Gönderen Konu: Yardımcı Olabilecek var mı?  (Okunma sayısı 1692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ege pasa

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Yardımcı Olabilecek var mı?
« : 14 Haziran 2012, 02:44:11 »
Fatih pasa nın hikayesiyle gaza gelip CK e basladım.İki gundur kafaya takmıs bi vaziyette oyunu cozmeye calısıyorum.Fakat bilmediğim ve anlamadıgım hala bi cok sey var.yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-Gelen eventler dısında karakterlerimizdeki kötü huylu traitleri nasıl yok edebiliriz ?

2-Moray düküyüm.Fatih pasa nın hikayesindeki gibi nasıl vasalı oldugum krala veraset sistemini degiştirmeye zorlayabilirim ?

3-Savaşmadan nasıl daha fazla kuvvetlenip ulkede nufuz sahibi olabilirim?

4-niye belirli sayıda ittifak kurabiliyorum ?

5-Toprak kontrolümü nasıl arttırabilirim ?

6- Armaya tıkladıgımızda 'cok boktan bi reputationun var' falan yazısını nasıl duzeltebilirim.yani nasıl 'onurlu bi reputation'a kavusabilirim ? (beklemek dısında)

7-bazen civil war eventi geliyor.kabul edip savasmak istiyorum ama kabul ettikten sonra bakıyorum ki isyan bayragı ceken tek enayi benim.Merak ettiğim sey isyana nasıl baska lordları katabilecegim.

8-ordulara tıkladıgımız zaman, asker sayısının yanında bi kurukafa işareti oluyor. 5.0 a cıktıgı zaman kurukafa, benim ordular acayip zaiyat vermeye baslıyor.bu kurukafayı etkileyen faktorler nelerdir acaba ?

9-Cogu zaman asker ustunlugune sahip olsam dahi savaslarda yenik dusuyor ordum.Acaba bunun nedenleri neler olabilir ?

10-ordumun moralini etkileyen etmenler nelerdir, nasıl yuksek tutabilirim ?

şimdiden teşekkurler..

Çevrimdışı ege pasa

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yardımcı Olabilecek var mı?
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2012, 02:57:47 »
konuyla ilgisi yok ama bide profilimdeki imza kısmına nasıl resim koyabilecegimi soylerseniz super olur

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2012, 05:11:38 »
1) Edemezsin.
2) Benim bildiğim sadece crown auth. değiştirilebiliyor.
3) Evliliklerini dikkatli yapman lazım. Bir de sınır şehriysen, etrafındaki şehirlerde hak iddia et. Kralın/dükün savaş ilan edip oraları alırsa sana verir, sen elini kana bulamadan alırsın oraları yani.
4) Bildiğim kadarıyla müttefiklik kan bağı ile kuruluyor. Yani ailenden birilerini evlendirmen lazım. Ne kadar çocuk o kadar müttefik.
5) Demesne limit karakterinin stewardship yeteneği ile alakalı.
6) Çağrıldığın savaşlara git, komplo düzenlerken yakalanmamaya çalış.
7) Seninle araları iyi, lordlarıyla kötüyse katılırlar. Tabi müttefiksen direkt call to arms yapabilirsin.
8) Kaldığın mevkinin supply limiti. Eğer tek bir bölgeye yığarsan bütün askerlerini o bölgedeki supply orduna yetmez.
9) Ordunun sol/merkez/sağ birliklerine komutan ata. Zorlu arazide savaşma.
10) Bilmiyorum.

Bonus: Siteye ekler gibi.

Çevrimdışı ege pasa

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2012, 17:15:29 »
tesekkurler yanlız deus veult oynuyordum yamasız soylememde fayda var sanırım cunku.allianca oldugum zaman call to arms secenegi yok.

crown auth nedir ?

komplo nasıl duzenleniyor ?

bide benim oglan bana ayaklandı anlamadım niye loyalty si iyi idi ve giderek artıyordu

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2012, 22:47:54 »
Pardon CK 2 sandım senin oyunu.

1) Edemezsin.
2) Bilmiyorum.
3) Evliliklerini dikkatli yapman lazım. Bir de sınır şehriysen, etrafındaki şehirlerde hak iddia et. Kralın/dükün savaş ilan edip oraları alırsa sana verir, sen elini kana bulamadan alırsın oraları yani.
4) CK'nin ittifak sistemini tam hatırlamıyorum.
5) Demesne limit karakterinin stewardship yeteneği ile alakalı.
6) Çağrıldığın savaşlara git, suikast düzenlerken yakalanmamaya çalış.
7) Seninle araları iyi, lordlarıyla kötüyse katılırlar. Tabi müttefiksen direkt call to arms yapabilirsin.
8) Kaldığın mevkinin supply limiti. Eğer tek bir bölgeye yığarsan bütün askerlerini o bölgedeki supply orduna yetmez.
9) Ordunun sol/merkez/sağ birliklerine komutan ata. Zorlu arazide savaşma.
10) Bilmiyorum.

Crown Authority ikinci oyunda var, kralın yetkilerini belirliyor.
Direkt olarak komplo da hatırladığım kadar ilk oyunda yoktu, sadece suikast vardı.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2012, 23:05:30 »
4- Ünvan aldıkça daha fazla müttefik elde edebilirsin sanıyorum.
10- Paralarını en yüksekte tut. Teknolojik gelişmelerle ordun daha kuvvetli olacaktır.
Denn nur Eisen kann uns retten...