Gönderen Konu: Taktik Lazım..  (Okunma sayısı 990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ardos

 • Lejyon Muhafızı
 • *
 • İleti: 26
 • Hümanist
Taktik Lazım..
« : 22 Haziran 2013, 22:21:10 »


Evet arkadaşlar, öncelikle aranızda yeniyim.Adım Ardahan.Uzun süredir biliyordum siteyi ama bugün üye oldum.Darkest Hour'da ilk adam akıllı oyunumu oynamaya karar vermiştim.Öncedende oynamayı denedim ama hep sıkıldım ve buradaki hikayeleri okuyarak yine gaza geldim, yine denedim ama hep başarız oldum.

Almanya ile 1933(Day of Decision) senaryosunda başladım.Wehrmacht kurulana kadar birkaç tümen ordu üretebildim.Daha sonra yaklaşık 20-30 tümen ordu ve bir çok uçak ürettim.1938'de  savaşa hazırdım.İlk önce Avusturya'yı ittifaka aldım ve ilhak ettim(Anchluss of Austria).

Daha sonra 1939 Ağustosunda Polonya'ya saldırdım.Molotov-Ribbentrop anlaşmasının imzalandığı tarih gelmeden hemen önce Polonyayı ilhak etmiştim bile.Yaklaşık 22 günde Polonya'yı ilhak ettim.Ama tahmin ettiğimin tersine Fransızlar ve İngilizler savaş açmadılar, bu olaya sessiz kaldılar.Hemen tüm güçlerimi batıya yönlendirdim.Planım Hollanda ve Belçika üzerinden saldırmaktı.Daha sonrada Majino'yu delip bir kuşatma yapacaktım.Tam tüm ordularım Fransa'nın işgali için yerleşirken Sovyetler Birliği bana savaş ilan etti(Zaten Polonya Savaşı devam ederken saldırmamazlık paktını feshetmişlerdi).

Şimdi Resimde görüldüğü gibi ben batıdan askerlerimi Polonya'nın ortalarına taşıdım.En büyük korkum Sovyetlerdi.Biz batıdan gelene kadar çoktan Polonya'nın Doğusunu işgal ettiler bile.Bu korkum gerçeğe dönüştü.Onlara 1941'den önce saldırmayı düşünmüyordum.Şimdi taktiğe ihtiyacım var.Yardımlarınızı bekliyorum.Ordum Sovyetlere göre biraz daha güçsüz.Ama teknoloji bakımından daha ilerideyiz.

Batı'da Rhineland'da yaklaşık 27 Tümen askerim sınırlarımı koruyor(Yaklaşık 100-110 tümenim var).
--Dünyanın bütün "insanları" birleşin!--
Anti Komünist-Anti Faşist-Anti Kapitalist
 

Çevrimdışı Ayran.Forever

Ynt: Taktik Lazım..
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2013, 01:18:53 »
Eğer modsuz oynuyosan ( Öyle gözüküyo ) en yakında nehir bölgesinde savunma yap. Cepheyi ne kadar dar tutarsan senin için o kadar iyi olacak ona göre en iyi savunma bölgesine yerleş ve bol bol fort kur. Daha sonra Fransa'yı indirdikten sonra Sovyet'lere karşı ilermeyi deneyebilirsin. Modsuz oyunda Sovyetler aşırı güçlü.
 

Çevrimdışı Ardos

 • Lejyon Muhafızı
 • *
 • İleti: 26
 • Hümanist
Ynt: Taktik Lazım..
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2013, 13:52:51 »
Santim santim ilerlemeye başladım.Ama galiba cephe tıkandı.Fransa ve İngiltere ise savaş açmadı.Ama belli olmaz,arkamdan vurabilirler beni.

Bu arada hava gücümü etkili bir biçimde kullanmıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Avcılarımı ve Bombardıman uçaklarımı yolluyorum,fakat etkili olmuyor.
--Dünyanın bütün "insanları" birleşin!--
Anti Komünist-Anti Faşist-Anti Kapitalist
 

Çevrimdışı TheDoctor

 • Başrahip
 • *
 • İleti: 4385
Ynt: Taktik Lazım..
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2013, 14:28:43 »
1933'ten falan başlama, tarihsel ilerle. Bir kere Reichskommissariat Polen kurmak ayrı bir hata. Sana sonra tavsiyem Çekoslovakya ilhakı eventi sırasında Slovakya'yı Macaristan'a ver. Hem müttefik gelir hem küçük güçsüz bir kukla yerine daha güçlü bir Macaristan'ın olur. Polonya'ya saldırdığında neden İtilaf sana saldırmadı sanırım Danzig or War desicionunu yapmadın. Onunla savaşa girmeni öneririm. Sovyetler ile Fransa fethinden önce savaşa girmemelisin. 1933'ten başlama eğer daha oyunda yeniysen. 1939 orduları daha iyi hem. Sana şuanda verebileceğim en iyi tavsiye yenilerek zaman kaybedeceğine çık 39'dan başla.
 

Çevrimdışı Ardos

 • Lejyon Muhafızı
 • *
 • İleti: 26
 • Hümanist
Ynt: Taktik Lazım..
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2013, 14:42:14 »
Galiba haklısın.Baştan başlayacağım.Önerilerin için sağol.
--Dünyanın bütün "insanları" birleşin!--
Anti Komünist-Anti Faşist-Anti Kapitalist
 

 

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.