Gönderen Konu: Büyük devletler ile oynarken neler yapılabilir  (Okunma sayısı 935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Büyük devletler ile oynarken neler yapılabilir
« : 30 Aralık 2014, 15:43:41 »
Evet arkadaşlar 1914 ve 2.Dünya Savaşı senaryolarında mesela İngiltere'yi aldığımızda nasıl davranmalıyız ? Fransa'ya asker göndermeli miyiz ? Osmanlı ya çıkartma nereden yapılmalı ?

Japonya var bir de bana karışık gelen.2. Dünya savaşında az çok yapılacak belli fakat 1.Dünya Savaşı senaryosunda Japonya ile ne yapılabilir ?

Çevrimdışı Malt

• (BfMonsterTR)
  • Moderatör
  • *
  • Evet.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Büyük devletler ile oynarken neler yapılabilir
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2014, 00:42:20 »
İngiltere ile 1. Dünya Savaşı senaryosunda Fransa'ya asker götür ki Almanlar Fransa'yı folloş etmesin, ancak zaten 2. Dünya Savaşı senaryosunda Almanya'nın her türlü yeneceği belli, boşuna asker sevkiyatı yapma bence.Kendi anavatanını savun, zaten ABD savaşa girdiğinde rahatlarsın ve Kıta Avrupa'sına çıkarma yaparsın.

Japonları 1. Dünya Savaşı için önermiyorum, zevkli bir yanı yok çünkü.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2014, 01:11:27 »
İngiltere ile 1. Dünya Savaşı senaryosunda Fransa'ya asker götür ki Almanlar Fransa'yı folloş etmesin, ancak zaten 2. Dünya Savaşı senaryosunda Almanya'nın her türlü yeneceği belli, boşuna asker sevkiyatı yapma bence.Kendi anavatanını savun, zaten ABD savaşa girdiğinde rahatlarsın ve Kıta Avrupa'sına çıkarma yaparsın.

Japonları 1. Dünya Savaşı için önermiyorum, zevkli bir yanı yok çünkü.

1.Dünya Savaşı senaryosunda Osmanlı'ya karşı nereden çıkartma yapılabilir peki ? Gerçekte olduğu gibi Gelibolu görevleri geliyor fakat ben çok yapılabileceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı Malt

• (BfMonsterTR)
  • Moderatör
  • *
  • Evet.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2014, 10:31:37 »
Buna yanıt veremeyeceğim, bu çıkarma planını daha önce yapmadım.
Si vis pacem, para bellum.