Gönderen Konu: Football Manager 2016 Galatasaray Hikayesi  (Okunma sayısı 1753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Football Manager 2016 Galatasaray Hikayesi
« : 13 Eylül 2016, 13:39:53 »
Evet arkadaşlar 2017 çıkmadan 2016 ile bir hikaye yapmak istiyorum.

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
Ynt: Football Manager 2016 Galatasaray Hikayesi
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2016, 14:28:15 »
Şimdiye kadar ne oynadım ne izledim ama takip.Bu oyunu merak etmiyorum değil

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2016, 20:09:24 »
@turkcumelez teşekkür ederim güzel bir hikaye olur umarım.

Evet arkadaşlar hikayemize giriş yapıyoruz sonunda.Transfer yamasıyla oynuyorum.İlk sezon Avrupa'ya gidemeyeceğim.Kadroyla fazla oynamayı düşünmüyorum zaten iyi durumda.Sol kanat transferi yapmayı düşünüyorum kiralamayla.

Göreve başladık.İlk sezon biraz zor olacak ama üstesinden kalkabilirim diye düşünüyorum.

Transfer ve maaş bütçesi ideal.Bu sezon pek transfer yapmayı düşünmesem de devre arası sakatlık vs olabilme ihtimaline karşı hazırda bulunması iyi olacak

Taktiği böyle dizdim.Şu anki oyuncu kadrosuna göre ideal gibi duruyor.Forvette Eren'i yedekte tutmayı düşünüyorum.Kanatlarda sol kanat hariç eksiğimiz yok gibi.Ortasahada gayet iyi durumumuz.Stoperde de sıkıntı yok.Beklerimiz de öyle.

Kiralama teklifi yaptım.İlk sezon için idare eder diye düşünüyorum.

Giriş bölümü böylelikle bitmiş oldu.Açıkçası orta zorlukta bir kariyer olacak gibi.Gelecek bölümde hazırlık maçları ve ligin ilk 3 maçını koyacağım.

Çevrimdışı Bayoj

• Yeni Çeri
  • *
  • Balkan Halkları Sosyalist Cumhuriyeti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2016, 21:27:08 »
güzel hikaye umarım güzel devam eder  :popcorn:

Çevrimdışı Gök Börü

• Sekban
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2016, 22:36:02 »
Güzel olacağa benziyor,takip.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2016, 18:21:55 »
@Gök Börü @Bayoj çok teşekkür ederim FM 2017 çıkana kadar böyle bir kariyer yapmak istedim.

HAZIRLIK MAÇLARI:

Kötü bir dönem geçirdik gibi takım pek isteneni veremedi.Arsenal maçı felaketti.Ama hazırlık maçı olduğu için çok önemsemiyorum önemli olan takıma kondisyon kazandırmak.

SÜPER KUPA MAÇI GALATASARAY-BEŞİKTAŞ :

Son şampiyona karşı güzel bir galibiyet aldık.Oyun ortada geçti fırsatları değerlendiren taraf biz olduk.Güzel bir başlangıçtı.

SÜPER LİG:

1.HAFTA

Güzel bir başlangıç yaptık.Tüm oyuncular mükemmel bir performans gösterdi.Bu sezon Avrupa'ya gidemediğimiz için ligde başarılı olmamız çok önemli.

2. HAFTA

Alanyaspor karşısında fazla zorlanmadan evimizde rahat bir galibiyet alıyoruz.Pek fırsat tanımadık güzel oyunumuzu devam ettiriyoruz.

3. HAFTA

Başakşehir karşısında önde olduğumuz maçı mağlup tamamladık.De Jong'un alakasız bir pozisyonda kırmızı kart görmesi çok kötü oldu şanssızdık ama iyi oynadık.Epey şanssızdık net pozisyonları harcadık.

TRANSFERLER:

Perreira transferinde pürüz çıktı.Devre arasına kadar bekleyeceğim takımın durumunu görmek istiyorum.Zaten alabileceğimiz oyuncu sayısı kısıtlı.Avrupa'ya gidemediğimiz için fazla transfer yapmayı da düşünmüyorum.

Lindeman'ı asistan menajerliğe getiriyoruz.Kendisine güvenim tam.

Evet arkadaşlar böylelikle bölümü bitiriyorum.

Çevrimdışı Bayoj

• Yeni Çeri
  • *
  • Balkan Halkları Sosyalist Cumhuriyeti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2016, 20:52:13 »
Güzel gidiyor 2-3 sezon oyna yada 2017 de 5 sezonluk bir hikaye yap

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2016, 01:55:51 »
@Bayoj sağolun teşekkür ederim.2017 ye ön sipariş vermeyi düşünüyorum beta çıkar çıkmaz onla da bi kariyere başlarım gibi.Bunda dediğiniz gibi 2-3 sezon ilerlerim.

Evet arkadaşlar Süper Lig maçlarıyla devam ediyoruz.

SÜPER LİG:

4. HAFTA MAÇI:

Konyaspor karşısında güzel bir galibiyet aldık.Milli takım arasından döndüğü için oyuncularımız biraz yorgun döndü ama herhangi bir kaza yaşamadan atlatmayı başardık bu maçı.Takım çok uyumlu gidiyor.

5.HAFTA MAÇI:

Derbi maçta üstün bir oyun sergileyip maçı kazanmasını bildik.Rahat bir maç oldu.Eren Derdiyok'un muhteşem formu devam ediyor.Podolski de gerçekten büyük katkı sağlıyor.Şu an için tek sıkıntı De Jong'un sürekli kart görerek cezalı duruma düşmesi.

6.HAFTA MAÇI:

Sezonun en rahat maçlarından birisiydi.Taraftarın da desteğiyle güzel bir oyun sergileyip harika bir futbolla kazandık maçı.Cavanda çok efor sarfetti güzel ortalar açtı asist yaptı.Maçın adamı seçilmeyi sonuna kadar haketti.Linnes'in formayı alabilmesi için çok çabalaması lazım.

7. HAFTA MAÇI:

Takım olarak çok iyi gidiyoruz.Bütün oyuncularımızın formu çok iyi.Eren ve Podolski gol yükünü iyi çekiyor.Cavanda güzel performans sergiliyor epey asist yaptı.Şu an için Sneijder biraz beklentilerin altında kaldı gibi ama onun da ihtiyacımız olduğunda sahneye çıkacağını düşünüyorum.

8.HAFTA MAÇI:

Sezonun en kritik maçlarından birisiydi.Epey zorlandık şanssız pozisyonlar kaçırdık.13. dakikada Eren'in golünden sonra baskıyı daha da arttırdık rakibin kırmızı kart görmesinden sonra da epey pozisyon bulduk fakat değerlendiremedik.44'te şanssız bir şekilde en iyi oyuncularımızdan Cavanda kendi kalesine gol attı.İkinci yarının başlangıcında gene baskımız vardı ancak Trabzonspor gerçekten iyi kapandı.Kilidi açmakta zorlandık dakikalar ilerledikçe oyuncularımız stresli oynamaya başladı.91. dakikada Podolski'nin golüyle hayati bir 3 puan aldık.Gerçekten önemliydi bu tip maçlar şampiyonluk yarışında gerçekten çok işimize yarayacak.

5 maçlık üst üste galibiyet serisi yakaladık.Takım olarak defansı iyi yapıyoruz ve hücumda Eren ve Podolski gol yükümüzü karşılıyor.Bu formu sürdürebilmemiz lazım.

GENEL PUAN DURUMU:

Baya iş yapıyoruz 8 haftada 20 gol atıp sadece 3 gol yedik.Böyle giderse rahat bir şampiyonluk alabiliriz ama tedbiri elden bırakmamamız lazım.

Bir bölümün daha sonuna geldik.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2016, 19:13:30 »
Arkadaşlar ilk sezon sıkıcı geldiği için sezonu bitirdim maçlar ve puan durumu şöyle:

Bir sezon daha ilerlemeyi düşünüyorum.Bitirene kadar FM 2017 beta çıkar onun kariyerini yapmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2016, 19:31:34 »
AI FB o kadar iyi mi yaw :? :)

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2016, 20:06:28 »
AI FB o kadar iyi mi yaw :? :)

Bazen böyle şeyler olabiliyor ya fm stabil bir oyun olmadığı için  :) Biraz ben de kötüydüm.Evimde baya maç kaybettim 4. sıraya kadar falan geriledim ligin sonlarına doğru toparladım.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2016, 21:15:43 »
Yeni sezon başladı.Çok hızlı bir giriş yaptım transfer sezonuna geçen sezon cidden kötü geçti.Avrupa'ya gidememek epey kötü etkiledi.Bu sezon 3. ön eleme turundan başlayacağız.Açıkçası play off turunda seri başı olup olmayacağımızı bilmiyorum o yüzden net bir durum yok gruplara kalıp kalmayacağımızla alakalı.Ben gene de transferlerimi yaptım

3 oyuncu transfer ettim şu ana kadar 2-3 tane daha yapıp transferi kapatabilirim.Türk oyuncu da almayı düşünüyorum.

Güzel bir transfer oldu diye düşünüyorum .Mali durum kötü olduğu için düşük bütçeli ve kiralık transfer yapmayı düşünüyordum zaten.

Sneijder ile beraber rotasyonda iyi iş yapacaktır.

Zivkovic hepinizin bildiği gibi oyunun en iyi sağ kanatlarından birisi.Yerinde bir transfer oldu.

Bu bölüm biraz giriş gibi oldu.Gelecek bölüm milli takım arasına kadar olan maçları koymayı düşünüyorum.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2016, 19:59:57 »
Evet arkadaşlar kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Transferler:

Hazırlık Maçları

Şampiyonlar Lig 3. Ön Eleme Turu Maçları

İLK MAÇ:

İKİNCİ MAÇ:

Play-off turu maçları

İLK MAÇ:

İKİNCİ MAÇ:

SÜPER LİG MAÇLARI:

1.MAÇ:

2. MAÇ:

« Son Düzenleme: 03 Ekim 2016, 20:06:26 Gönderen: ardabeg »