Gönderen Konu: Oyunu Öğrenmek ?  (Okunma sayısı 814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TürkHan

Oyunu Öğrenmek ?
« : 05 Kasım 2017, 21:22:16 »
Arkadaşlar daha önce Vic2, Hoi4, Eu4 oyunlarını oynadım. Şimdi Ck2 oynamak istiyorum. Bu oyunu öğrenmem uzun sürer mi ? Zor  oyun mu  ? Birde oyunda karakterimiz ölüyor mu ?
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyunu Öğrenmek ?
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2017, 03:46:47 »
Diğer oyunlara göre biraz daha zor bence. Ben 2 3 haftada falan öğrenmiştim. Evet karakterimiz ölüyor.

Çevrimdışı jankos55

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2017, 18:21:41 »
Kişisel düşüncem diğer oyunları oynadıysan bu oyundan daha fazla zevk alıcaksın :))
“There is no Humpty Dumpty, and there is no God. None, not one, no God, never was”.
-George Carlin

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2017, 19:09:22 »
Peki oyuna Kral olarak mı yoksa krala bağlı birisi olarak mı başlamam daha iyi olur.

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2017, 22:24:02 »
oyunun ayrı bir atmosferi var çok güzel bir oyundur biraz kafanı verirsen oynaman çok zor olmayacaktır ilk oynamaya çalıştığımda oyunu silmiştim sinirden :D
45 gün yasaklı.

Çevrimdışı The New Kaiser

« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2017, 23:10:12 »
Peki oyuna Kral olarak mı yoksa krala bağlı birisi olarak mı başlamam daha iyi olur.
Ben oyuna başlarken genelde büyük bir ülkenin stratejik bir konumuna sahip ülkeyi seçiyorum evil*
”Biz Milliyetçiliği Demirellerden,Türkeşlerden öğrenecek değiliz. Biz milliyetçiliği Ege’nin serin ve derin sularına, Afyon’un haşhaş tarlalarına ve Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazdık..Değil ayakları onların hayalleri bile oralara ulaşamaz..”

-Bülent Ecevit

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2017, 21:20:19 »
Başladın mı bilmem ama ben şu arkadaş sayesinde öğrendim. 4 videosunu izledim, oynamaya başladım. Seriyi izleyecektim ama dayanamadım oyuna geçtim hemen.

https://www.youtube.com/watch?v=gB4yevVSKa0&list=PLJmzRCPT84f8kzXqZptRdZaRMwhT6COIm&index=1

Anadolu Selçuklu ile başladım, sultandım yani. Vassallıkla falan uğraşmadım çünkü vassal olsam da sultan olmak için uğraşacaktım gereksizce.

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2017, 21:27:28 »
Bir oyun oynadım. Çok az. Karaman Beyliğinin başına geçtim. Türkçe Yama idi ama bazı yerler ingilizce idi. Beni yakan o oldu. Bi event geldi rastgele tıkaldım getiri götürü yok diye. Bir baktım Konya Beyi olmuşum. Eretna Devleti Gürcistan'a girdi. Karaman yardıma gitti. Bende yardıma girdim. Kuşatma yapamıyorum. 432 askem var. Çıldırdım sonra alt+f4

Çevrimdışı fatih387

« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2017, 22:42:50 »
Dikkat etmek lazım. Ben hep google çeviri açık oynuyorum. Birkaç kelimeyi çevirince gerisi anlaşılıyor zaten zamanla.