılar Roma İmparatorluğu Doğusundaki Mısır ve Anadoluya hakim eflatun renkleteki Mısır yani ptelaomaie en doğudaki devlette Partlar.
Steam

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2012, 13:46:51 »
Eski oyunlardan;

Steam

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2012, 00:41:09 »
Shogun 2 tüm dlc lerini aldım  ;D  rise of samurai

« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 00:49:33 Gönderen: batufb94 »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2012, 08:05:09 »
Shogun 2'yi oynadım çok beğendim. Müthiş bir oyun olmuş. Ve benim için en önemlisi de Empire ile gelen yeni Total War motorunu benimsememi sağladı.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Kenjiro

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2012, 10:50:49 »
NTW de güzeldir. tbrk*

Çevrimdışı mithrandil

• Moderatör
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Şubat 2012, 12:32:03 »
Cesaret dediğin budur işte! Bana karşıdaki gibi tonla yeniçeri değil 1 tane cesur asker yeter  :jester:
Paralel Admin

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #19 : 20 Şubat 2012, 17:18:04 »
Shogun 2'yi oynadım çok beğendim. Müthiş bir oyun olmuş. Ve benim için en önemlisi de Empire ile gelen yeni Total War motorunu benimsememi sağladı.
Şimdi bundan sonra yapman gereken ETW 1.6 Patchlenmişi isvahsamın türkçe yamasıyla oynaman yada napolyon totalwarı oynamak olmalı. Ozaman müthişi görürsün asıl ;)

Steam