Gönderen Konu: Bu Savaşı Kazanmak Mümkün mü?  (Okunma sayısı 417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı IV.Baldwin

• Azab
  • *
  • Kingdom Of Jerusalem
    • Profili Görüntüle
Bu Savaşı Kazanmak Mümkün mü?
« : 18 Mayıs 2018, 07:22:00 »
Merhaba dostlar, Anadolu Selçuklularında bir beylerbeyi olarak başladım yaklaşık 150 seneye yakın süre geçti Kudüsü geri almak istiyoruz lakin karşımızda mezhep fark etmeksizin bir haçlı birliği var kutsal topraklarda gezen sayı 128 K civarı İronman modundayım hile kullanmıyorum bence imkansız ama bu savaşı geri çevirmek mümkün mü?

A King may move a man, a father may claim a son. That man can also move himself. And only then does that man truly begin his own game. Remember that howsoever you are played, or by whom, your soul is in your keeping alone. Even though those who presume to play you be kings or men of power. When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time." This will not suffice. Remember that.

King of Jerusalem
IV.Baldwin of Anjou

Çevrimdışı Winchester 34

Ynt: Bu Savaşı Kazanmak Mümkün mü?
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2018, 11:18:04 »
Merhaba dostlar, Anadolu Selçuklularında bir beylerbeyi olarak başladım yaklaşık 150 seneye yakın süre geçti Kudüsü geri almak istiyoruz lakin karşımızda mezhep fark etmeksizin bir haçlı birliği var kutsal topraklarda gezen sayı 128 K civarı İronman modundayım hile kullanmıyorum bence imkansız ama bu savaşı geri çevirmek mümkün mü?

Truce dene mecbur.

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2018, 12:38:57 »
Ben de A.Selçuklu ile daha yeni o bölgede fransa ile savaştım. 4-5 kişi daha dahil oldu, akın akın geldiler. Tokatladılar tabii, beyaz barış bile yapamadım.

Şimdi tekrar saldıracağım ama bu sefer saldırmazlık anlaşmaları ve müttefiklikler yapıyorum. HRE ve Macar ile müttefik oldum. Aragon, Bulgar ile saldırmazlık imzaladım. Bizans'ı zaten yutuyorum. Bu sefer başaracağım.

Yani, saldırmazlık anlaşmaları önemli. Bol bol çocuk yapmak lazım.

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 6 kere
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2018, 16:01:54 »
Altın stoğunla paralı asker birliği almaya çalış, düşman ordularını ufak gruplar halinde yok etmeye bak ve ayrıca müttefiklerini orduna katılmaya davet et.

Çevrimdışı MHan

• Azab
  • *
  • turqouiseblue
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2018, 07:29:25 »
Hocam elindeki altınlarınla paralı asker bas. Ardından gerilla taktiği ile baskınlarla sürüden ayrılan küçük grupları avlarsın (1. kılıçarslan mode on  :ceasaryes:).
Devletleri yıkan tüm hatanın altında, nice gururun gafleti yatar.

Çevrimdışı smbflsh0102

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2018, 21:26:56 »
Askerlerin supply limiti az olan yollardan geçmesini sağla, ordularının dağılmasını bekle ve parça parça yut. Mısır ile ittifak yapıp Memlükleri yanına al. Bence imkansız değil.

Çevrimdışı Blood Eagle

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2018, 01:14:32 »
Öncelikle paraya kıyıp yetenekli komutanlar getir ordunun başına. Sonra gücün yettiğince paralı asker al ve düşmanı bir şekilde Doğu Anadolu'ya çekip dağlık alanda savunma savaşları yaparak bitir işlerini. Başka türlü yenemezsin.