Gönderen Konu: Oyunu öğrenmek için devlet önerisi  (Okunma sayısı 1386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

  • Mülkiyetçi
  • *
  • İleti: 433
Oyunu öğrenmek için devlet önerisi
« : 09 Mart 2017, 09:25:52 »
Evet arkadaşlar tüm dlcleriyle  beraber steamden aldım indirime girmiş devlet önerisi yapabilecek var mı
 

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

1066 irlanda kontlukları rahat olacaktır. Önceki tarihlerde ise o kadar rahat olmayacaktır. Eğer çabuk kavrarım diyorsan herhangi bir avrupa krallığında kont ya da dük olarak başlayabilirsin.
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.
 

Çevrimdışı Gregory

Ben Castile/Léon ile başlamıştım, o da uygun. Eğer EUIV mantığıyla toprak alcam diyorsan din savaşları ile Endülüs Müslümanlarına girebilir ve hızlıca yayılabilirsin.


 

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

Oyunu öğrenmek amaçlı irlanda olabilir leon da olabilir denildiği gibi ama endelüs biraz fark gösterebilir.
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.
 

Çevrimdışı ardabeg

  • Mülkiyetçi
  • *
  • İleti: 433
Bizans nasıl olur peki çok mu zor ? Bir de oyunun mantığı eu 4 ten çok mu farklı ?
 

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

Eu 4 bunun yanında tek düze kalıyor  evil* Bizans ya da Doğu roma ne fark eder. Tam bir Taht oyunları havasında yani devreleri yaktırabilir  evil*
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.
 

Çevrimdışı MelaRossa

  • Kaptan
  • *
  • İleti: 529
  • The Emperor
Öncelikle şunu söyleyim, oyunda dış güçler sıkıntı olduğu kadar iç güçler de sıkıntı. Yani EU4'deki isyan mekaniği bu oyundaki potansiyel iç tehditlere göre sandbox kalıyor. Bizansla hiç dışarıyla savaşmasan bile 500 yıl boyunca bir olarak kalabileceğin garanti değil. Dandik bir İmparatorun başa geçmesine ve birkaç amtious traitli vassalın lobi kurmasına bakar. O açıdan oyunda hemen büyük bir devletle başlamak devreleri yakabilir.


Aslında benim tavsiyem Sussex. 769 yılında. Neden Sussex? Çok iyi bir chancellor'u olduğu için claimde ve genişlemede sıkıntı çekmezsin ve üstelik tek toprağa sahip.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.