Gönderen Konu: Total War Campaign Görüntüleriniz  (Okunma sayısı 101837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Probang

Ynt: Total War Campaing Görüntüleriniz
« Yanıtla #60 : 04 Mart 2012, 17:17:05 »
Tam 5 yıl boyunca sessiz bir dönem.
Sadece denizlerde ufak tefek çatışmalar yaşandı. Korsanlarla mücadele edildi.
Tüm ülkede yeni teknoloji sayesinde gelişmiş sulama alanları kuruluyor. Kıtlık bitmek üzere.
Ayrıca Başkent Tosa'da çıkan 2 isyanda 2 önemli general kaybedildi.                         
1558 Kışına gelindiğinde Chosakabe klanı ve halkı artık doya doya yemek yiyebiliyorlardı. :P

1559 yılı kışında Shimazu Daimyosu Tonicka ve dev ordusu Aki önlerine geldi.
1559 Baharında Chosakabe ve Daimyosu Kunichika Aki önlerinde Shimazu ordusuna saldırıya geçti.
Her iki klanın kaderini belirleyen savaş başlıyor;

Shimazu ve dev ordusu;

Büyük Çoğunluğu Okçu Samuraylar'dan oluşan Choakasabe ordusu;

Chosakabe ağır adımlarla Shimazu birliklerine yaklaşıyor.

Büyük savaş başladı.

Fakat Shimazu orduları beklenmeyen bir hamle ile geri çekildi.

Shimazu birlikleri savaş alanındaki tepeye doğru geri çekiliyordu. Orada avantaj kazanacaklardı.
(Bunu görünce yok artık dedim. S2TW Aisi kendini aştı. Birkaç birimini önde bırakıp tepeye çekildiler.

Shimazu Takashi savaşı arkadan izliyor:

Chosakabe birlikleri Shimazunun yaptığı tuzağa düşmedi. Ve tepe yamacında durdu.

Shimazudan karşı hamle geldi. Tüm shimazu ordusu tepeden hızla chosakabe birliklerine saldırdılar.

Savaş meydanına ölüm yağdıran Shimazulu tüfekçiler ve okçular;

O sırada Shimazu Takashi savaş meydanında öldürüldü. Tüm Shimazu ordusunun morali aniden düştü. Ağır bir yenilgi aldı Shimazu.

Chosakabe Hristiyanlaşmış Shimazu topraklarını alıp isyanlarla baş etmek istemediği için(üşendiği için :P) Shimazu ile barış masasına oturdu.

1558 de yapılan tüm para tekliflerine karşın teklif kabul etmeyen Shimazu Daimyosunun ölümü, ordusunun yok oluşu nedeniyle barış için istekliydi.;

Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #61 : 04 Mart 2012, 17:18:13 »
Oyun orjinal mi ?

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #62 : 04 Mart 2012, 17:18:24 »
Değil.
Steam

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #63 : 04 Mart 2012, 17:20:40 »
1559 yılında kazanılan zaferle ünüm iyice arttı. Realm Divide başlayabilir :S
Kyoto'yamı yürüsem ne yapsam. :D
Steam

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #64 : 04 Mart 2012, 17:29:05 »
kyoto'yu alsanda farketmez herkes senle savaşır savaşları bitir ve dostluklar kurmaya çalış.Devtletleri isyanlarla bitir.Rahipler kullan.İsyancıların ele geçirdiği bölgeleri kolayca alırsın.

Çevrimdışı Ulufeli

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 04 Mart 2012, 22:36:40 »
Yahu gittim güzelim oyunu dün sildim.Kim uğaraşacak şimdi Hatay'daki arkadaşdan oyunu isteyip tekrar yüklemeyi :uneasy:

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #66 : 05 Mart 2012, 17:16:38 »
Amako kyotoyu çevreleyen çok güçlü bir devlet haline geldi. Aramızdaki ticaret çok yüksek. Shimazu ile yapılan barıştan sonra iyice ticaret gelirleri arttı.
Amakoya şimdi saldırıp gelirimi 2 ye bölmek yerine Orta-Güney Japonya'da Hatakeyama topraklarına yayılacağım.

« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 17:17:10 Gönderen: Probang »
Steam

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #67 : 05 Mart 2012, 17:41:24 »
Yılanın başını küçükken ezseydin.

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #68 : 05 Mart 2012, 23:14:28 »
Başkent Tosa Ordusu yaklaşık oyun rakamıyla 1000 kişiyle genç bir general öncülüğünde Hatatekeyamaya ait Kiki kentine donanma ile çıkarma yaptı. Hiçbir çatışma yaşamadan Kikki alındı.

Orduların toplandığı sırada Amako Chosakabeye savaş açtı. Bu savaş Shimazu ve Chosakabe arasındaki Müffetikliğin bozulmasına yol açtı.

Yapılan plana göre 3 tane büyük ordu oluşturulacaktı.
1-Daimyo'nun kontrol ettiği Merkez Ordu.
2-Yarısı Şitto'ku halkı yarısıda Chigougu'lu halklardan oluşan Shoni Valisinin Önderlik edeceği Ordu.(Biz buna kısaca Matsuda ordusu diyelim.
3-Başkent Tosa Ordusu

Buna göre Daimyo'nun ordusu hariç diğer tüm ordular yeni askere alınan birliklerle büyütülücekti.

1. Ordu Kıyı şeridini izleyerek Güneye
3. Orduda Kikkiden Kıyı Şeridini İzleyerek Kuzeye gidip 1. Orduyu karşılayacaktı.
2.Orduda Suo ve Aki hattındaki geçidi savunucak idi.

Başarı ile'de tamamlandı.;

Kyoto ile komşuyuz.

« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 23:15:16 Gönderen: Probang »
Steam

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 06 Mart 2012, 05:46:51 »
Gürcü isyancılar ile savaşımız.Büyük ihtimal yenilirim diyordum ancak erken davranıp hemen binalara girmem savaşı değiştirdi.

Yarın Venedik savaşı ile burada olacağım bu sefer rakip çok dişli.Birde isarelys(Türkçe ismi ney?) piyadeleri çok moralsiz bana yeniçeri lazım bir an önce

Paralel Admin

Çevrimdışı Jackal

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 06 Mart 2012, 08:40:55 »
Mithrandil o orduları nasıl 400 500 kişilik yaptın?

Çevrimdışı Kenjiro

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 06 Mart 2012, 08:43:58 »
Hangi mod bu?

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #72 : 06 Mart 2012, 11:04:14 »
prefences dosyasından yapılyor.

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #73 : 06 Mart 2012, 11:23:01 »
Birlik sayısını 2-3 kat artırınca oyun yine akıcı oynanabiliyor mu?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #74 : 06 Mart 2012, 11:24:17 »
pc'ye bağlı.Ama pc daha fazla zorlanıyor.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 11:24:23 Gönderen: batufb94 »

Çevrimdışı Ömer

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #75 : 06 Mart 2012, 11:34:41 »
Hangi dosyada hangi kısım değiştirilerek yapılıyor?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 06 Mart 2012, 11:50:34 »
ETW'ın savaş görüntüleri STW'den daha iyi duruyor. Teke tek savaşlarda STW inanılmaz sahneler sunsada, uzaktan bakınca savaş alanı olsun, askerlerin duruşu olsun STW garip geliyor bana. İkisini de uzun süre oynadım ama STW'yi sevemedim bi türlü  gbr*

Çevrimdışı alihans21

• Müsellem
  • *
  • Nebbaş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 06 Mart 2012, 12:38:46 »
ETW'ın savaş görüntüleri STW'den daha iyi duruyor. Teke tek savaşlarda STW inanılmaz sahneler sunsada, uzaktan bakınca savaş alanı olsun, askerlerin duruşu olsun STW garip geliyor bana. İkisini de uzun süre oynadım ama STW'yi sevemedim bi türlü  gbr*

ETW, NTW, STW de dahil oyunların en büyük sorunu diplomasi. ETW barış yapmak kadar zor bir şey yok. NTW da barış imzalıyorsun bir turn sonra müttefikleri savaş çağrınca savaşa katılıyor. STW yine bunlara göre iyiydi. Savaş kazanınca en azından barış yapabiliyorsunuz ama ayarsız bir anlaşma. Şöyle örnek veriyim. Ordularını iki kez meydan muharebesinde yendiğim bir ülke barış anlaşmasının yanında mütefiklik anlaşmasınıda yapabiliyorsunuz. Bu bana açıkçası mantıksız geliyor. Durum Hostile'dan friendly'ye falan dönüşüyor.

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 06 Mart 2012, 14:13:21 »
ETW, NTW, STW de dahil oyunların en büyük sorunu diplomasi. ETW barış yapmak kadar zor bir şey yok. NTW da barış imzalıyorsun bir turn sonra müttefikleri savaş çağrınca savaşa katılıyor. STW yine bunlara göre iyiydi. Savaş kazanınca en azından barış yapabiliyorsunuz ama ayarsız bir anlaşma. Şöyle örnek veriyim. Ordularını iki kez meydan muharebesinde yendiğim bir ülke barış anlaşmasının yanında mütefiklik anlaşmasınıda yapabiliyorsunuz. Bu bana açıkçası mantıksız geliyor. Durum Hostile'dan friendly'ye falan dönüşüyor.

Total War serisi diplomasi konusunda felaket zaten. Karşında ki çetin bir rakip değilde, ezik bir AI yazılım olduğu çok belli oluyor

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : 06 Mart 2012, 14:39:40 »
Ben RTW'yi kurdum ama sadece Prologue'yi seçebiliyorum :(