Gönderen Konu: BÜYÜK SORUN  (Okunma sayısı 167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulugtengri

• Yeni Çeri
  • *
  • Michael Wittman Waffen SS 卐 Anti-Semitist Şoven 卐
    • Profili Görüntüle
BÜYÜK SORUN
« : 07 Haziran 2018, 02:57:45 »
Selamlar,bu oyunu oynarken nasıl zevk alabilirim ( sıfır igilizce ile ) ? Gelişen oalylar karşısında hiç anlamadığım için ne oluyor ne bitiyor tamamen amaçsız kalıyorum.. Türkçe yama tam bir FELAKET! ne önerirsiniz??
"Tanrı,her devirde yoldan çıkmış milletleri cezalandıracak birini gönderir.Bu devirde o kişi benim."

Adolf Hitler

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: BÜYÜK SORUN
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2018, 11:27:29 »
Türkçe Yama'nın bitmesini bekle.  :P
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimdışı ulugtengri

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2018, 23:17:45 »
Yaav,oyu mekaniğine %70 hakimim geri kalan kısım random olarak gelişen olayları ingilizcemin olmamasından dolayı anlamıyorum.. Bir şekilde karar verebiliyorum lakin ne olduğunu anlayarak gitmek bu oyunu harika hale getirirdi benim için.. Dil yüzünden eksik oynamak can sıkıcı!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
"Tanrı,her devirde yoldan çıkmış milletleri cezalandıracak birini gönderir.Bu devirde o kişi benim."

Adolf Hitler

Çevrimdışı Bayoj

• Moderatör
  • *
  • Balkan Halkları Sosyalist Cumhuriyeti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2018, 23:18:33 »
Yaav,oyu mekaniğine %70 hakimim geri kalan kısım random olarak gelişen olayları ingilizcemin olmamasından dolayı anlamıyorum.. Bir şekilde karar verebiliyorum lakin ne olduğunu anlayarak gitmek bu oyunu harika hale getirirdi benim için.. Dil yüzünden eksik oynamak can sıkıcı!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Dostum hakim olamadığın ve anlatabileceğim bir kısım varsa buraya yaz. Rehberini yapabilirim.

Çevrimdışı Independent

« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2018, 00:02:22 »
Oyundan RP (roleplay) yaparak zevk almak mümkün ama bunun için eventleri anlamak önemli, anladığım kadarıyla sen de bundan yakınıyorsun. Aklıma iki yol geliyor, birincisi eventlere bakmaksızın, karakterin özelliklerini çeviri ile öğrenip o özelliklerine göre karalar verebilirsin. Örneğin; ambitious (hırslı) bir karakterle sürekli savaşırsın veya content (halinden memnun) bir karakterle daha sakin bir oyun oynarsın. Kolay çeviri yapman için de telefonuna Tureng isimli uygulamayı indirebilrisin, benim bildiğim en iyi kelime çevirsi yapan uygulamadır. Hem telefonuna indirirsen senin için daha kolay olur, uygulama açıkken oynarsın. Bunun dışında ikinci yol olarak. Hiç RP yapmakla uğraşma, bir karakter al ve o karakteri sana en uzaktaki dinlerden veya hiç olmayan dinlerden birine mensup yapmaya çalış. Aynı şekil de kültürünü de değiştirmeye çalışabilirsin.

Çevrimdışı ulugtengri

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2018, 00:07:54 »
Teşekkür ederim yapacağım tek buysa bu şekilde devamedeceğim artık.. Sorum olacak birde.. Şimdi Kral olarak bir yeri feth ediyorum ama oranın vassalının görevini iptal etmek istiyorum ya da toprakları kendı adıma almak istiyorum ne ypamam lazım??? komplo alan yaptım sürekli yerine birileri geçiyor.. Görevi iptal et dedim yasayıda geçirdim ama yok feth etmden önceki
vassal feth ettikten sonrada gorevıne ediyor ve bir türlü kendıme geçiremedim..  :dizzy2: :dizzy2: :dizzy2: :dizzy2:

Adolf Hitler

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2018, 01:10:57 »
Türkçe yamaları genelde google çeviri ile yaptıklarından kullansan da kullanmasan da farketmiyor. Eğer az çok gramer biliyorsan ingilizce bir şekilde oyna oyunu, bilmediğin kelimelere tureng'den bakarak.

Çevrimdışı Independent

« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2018, 01:23:04 »
Teşekkür ederim yapacağım tek buysa bu şekilde devamedeceğim artık.. Sorum olacak birde.. Şimdi Kral olarak bir yeri feth ediyorum ama oranın vassalının görevini iptal etmek istiyorum ya da toprakları kendı adıma almak istiyorum ne ypamam lazım??? komplo alan yaptım sürekli yerine birileri geçiyor.. Görevi iptal et dedim yasayıda geçirdim ama yok feth etmden önceki
vassal feth ettikten sonrada gorevıne ediyor ve bir türlü kendıme geçiremedim..  :dizzy2: :dizzy2: :dizzy2: :dizzy2:

Vasalın toprağını almak için Revoke Title kanunun, Revocation Allowed olamsı lazım. Eğer göçebe bir devlet ile oynuyorsan, Tribal Organization en az Limited olması lazım. Sen göçebeysen ve bir devlete bağlıysan, kendi göçebe vasalının toprağını alamayabilirsin. Eğer vasalınla aranda non-aggression pact varsa torpağı alamazsın. Toprağını almak istediğin vasalın, direk sana bağlı bir vasal olması lazım. Toprağını almak istediğin vasalın, senin regentın olmamalı. Almak istediğin toprak, kuşatma altındaysa veya kuşatıldıysa alamazsın. Yeterli prestijin olmalı. Almak istediğin toprak, yeni verilmiş olamamalı. Almak istediğin toprak, sürmekte olan bir savaşın sebebi olmamlı. Nomad oynarken, klan toprakları geri alınamaz. Dini liderin son tapınağı alınamaz. Eğer ki düklüğün vasalı varsa, son toprağı alınamaz, önce düklüğü alman lazım, sonra toğrağı alabilirsin. Almak istediğin toprağı konsülün onaylamıyor olabilir. Bütün bu bilgileri buradan ingilizce bulabilirsin. Çevirim de hata olabilir, olduysa kusura bakma. Sorun çözülmezse bir fotoğrafını atarsan, bir daha bakarız.

Çevrimdışı ulugtengri

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2018, 02:20:58 »
Eyvallah hocam yararlı oldu teşekkür ederim... Acayip zevkli bir oyun  tbrk* tbrk* tbrk*

Adolf Hitler