Gönderen Konu: Crusader Kings II: DEMO çıktı!  (Okunma sayısı 28189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
  • Never start a land war in Russia
Ynt: CK2: DEMO!
« Yanıtla #80 : 05 Şubat 2012, 22:01:43 »
Vasallardan asker isteme olayı bitirdi beni ya süper  miş  :D
..............................................................

Çevrimdışı petro

• Burjuva
  • *
  • ...
« Yanıtla #81 : 06 Şubat 2012, 02:03:29 »
Beyler oyun cıktından sonra en azından bir rehber vs bişeyler yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. Paradox un bir çok oyununu oynadım ama en karışık ve en cok dil istiyen oyunu bu olsa gerek. Ama oyun yinede bir şahesere benziyor  :J

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #82 : 06 Şubat 2012, 02:53:31 »
Oyunu ingilizcem olmamasına rağmen oynadım . Muhteşem bir şeye benziyor gerçekten tr yama bekleyeceğim artık  tbrk*

Çevrimdışı Loki

• İmparator
  • *
« Yanıtla #83 : 06 Şubat 2012, 03:04:26 »
Oyun çok kasıyor sorun Demo olmasından dolayımı ? HOI3 kasmıyor iken CK2 muhteşem bir şekilde kasıyor

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
« Yanıtla #84 : 06 Şubat 2012, 03:26:14 »
Oyun çok kasıyor sorun Demo olmasından dolayımı ? HOI3 kasmıyor iken CK2 muhteşem bir şekilde kasıyor

Bende kasma yok.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı mithrandil

• Tribunus Militus
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
« Yanıtla #85 : 06 Şubat 2012, 03:36:44 »
Paralel Admin

Çevrimdışı Loki

• İmparator
  • *
« Yanıtla #86 : 06 Şubat 2012, 03:42:07 »
Sistem bu =

İŞLEMCİ

AMD Athlon(tm) 64X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz

RAM

2,00 GB

EKRAN KARTI

Ge Force 8500 GT
Integrated RAMDAC
512 MB

Çevrimdışı versus

« Yanıtla #87 : 06 Şubat 2012, 03:52:29 »
Oyun Sengoku ile neredeyse aynı sadece coğrafyası değişik. Sanırım 2012 yılı boyunca bu iki oyundan başkasını gözüm görmeyecek.

Çevrimdışı dikkat!

• Başrahip
  • *
  • Kişisel İleti
« Yanıtla #88 : 06 Şubat 2012, 06:59:04 »
Bende de kasma yok. EU3 DW ile aynı hızı.
İmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.
İmzanızdaki resimlerin genişliği 800 pikselden fazla olamaz

Çevrimdışı Destroyer

• İmparator
  • *
« Yanıtla #89 : 06 Şubat 2012, 12:22:20 »
Bende hoi 3 kasıyor bu kasmıyor :D
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #90 : 06 Şubat 2012, 12:33:45 »
Hiç kasma yok gerçekten bende de . Hatta çok akıcı denile bilir  :2thumbsup:

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #91 : 06 Şubat 2012, 12:41:33 »
Bende hoi 3 kasıyor bu kasmıyor :D
Bu konuda HoI3'ü geçebilecek oyun yok zaten.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı blitzkrieg

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Nuka Cola!
« Yanıtla #92 : 06 Şubat 2012, 14:46:08 »
Habsburgları buldum, İsviçre'de 2 kontlukları olan küçücük bir aile  mtl*
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2012, 14:47:33 Gönderen: blitzkrieg »
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #93 : 06 Şubat 2012, 15:02:49 »
Ya bu kontluklar onların aileleri kontları atamak vs. özellikler beni benden aldı . Gerçekten harika ah ingilizce bilseydim  :rifle:

Çevrimdışı blitzkrieg

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Nuka Cola!
« Yanıtla #94 : 06 Şubat 2012, 15:23:54 »
Kontlar ve Dükler atanmıyor, soydan intikal ediyor. Kral olsan bile onlar senin memurun değil. Hatta kendi çaplarında ufak devletler gibiler. Polonya kralı ile oyun açtığımda vassallar üzerinde hiç bir yetkim yoktu. Sana sormadan kendi aralarında ya da başka devletlerin vassallarıyla savaşa bile girebiliyorlar.
1 Drifter              

Çevrimdışı ozankral35

• Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #95 : 06 Şubat 2012, 15:51:50 »
Kontlar ve Dükler atanmıyor, soydan intikal ediyor. Kral olsan bile onlar senin memurun değil. Hatta kendi çaplarında ufak devletler gibiler. Polonya kralı ile oyun açtığımda vassallar üzerinde hiç bir yetkim yoktu. Sana sormadan kendi aralarında ya da başka devletlerin vassallarıyla savaşa bile girebiliyorlar.

Bu dahada güzel olmuş  :D

Çevrimdışı blitzkrieg

• Cumhuriyet Generali
  • *
  • Nuka Cola!
« Yanıtla #96 : 06 Şubat 2012, 17:15:27 »
"The Crusaders" isimli soundtrack şuradan esinlenmiş gibi (1:25'e alın):

<a href="http://www.youtube.com/v/Ox2lf_K_kTs?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/Ox2lf_K_kTs?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

The Crusaders'ta da aynı dakika ve saniyede giriyor orası  ;D
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2012, 17:16:44 Gönderen: blitzkrieg »
1 Drifter              

Çevrimdışı fatih pasha

• Tribunus Militus
  • *
« Yanıtla #97 : 06 Şubat 2012, 18:46:28 »
Oyunda şu anda bir falso sezemedim. Bir tek her bir county içindeki holdinglerle tek tek ilgilenmek insanın canını sıkıyor. Ona da katlanacağız artık. Yanlız bu holdinglerin bir yönü güzel olmuş, o da hükümdar olarak şehir ve kilise köylerini elde tuttuğumuzda verim alamıyoruz. Mecburen bir vali veya papaz atamamız lazım. Sadece kaleleri elimizde tutabiliyoruz.

Paralı asker sistemi harbiden güzel ama paralı askerler baya güçlü olmuş gibi. Normandiya Dükü William'ı seçtim. İngiltere ile savaştayım invasion casus bellisi var. sadece 2 tane 100g'lik paralı birlikle tüm İngiliz ordusu çöktü. Gerçi kuzeyden de Norveç istilası vardı ama yine de paralı askerler güçlü geldi bana.

İngiltere demişken, İngiltere harbiden çok çabuk dağılıyor. Doğru dürüst bir mücadele veremeden boyun eğiyor. Harold'la oynamayı denemedim ama bu şekilde oynanacağını sanmıyorum. Ayrıca İngiltere'yi alınca muhakkak vassalları da hakimiyet altına almak lazım yoksa hepsi birer bağımsız devlet olup müthiş bir iç savaş başlatıyorlar.

Ayrıca William'ın tahta oturduktan sonra işi acayip zor. Bir sürü plotla uğraşmak bir yana dursun, bir de İngiltere'yi fetheden orduya asker veren vassalların isyanlarıyla uğraşıyor. İngiliz tahtına oturur oturmaz Normandiya'da isyan başlıyor. Demesne birden bire büyüdüğü için hemen toprak dağıtmak lazım. Ayrıca İngiliz topraklarında yeni istila olduğu için asker toplayamıyorsunuz. Yani levy çıkaramıyorsunuz. Çok ama çok zor bir durum. Bence biraz dengesiz olmuş. 5 yıl asker çıkaramamak çok ağırlaştırıyor. Tam sürümde düzeltebilirler belki.

Savaşta esir alınan Saxon lordlarını serbest bırakıp ünvanlarını vermek bile gerekli oluyor. Yaptım oldu. Gerçi sonradan veraset sistemini primogeniture yapınca isyan ettiler ve iç savaş başlattılar. Savaşın sonunda tüm Saxon lordları zindanımdaydı.  crwn* Gerekli para karşılığı piety sağlayınca ise "off with their heads!".  :rifle: Toplu idam gerçekleşti. Tabi bu dediklerim Fransa size durduk yere savaş açmaz da kendi işlerinize yoğunlaşabilirseniz oluyor. Genelde Fransa direk Normandiya dükalığı ünvanı için savaş başlatıyor. Herif bir de damadım. Ona rağmen dalıyor.

Son olarak, tam sürüm çıkınca daha düzgün bir oyunla karşılaşacağız kanaatindeyim. Bir kaç yer ve karakter ismi yanlışlığı falan da varmış. Onları da giderirler, bu oyun tadından yenmez.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı liero

• Lejyon Muhafızı
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
« Yanıtla #98 : 06 Şubat 2012, 18:47:08 »

Aslında yapılabiliyor. Tabi bunun için Crown Authority'nin Low yada üstü olması gerek. Başlangıçta Min olduğu için yapamamış olabilirsiniz. Crown Authority'yi yükselttikten sonra Diplomacy penceresinden Revoke Title diyerek isteğiniz kişiden ünvanını alıp başka kişiye Grant Landed Title diyerek verebilirsiniz.
Crown Authority'yi yükseltmek vasallarınızla olan ilişkilerinize eksi yönde etki ediyor. Buna dikkat etmek lazım.

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #99 : 06 Şubat 2012, 19:00:00 »
Normandiya ile oynanmıyordu paşam, nasıl yaptın?

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.