Gönderen Konu: Almanya ile Izlenecek Taktik?  (Okunma sayısı 1781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Almanya ile Izlenecek Taktik?
« : 17 Şubat 2015, 13:53:33 »
Almanya ile nasil bir taktik izlenmelidir?

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Almanya ile Izlenecek Taktik?
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2015, 14:03:20 »
Hangi Senaryo 1944 değilse yok et geç hepsini onun harici baya kolay :D .(43 de biraz kötü olabilir belkide )
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı HulkSpider02

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2015, 14:22:07 »
36.

Çevrimdışı Malt

« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2015, 18:23:13 »
'38'e kadar tamamen IC bas ve dissentini de sıfırla. Daha sonrasından Norveç çıkarması için az miktarda çıkartma gemisi bas. Ayrıca denizaltı üretmeyi ihmal etme, gerçek tarihte olduğu gibi oyunda da Almanya için etkili bir güç. Hava kuvvetleri olarak ben genel olarak CAS üretir, biraz da TAC üretirim, '40 yılında da fighter üretirim ki İngiliz cephesinde hakimiyet kolaylaşsın. Kara kuvvetlerinde istediğin gibi hareket edebilirsin, ben Polonya harekatı için bir miktar motorize birlik, genel olarak ise piyade üretimi yapıyorum. Fransa cephesinde ise Paris'e hızla ulaşmak için motorize ve zırhlı birlikler üretmeni tavsiye ederim. Doğu cephesinde hızlı olmak zorundasın, yapabilirsen sürekli motorize ve zırhlı birlikler üretip Blitzrieg ile kış gelmeden Sovyetleri ezmeye çalış. Olur da öyle yapamazsan bu cephe için piyade ve motorize-zırhlı birlikleri dengeli bas '41 kışında ilerlemeni yavaşlatarak '42 Nisan'ında tekrar başla ancak unutma ki Sovyetler hızlı bir şekilde ordularını büyütüyor savaş esnasında.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2015, 18:26:02 »
Bu IC ve dissent nedir?
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 18:27:05 Gönderen: HulkSpider02 »

Çevrimdışı Malt

« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2015, 18:49:11 »
IC, endüstriyel kapasite demektir ve iki türlü hesaplanır;

1) Fabrika sayın ve off-map IC. Fabrika sayın ve oyunun(veya hilenin) ülkene verdiği endüstriyel güç. Oyun içinde yukarı taraftaki kaynakları gösteren sekmede en sağdaki IC bölümünün sağındaki sayıdır. Fabrika inşa ettikçe bu sayı artar. Fabrika yapmak için de %40 ve fazla ulaşım miktarı olan bir şehrine sağ tıklatıp Build Industry diyebilirsin. Bu arada oyun IC olarak fabrika sayını baz almaz.

2) Oyunun baz aldığı IC. Bu IC değeri IC sekmesinin orta tarafındaki bölgedir ve dissent, ülkenin yönetim biçimi, ekonomi modeline göre değişkenlik gösterir. Yani fabrika sayısının üstünde bazı değişiklikler yaparak kullanabileceğin IC miktarını gösterir.

Dissent ise muhalefettir. "Economy" sekmesinde "consumer goods" seçeneğine IC'nı ne kadar ayırırsan o kadar düşer. Ben genelde %5 üzerine çıkarmamaya çalışırım çünkü IC üzerinde büyük bir etkisi vardır. Dissentin artabileceği yerler ise ; otoriter bir devletle kukla kurma, gerekli IC'yi "consumer goods"a ayırmama ve eventlerdir.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 18:50:05 Gönderen: BfMonsterTR »

Çevrimdışı ReckLess

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2015, 19:57:45 »
Arkadaşın dediği gibi 38'e kadar IC kas. Sonra da kara ordusu bas. Panzerler önemlidir, ınfantrylere de brigadelerden yani tugaylardan ekle. Uçak filosu da önemlidir, intercopterlerden üreterek havada İngiltere'ye karşı koyman lazım. Gemi üretmeni tavsiye etmem, hem pahalı hem masraflı. SSCB'ye karşı koyman için panzer ve motorize birliklere ihtiyacın olacak. Paket yapıp ordularını eritmen lazım, yoksa SSCB'yi yenemezsin. Tabii petrolün çabuk tükeneceği için de hızlı davranman lazım. Macaristan, Romanya ve Bulgaristan'ı yanına çek. Ordularını cephe gerisinde de kullanabilirsin.

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2015, 20:01:01 »
IC basmak boşuna bence direk bas sürekli orduyu gitsin.Zaten cidden zorlamıyor Ai insanı...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı ReckLess

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2015, 20:40:46 »
IC basmadan SSCB'yi geç yenersin. O kadar motorize ve tankı nasıl üreteceksin. Hadi diyelim ürettin supply ve upgradee nasıl IC ayıracaksın? Zaten SSCB'nin AIsi de devamlı IC kasıyor. 1941'de de 500 tümen ordusu oluyor. Gerçi AOD'de de böyleydi DH'nin vanillasını oynamamıştım, varsa yoksa Kaiserreich.

Çevrimdışı Malt

« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2015, 21:59:01 »
IC bence her türlü lazım. Almanya'nın 1941 yılında 300 IC'si olmalı en az. Supply, upgrade ve takviyeye harcanan IC'nin yanı sıra ReckLess'ın dediği gibi motorize ve tank'a da çokça IC ayırılmak zorunda. Vanilya'da SSCB biraz zayıf gibi. Normal ayarlarda Almanya ile oynarken 1942 yazında Bitter Peace yapmıştım.

Çevrimdışı Karahan

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2015, 22:04:15 »
Ben şahsen alternatif bir yol takip ediyodum. Başlar başlamaz air carrier ve battleship teknolojilerini de geliştirip 40/41 gibi carrierlı battleshipli filan bi donanma kuruyodum. Orta Avrupa'da işimi bitirdikten sonra İngiltere'ye çıkarma yapıyodum. Oyunun sonlarına doğru ABD'ye de çıkarma yapmıştım. Fanteziye kaçsa da değişik bi deneyim olabilir. :D

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2015, 19:02:42 »
IC basmadan SSCB'yi geç yenersin. O kadar motorize ve tankı nasıl üreteceksin. Hadi diyelim ürettin supply ve upgradee nasıl IC ayıracaksın? Zaten SSCB'nin AIsi de devamlı IC kasıyor. 1941'de de 500 tümen ordusu oluyor. Gerçi AOD'de de böyleydi DH'nin vanillasını oynamamıştım, varsa yoksa Kaiserreich.
SSCB'yi geç mi yenersin Sovyetlerin en zayıf olduğu ilk haftalarda 80-90 tümeni kuşatıp yok edersen hiçte sorun olmaz.Ki Zaten sen IC basmasan bile Fransa Polonya,Balkanlar(Yugoslavya Yunanistan) sayesinde baya bir fabrikan oluyor gene...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı ReckLess

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2015, 20:39:49 »
DH'de 36'dan başladım, Fransa'yı ve Balkanlar'ı alınca dediğin gibi baya fabrikan oluyor. Fransa'nın fabrika sayısı arttırılmış. Ben AOD'ye göre konuşmuştum. Bir de 1933'ten deneyeceğim ayrıntılı olarak, tam yorumumu o zaman yazarım.

Çevrimdışı ReckLess

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Mart 2015, 19:45:11 »
SSCB'yi geç mi yenersin Sovyetlerin en zayıf olduğu ilk haftalarda 80-90 tümeni kuşatıp yok edersen hiçte sorun olmaz.Ki Zaten sen IC basmasan bile Fransa Polonya,Balkanlar(Yugoslavya Yunanistan) sayesinde baya bir fabrikan oluyor gene...

Kardeş sen nasıl 90 tümen kuşatıp yok ediyorsun. İlk başta zaten adamların ordularında strength yok, savaşta ölüyorlar. Ayrca SSCB 700 IC'ye çıktı, 700 tümenleri oldu. Yenildim SSCB'ye.