Gönderen Konu: Supremacy Avanti Italia (AAR)  (Okunma sayısı 2866 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bayoj

Supremacy Avanti Italia (AAR)
« : 14 Kasım 2015, 21:45:29 »
Casus gemi uçak araba ve tank sayıları on asker sayıları ise bin katıdır.

Yıl 1909
Kral Victor haritasına baktı. Fransa'yı yenmiş ve müttefikleriyle ele geçirmişti. Avusturya çalkalanıyordu.2 hükümet darbesi olmuş sonunda Kayzer Franz başa geçmişti. Victor müttefiklerine hazır olun demişti.Amacı Çetine'ye kara bağlantısı kurmak ve İstanbul'a kadar demiryolu yapmaktı.İtalya Taşıma Şirketi'ni kurdu. Roma havalimanı ve demiryolunu ve Napoli limanını bu şirkete verdi.Güney İtalya'daki 3 eyalete demiryolu yapımına başlandı. 4 bölgede kurulan fabrikalara ek 2 fabrika yapımı talimatı, top,uçak ve gemi yapım emri verdi. Kuzey İtalya'da kışlalar kurdurttu. 30 ajanı merkez ve güney İtalya'daki mamur bölgeleri korumakla görevlendirdi.Elindeki 170000 kişilik ordunun 120000'ini Avusturya sınırına çekti.Kalan birlikleri Roma'da ve  Marsilya'da topladı.İtalya hammadde ve para bürosunu kurdu.Vergi gelirleri ve kaynak üretimini arttırdı.

Son Durum:
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2015, 22:08:08 »
1910 yılı Ocak Harizan arası:
İtalya Avusturya'ya savaş açtı.Ruslar kuzeyden İtalya ise batıdan yüklendi.Nisana kadar Saraybosna Trieste ve İnsbruck'u ele geçirdi.Rusya Lwiw'i işgal etmiş ve savunmaya geçmişti. Victor'un kurduğu Avanti Italya radyosu 13 Martta şöyle diyordu:Bugün Roma'da Victor halkına seslendi.Onbinler Victor'u çoşkuyla kutladılar.Aralıksız saldırılar sonrası planlarını uygulayan Victor ordusunu Viyana'ya yürütmekte kararsız. Radyo haklıydı.Kral 1 ay savaşa ara vermişti. Bu sırada güney demiryolları bitmişti. Victor yeni yetişmiş 10 casusunu Bulgaristan'a saldı. Cenova'da 1000 araba ,Florensa'da 1000 top üretimi başlamıştı. Kral Roma'yı teftiş etmiş ve Mareşel Ferdinand'la yaptığı toplantı ile Avusturya Seferi'nin ikinci aşamasını başlatmıştı. Buna göre İtalya ordusu güvenliğini sağladıktan sonra Viyana Szeged ve Linz eyaletlerine doğru ilerlemeye başladı. 7 Mayısa kadar böyle devam etti.7 Mayıs'ta casuslardan gelen haberle şok oldu.Osmanlı 2000 kişilik bir topçu alayı toplamış. Üretimlerin hazırlanmasını söyledi. Sanayi Bakanı ancak Kasımda üretimin tamamlanacağını söyledi. 29 Mayıs'ta İtalya Taşıma Şirketi'nin destekleriyle St.Petersburg'ta bir havalimanı kuruldu. Kral Victor bir gözlem ve taşıma balonuyla St.Petersburg'a indi. Burada Rus-İtalyan dostluğuna değinilmiş ve Avusturya cephesi konuşulmuş.Avusturya'dan ele geçirilecek bölgelere demiryolları inşa ederek Rus tahılıyla İtalya ,İtalyan odunu ve sanayisiyle Rusya buluşacaktı. İtalya'dan sonra Rusya dünyanın en büyük ikinci gücü ve İtalya'nın en iyi müttefikiydi.
Son Durum:
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2015, 11:24:32 »
2 saat bir aydır

Yıl 1910 Temmuz Aralık arası:
23 Temmuzda Linz ,Viyana ve Szeged İtalya eline geçmişti. Venedik ve Marsilya'ya hisar yapılmıştı. Kral Victor savaş zaiyatlarına bakmıştı. 55000 İtalyan 110000 Avusturyalı asker ölmüş, italya ordusu 1000 zırhlı araç kaybetmişti.Diğer ülkelerde casusluk faaliyetleri,sabotajlar ve hırsızlıklar olurken İtalya Haberalma ve Güvenlik Teşkilatı İtalya'yı bu olaylardan korumaktaydı. Kral Victor Avusturya Seferinin üçüncü ve son aşamasına geçmiş,Prag ve Budapeşte'ye 100000 asker yola çıkmıştı. Ülkede üretim tavan yapmış ayda 6000 duka hazineye girerken bunun bini harcamalara ve şirketlere gitmişti.Kral Victor Palermo'ya bir liman kurdurtmaya başlamıştı. Bu limanı İtalya Taşıma Şirketi'ne verecekti.Aralık ayına kadar ordular hazırlanırken Victor telgraf ağlarını yeniletmiş ve Osmanlı'ya Roma'dan İstanbul'a demiyolu yapma talebinde bulunmuş. 3 Kasım'da top üretimi bitmiş ve bilim adamları dünyanın ilk tank alayı üzerinde çalışmaya başlamıştı. Sanayi bakanı 2,5 yıla biteceğini söylemişti.Buradan trenle Güney İtalya'daki iki eyalete gidip fabrika inşaatlarını başlattı.Buradaki Fabrikalar tamamlanınca İtalya'da 6 eyalette fabrika olmuş olacaktı.
Son Durum:
 

Çevrimdışı Satanis Kesen Kedi

 • Sipahi
 • *
 • İleti: 752
  • Profili Görüntüle
Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2015, 12:22:43 »
takip

[playercard id=76561198079078593]
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2015, 19:21:03 »
Ara bölüm 1911 Ocak Nisan:
3 Ocak'ta Napoli demiryolu bitti.Kral Kuzey İtalya'Dan Sırbistan'a kadar olan ve İstanbul-Roma demiryolunun İtalya kısmının inşasına başlandı. Güney'deki eyaletlerde 2000 zırhlı araç üretimine başlandı. Bolonya'da bir havalimanı inşasına başlandı. İspanya'da darbe oldu ve faşist yönetim başa geçti ve Mihver'e üye oldu.İspanyol orduları Alman sınırını geçince tepki çekti ve geri çekildi. Ordusuyla Portekiz'e yüklenen İspanya Portekiz'i yakın zamanda çökertebilir. Victor Palermo'nun karşısındaki Tunus'a girmeyi düşündü.Eğer İspanya başarılı olursa Tunus'a gireceğini açıkladı.Yurdun her yerindeki fabrika atölye ve diğer küçük üretim merkezlerinde üretilen silahlar İtalyan ordusunu besliyordu. Avusturya'daki olaylar bitince ordusunu Kuzey İtalya'ya çekmeyi düşünen Victor 1000 kişilik Palermo'daki 20.Alayı önce İstanbul'a sonra Sivastopol'e doğru yola çıkardı. Bu birlikler Rusya'da dağ savaşı konusunda eğitim almaya ve Sivastopol'e yerleşmeye gidiyorlar.


Avusturya Seferi bitti:

 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2015, 17:41:05 »
1911 Mayıs Aralık
İngiltre'de hükümeti devirip başa geçen Kral Almanya'ya savaş açtı. Bunun üzerine Victor 150 bin kişilik ordusunu İsviçre'ye soktu. Sanyi ve demiryolu bakımından gelişen italya ilk gemiyi üretmiş ve güneydeki araba alayları Kuzeye aktarılmıştı.Bunun dışında çok önemli gelişme olmamasına karşın İtalyan hisseleri 80 puan birden yükseldi.
Son durum: 

 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2015, 17:43:38 »
Yoğun olduğumdan fazla yazamıyorum.
1912 Ocak Haziran arası:
Ruslardan 19.Tümen alındı ve adı 42.Tümen konuldu.Bu tümen önce Almanya'ya gitti sonra Romanya savaşına 20.Alayla birlikte gidecek.Yapılan gemilerle Portshmount'u bombalama emri verildi. Bütün Mihver devletlerinden ambargo yiyen İngiltere kaynak sıkıntısından savaşa devam edemiyordu.İtalyan casusları Normandiya'daki İngiliz birliklerini sabote ediyor ve yeni birliklerin eğitilmesini engelliyorlardı.İtalya'nın 40 puan yükselmesinin sebebini merak eden Victor radyosunu açtı ve Kishinev'in Romanya tarafından Jassy'nin ise Avusturya tarafından alındığını öğrendi. 42 Tümen ve ünlü 20.Alay bu bölgeye kaydırılıdı. Amçları Kishinev'i alıp Avusturya ve Romanyalılara geçit vermemek. Palermoda liman açıldığını öğrenen Victor neşelendi. 9 aya İstanbul'dan Roma'ya demiryolunun İtalya kısmının biteceğini öğrenen Victor Romanya'ya karşı 35 bin kişilik Avusturyada dağınık halde duran birlikleri Szegedde toplanma emri verdi. Bu birlik gerekirse Romanya'yı ele geçirecek gerekirse savunma yapacaktı. 50.Ordu Milano'dan İnsbruck'a kaydırıldı.Kral Victor halkı bilgilendirmek ve iyi eğitmek için okulları yeniletti. Romadaki üniversiteye konservatuar ve sosyal bilimler fakültesini kurdurdu. Ve bir ilke hazırlanıldı: Dünyanın en büyük araba fabrikası. Halka otomobili yaymak için benzin fiyatlarının ucuzlaşacağı ve benzin istasyonlarının yaygınlaşacağını söyleyen Victor bu projesine pilot olarak Bolonya'yı seçti.

Son Durum:Son Durum:
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2015, 17:06:53 »
Yıl 1912  Haziran Ağustos arası:
İtalyanın ilk tank alayı kuruludu ve Kuzey demiryolu bitti. Portsmount İtalyan gemileri taafarından bombalandı. Orduya birkaç alay daha top üretilirken Bolonya'ya araba fabrikası ve 17 benzin istasyonu kuruldu.Kishinev'e gerilla taktiğiyle saldıran Rus komandolarına yardım edildi ve Kishinev ele geçirildi. Buradaki birlikler Szeged'e gönderildi.
Son Durum:

 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2015, 17:23:00 »
1913 Mart-Haziran arası(Aradan sonra devam ettiğim için bağlantı olmadı.)
Romanya ve Bulgaristan fethedildi.5 havalimanı 4 liman inşa edildi.Kruvazörler tarafından Tunus bombalandı ve 20 bin Portekiz askeri öldürüldü. Bolonya'da toplanan tümene alaylar nakledilerek tümen kolordu yapıldı.Balkanlardaki birlikler tek çatı altında toplanmaya başlandı.Donanmaya takviye için Roma'ya liman kurulma emri verildi. Napoliye ise 10 yeni gemi sipariş edildi. İtalya-Hırvatistan-Alpler demiryolu bitirildi.Bulgaristan demiryolunun planı yapıldı. Dünyayı kasıp kavuran petrol krizi başladı. İtalya petrol üretimi fazla olmasına rağmen üretim için çok fazla petrol tüketiyordu.Osmanlı petrol üretimi sıfır Fas ise petrolünü enerji yapımına harcıyordu. Diğer ülkelerde petrol sadece Rusyada vardı. Onlarlada anlaşma sağlanamadı.Kral Victor casus ağını hergün büyütüyordu.Kötü bir haber gelmişti. Paristeki ajan kışlası basılıp bütün ajanlar kurşuna dizilmişti.Bu olayın ardından İngiliz esirleri kurşuna dizildi.
Son Durum:
 

Çevrimdışı Satanis Kesen Kedi

 • Sipahi
 • *
 • İleti: 752
  • Profili Görüntüle
Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2015, 18:55:41 »
devam  tbrk*.

[playercard id=76561198079078593]
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2015, 12:32:03 »
Yakın zamanda İtalia bitecek.Çünkü saldıracak devlet kalmadı.Ben oynayacağım ve arada map paylaşırım ama hikaye yazmayacağım.Son üç bölüm koyacağım.Ama konuyu boş bırakmamak adına bir AAR daha yazacağım Çinle bayağı zaman geçtiği için devletin bayağı sanayi ve demiryolu var.
Resim:
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2015, 22:39:16 »
Final Bölümü 1.Kısım 1914 yılı Ocak Haziran arası
Afrika seferi bitti ve Caesar gemisi bitti.Aynı türden iki tane daha gemi sipariş edildi.Devletin elinde 10 bombaardıman 20 avcı uçağı vardı.50 ajan savunma 30 ajan ise sabotaj yapıyordu.Balkan ordu grubu kuruldu ve buraya 150 bin asker sevk edildi.Balkanlara 1 havalimanı 1 liman ve 3 yeni demiryolu yapıldı. Rusyada Lenin'in ölümüyle devlet başkanı değişti.Yeni liderle anlaşmalar sağlandı.Floransa ve İtalya'nın güneyindeki iki eyaletteki fabrikaların büyütülmesi emri verildi.Dünyanın ilk demiryolu obüsü alayının kurulması için üretim başlandı ve bu birlik İtalyan Taşıma Şirketine verildi. Afrikada ele geçirilen yerlerde demiryolu yapıldı.Güneydeki ordular kuzeye aktarıldı ve Milanoda bir ordu toplandı.
Son Durum:
 

Çevrimdışı Sky

 • Sipahi
 • *
 • İleti: 674
 • Yeni bir üye değilim.
  • Profili Görüntüle
Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2015, 22:42:52 »
Oyun internet üzerinden mi oynanıyor?
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2015, 20:11:04 »
Evet dostum
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2015, 22:01:50 »
Final bölümü 2.kısım 1914 Temmuz Aralık arası
Kral Victor Rus hükümetinin tekrar Çarlığa dönmesinden sonra Osmanlı'ya yardım etmek amacıyla Rusya'ya savaş açtı ve Lwiw ve Debrecen'i ele geçirdi. Kishinev-Debrecen savunma hattına 170 bin yakın eyaletlerde 85 bin asker taşındı.10 bin topçu buraya nakledildi. Bombaardıman uçakları Bükreş'ten en yakın Rus eyaletlerini vurmaya başladı.İtalya donanmasında 50 kruvazör,20 denizaltı ve 30 hafif kruvazörü vardı.Balkan ve Avusturya demiryolu projesiyle 8 vilayete demiryolu, 3 vilayete fabrika planlandı ve yapıma başlandı.
Son Durum:
 

Çevrimdışı Sky

 • Sipahi
 • *
 • İleti: 674
 • Yeni bir üye değilim.
  • Profili Görüntüle
Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #15 : 09 Aralık 2015, 22:10:34 »
Bu oyunu pek sevmesemde yazışın çok güzel takip ediyorum.
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #16 : 13 Aralık 2015, 01:29:04 »
 >:( OYUNDA BİR YÖNETİCİYLE TARTIŞTIĞIM İÇİN BAN YEDİM VE BİR DAHA OYNAMAYACAĞIM >:(
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2015, 01:29:21 Gönderen: Bayoj »
 

Çevrimdışı Satanis Kesen Kedi

 • Sipahi
 • *
 • İleti: 752
  • Profili Görüntüle
Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2015, 12:29:31 »
Multiplayer şeklinde mi oynanıyordu oyun?

[playercard id=76561198079078593]
 

Çevrimdışı Bayoj

Ynt: Supremacy Avanti Italia (AAR)
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2015, 18:47:22 »
Evet
 

Çevrimdışı Bayoj

Avanti Italia
« Yanıtla #19 : 24 Aralık 2015, 19:19:12 »
Bir final yapacağım ama final RP olacak.
56 yaşındaki Kral Victor kendini kötü hissediyordu.Düşüp bayıldı.Çok fazla titriyordu.Doktorlar onu muayene etti.Faria adlı kriz tekrar baş gösterdi.3 krizlik hastalığının ilkini 1910 yılında geçirmişti. İkinci krizden sonra Victor felç olmuştu.Hayatının son 5 dakikasında son konuşmasını kaleme aldırdı.Konuşmasını kaleme aldırdıktan sonra çaresi olmayan ve kimsenin yenemediği düşmana yenildi.Bu düşman ölümdü.Victor ölünce Tunustan Palermoya, Marsilyadan Kishineve herkes ağlıyordu. Büyük lider ölmüştü.İlerleyen aylarda Roma konferansıyla İsviçre,Avusturya,Macaristan,Bosna,Tunus,Polonya ve Birleşik Balkan Devletleri(Romanya-Sırbistan-Bulgaristan-Kuzey Yunanistan)İtalyadan ayrıldı.Victorun bir varisi olmadığı için devlet cumhuriyete geçti.Devletteki kaynaklar ayrılan devletler ve İtalya arasında paylaşıldı. 500 bin piyade bütün devletlerle 50 uçak İtalya,BBD ve Avusturya arasında 100 gemi ise İtalya ve BBD arasında paylaşıldı. Yeni İtalyanın elinde 100 bin asker bin tank 5 bin top 500 demiryolu obüsü 30 ağır 15 hafif kruvazör 5 denizaltı 5 bombardıman 10 avcı uçağı kaldı.Asker ve kaynaktan pay alamasada Marsilya'da Vichy Fransası kuruldu.

Victorun Son Konuşması:
Sevgili Halkım!
Sizlerle veda ederken beni hatırlamanızı ve barışla yaşamanızı diliyorum.En büyük ülkümü geliştirdim.Size son sözüm "Avanti İtalia!"